Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПРОБЛЕМ С ФОН НА ИКОНИ

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем от скоро се появи този син фон (прилагам снимка) извеждане на икони на декстопа. Предполагам като съм бърсал клавиатурата се е случило , можете ли да ми кажете как да премахна фона от иконите ?

Без име123.png

Редактирано от Kostadin343
грешна снимка (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази снимка не се вижда проблем. Дай информация за монитора и най-вече как е свързан - с какъв кабел? Да не си разместил кабела нещо? Провери дали е вкаран докрай във видеокартата и монитора. Ако смениш фома с друг цвят има ли промяна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би иконката на bulsatcom, не трябва да има този син фон.

Мисля, че съм го виждал някъде това - трябва да е прозрачно, но се вижда фон ... обаче къде беше ...май при някой от ъпдейтите на FireFox имаше такъв проблем с иконката му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Десн клик на празно място на десктопа, избери Personalize. От падащото меню Background избери Solid color и отново избери Picture

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма проблем в монитора , лаптоп е dell e7440, настройка е някаква, от ъпдейт не мисля , че е понеже се спряна заедно с маркета пакета е блокиран отпада , предполагам че при бърсане на клавитурата, почти съм сигорен съм направил нещо, просто ме дразни и искам да го оправя , при повечето се появи този фон при изваждане на декстопа. нещо като някакво запълва до мащаб на иконата седи , не знам 

така  са :

Без име.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Десн клик на празно място на десктопа, избери Personalize. От падащото меню Background избери Solid color и отново избери Picture

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Тази настройка е само на твоят Windows. При другите отсъства. А (Плътен цвят - "Solid color") настройката единствено дава да се избере цвят на работния плот и нищо повече от това!!!
Плюс това: казал е, че ефекта е направен от клавиатурата като чисти. Следователно има обратен ред за връщане на настройката - пак от клавиатурата. Решението не е коректно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Бонбон с катран! написа:

Тази настройка е само на твоят Windows

При хората е така...При теб не знам как е.
https://support.microsoft.com/en-us/windows/change-desktop-background-and-colors-176702ca-8e24-393b-15f2-b15b38f69de6

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, цър-вул написа:

От падащото меню Background избери Solid color и отново избери Picture

При хората е друго яче. При теб не знам как е, сигурно говориш наизуст.

Картинка за фон само с десен клик на картинката! Това упражнение нещо не е по правилото. Освен това какво общо има всичко със сенките на иконите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Бонбон с катран! написа:

При теб не знам как е, сигурно говориш наизуст

По себе си ли съдиш или просто така си пишеш?

Snap2.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, момчета , няма значение просто исках да питам няма нужда от спорове все пак Ви благодаря. Нямам представа, какво точно ако разбера ще споделя.

това работи при сенки на текста на иконите, но не влия е на това запълване ли е не знам как се води на иконата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, цър-вул написа:

По себе си ли съдиш или просто така си пишеш?

Snap2.png

на 28.01.2021 г. в 6:57, цър-вул написа:

Десн клик на празно място на десктопа, избери Personalize. От падащото меню Background избери Solid color --->  и отново избери Picture

Добре де, опитай се друг път да се изразяваш по правилно! Трябвало е да напишеш "От падащото меню Background избери Solid color --->  и отново   върни Picture"

С този речник всеки потребител ще си помисли, че трябва да има следваща дестинация за зареждане на "Работен Плот картинка".

Не ми се експериментира да видя дали настройката сама ще се превключи при десен клик на лична картина "Задай като фон на работния плот", понеже недоносчето след това няма да ти позволи да се върнеш на старите албуми. И това са само една от малките нехуманни екстри на малкия микроскопичен софтуер без замисъл! Който го е гласил да му изсъхне мозъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

трябва да има следваща дестинация за зареждане

След падащото меню? Ако го правиш, а не само да го четеш, ще видиш, че си както трябва. А не само да "анализираш" к'во може и к'во няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от иконата е прозрачна и прозира цветът на фона, а не картинката. Най-вероятно това е проблемът. Пробвай да изтриеш кеша на иконите:

@echo off
set iconcache=%localappdata%\IconCache.db

If exist "%iconcache%" goto delID
echo.
echo Icon DB has already been deleted. 
echo.
pause
exit /B

:delID
ie4uinit.exe -ClearIconCache
TASKKILL /F /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" /T 
del "%iconcache%" /A
start explorer.exe
pause
exit /B

Копирай текста в notepad и запази примерно като Rebuild_Icon_Cache.bat. Като завърши изпълнението, рестартирай машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това ми умря уйндоса , сега като се прейнсталира ще се оправи и тва е решение 

оправих го , но не става, благодаря все пак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване