Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гугъл хром промени изгледа на табовете.

Препоръчан отговор

Става въпрос за стария телефон от другата ми тема - Blackview 9600 Pro - от вчера табовете в гугъл хром, когато натисна бутона, с който ги преглеждам всичките - вече се отварят в табличен вид. Две вертикални колонки, в които се показва мини изображение на това, което се вижда когато се зареди таба.

Преди това излизаха като вертикално подредени, със застъпване, един след друг прозорци, на които се виждаше само горния край, освен първия, който се виждаше цял.

Как мога да превключа от към предишната подредба на показване на прозорците? Нямам никаква представа какво съм пипнал, за да се смени визията и подредбата на табовете в гугъл хром.

Намерих описание че трябва да деинсталирам обновленията, но когато опитах да го направя ме предупреди че това ще доведе до пълна загуба на данните. Явно не ми остава друго освен да изтрия табовете, които не са ми важни, и да потърся начин да копирам адресите на табовете, които са ми важни, и едва след това да върна настройките конкретно за Гугъл Хром до фабричните.

За мен лично това е доста мръснишки подход и очевадно изнудване. Ще ви набутаме на телефона обновленията, като някъде сме ви пробутали да се съгласите с обновяване, при обновяването няма да променим информацията ви, но ако се откажете от обновленията, за които не сме ви питали - ще го д****е относно всички данни, които се намират в момента на отвореното приложение.

Да се има предвид от тези, които имат като мен навика да държат доста табове отворени - направете си сметка дали го искате, и ако не го искате новото групиране на табове по признаци, определени от Гугъл, а не от вас, просто се постарайте да не му позволявате да се обновява.

Аз лично, след като прочистя ненужните табове, и след като запазя тези, които са ми важни - ще върна фабричните настройки и много внимателно ще се постарая за в бъдеше да не позволявам на телефона ми да прави каквито и да било обновления.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го още снощи по начина, който добавих в началния пост на темата. За мен лично е неприятно, че не ти предоставят право на избор как да ти бъдат подредени табовете. Решава някой си и ето ти нова подредба, а ако искаш старата, и ако си отворил като мен 50-60 таба - оправяй си се сам.🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да отваряш толкова табове и то на мобилно устройство...:lol6: За твоите цели може би най-добър е Vivaldi браузър. Макар че то си има отметки... не е нужно постоянно да стоят отворени, което и без това де факто не е възможно, дори и стабилна машина би се затруднила, затова и Chrome ги разтоварва от паметта някои от отворените раздели до повторното им избиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BV 9600 Pro. 6 гигабайта оперативна памет и 128 гигабайта вътрешна памет, и при отворени Вайбър, Хром с 50-60 таба, няколко приложения и каквото още се сетиш - пак ми оставаха поне два и половина гигабайта свободни.

Лош навик съм си създал да запаметявам понякога нещо, оставяйки го да виси в браузъра за по-късен момент... който момент понякога се случва да дойде след месеци.

И това не е рекорда ми. Веднъж се хванах, че съм отворил 81 или 82 таба. Засрамих се от себе си.🤣

пп. Това последното беше на предишния ми телефон. BV 8000 Pro. Също 6 гигабайта оперативна памет, но "само" 64 гигабайта вътрешна памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване