Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Измерване на Краийно стъпало

Препоръчан отговор

Здравей те пичаги завърнах се този които ме е махана ще си го получи та въпроса ми е как може да се измерва краийно стъпало на  Hitachi Trk-W55OE на този модел как става меренето ако може да ми кажете ако по стъпалото няма следи от изгоряло. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roskata99 написа:

Здравей те пичаги завърнах се този които ме е махана ще си го получи та въпроса ми е как може да се измерва краийно стъпало на  Hitachi Trk-W55OE на този модел как става меренето ако може да ми кажете ако по стъпалото няма следи от изгоряло. 

Роска здравей бре!

Човече! Научи се да пишеш по български бе че тук китайски знаят само 2 - 3 човека. В общи положения те разбрах какво питаш  и ето ти отговор. Най отдолу на моя пост съм ти пуснал документацията на това чудо във PDF формат. Отваряш и търсиш страница 12   и  13. Там някъде е крайното стъпало за което питаш. Като си увеличиш размера на електрическата схема, ще забележиш че на всяко краче на която и да била IS е написано и напрежението измерено в покой на изделието. И понеже те зная като Правешко майсторче, вярвам че ще съумееш и да се справиш  със задачата, която си си поставил. Пожелавам ти успех в начинанието!

hitachi_trk-w55e.pdf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави го да си свири!

Какво искаш да измерваш и с каква цел? Някакви измервателни уреди имаш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100%.
В другия форум питаше за сигнал-генератор. Охарчил 350 зелени за осцил и пичовете го успокоиха, да ползва телефона на първо време.

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Roskata99 написа:

Крайното стъпало е mPC1278H ако го поръчваш ново е доста скъпо към 10 евро, но ги има в изобилие в стари бракми като твоята и можеш да пообиколиш радиотелевизионните сервизи и да ти намерят за 2 лв. или една бира. Не знам от какъв зор искаш да го ремонтираш това нещо дето е 2х2,5 вата с невъобразимо големи изкривявания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Филипов написа:

Остави го да си свири!

Какво искаш да измерваш и с каква цел? Някакви измервателни уреди имаш ли?

Ти ако обичаш не се мешай аз си ползвам Хитачито от колегата ти Христо ама минала година взех пак още едно обаче от скоро това дето го взех ми дава късо обаче стъпалото е здраво изкам да го измеря да не е от него това късо и моля да не заключваш темата 

преди 23 часа, Kolev71 написа:

Роска здравей бре!

Човече! Научи се да пишеш по български бе че тук китайски знаят само 2 - 3 човека. В общи положения те разбрах какво питаш  и ето ти отговор. Най отдолу на моя пост съм ти пуснал документацията на това чудо във PDF формат. Отваряш и търсиш страница 12   и  13. Там някъде е крайното стъпало за което питаш. Като си увеличиш размера на електрическата схема, ще забележиш че на всяко краче на която и да била IS е написано и напрежението измерено в покой на изделието. И понеже те зная като Правешко майсторче, вярвам че ще съумееш и да се справиш  със задачата, която си си поставил. Пожелавам ти успех в начинанието!

hitachi_trk-w55e.pdf 2 MB · 5 изтегляния

Пичага Тили си това аз не мога да те позная по таз снимка аз имам схемата на радиото но се съмнявам в стъпалото или в някой ценоров диод та за това питам дали ако свъля чипа и го замря дали ще ми покаже 

Аз си пиша на български за който не разбира това Си е негов проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ,да! И да го свалиш и без да го сваляш, нищо няма да направиш. Може и да си мислиш че пишеш по български, но трудно се разбира. А това не трябваше да го казваш пред форума"Аз си пиша на български за който не разбира това Си е негов проблем'". По същия начин аз мога да ти кажа така: Имаш проблем - решавай си го.  Тук никой не ти е задължен да ти помага и повярвай, че от тук нататък ще бъдеш отсвирен  от всеки, към който се обърнеш. Помниш преди година  как се отнесоха хората  в раздел "Групи" в която винаги беше добре дошъл!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kolev71 написа:

Аз съм ,да! И да го свалиш и без да го сваляш, нищо няма да направиш. Може и да си мислиш че пишеш по български, но трудно се разбира. А това не трябваше да го казваш пред форума"Аз си пиша на български за който не разбира това Си е негов проблем'". По същия начин аз мога да ти кажа така: Имаш проблем - решавай си го.  Тук никой не ти е задължен да ти помага и повярвай, че от тук нататък ще бъдеш отсвирен  от всеки, към който се обърнеш. Помниш преди година  как се отнесоха хората  в раздел "Групи" в която винаги беше добре дошъл!

Казах и в предния пост които не разбира негов проблем аз затова направих друг профил и се заяждаха с мен че пиша без знаци аз пак ще кажа че така си пиша никои не може да ми каже как да пиша и всички за длъжни да помагат на питащите във форума така че аз прегледах схемата на страниците които ти ми каза но нищо не открих бъди по точнен пичага лека Стефчо от мен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2021 г. в 3:00, Roskata99 написа:

но се съмнявам в стъпалото или в някой ценоров диод та за това питам дали ако свъля чипа и го замря дали ще ми покаже 

Роска, ако свалиш чипа на крайното стъпало няма как да разбереш с мерене дали е изправен. Чичо ти Стефан ти даде схема и ти каза какво да правиш 

на 4.02.2021 г. в 4:00, Kolev71 написа:

Като си увеличиш размера на електрическата схема, ще забележиш че на всяко краче на която и да била IS е написано и напрежението измерено в покой на изделието.

Кажи поне свирят ли и двата канала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.02.2021 г. в 22:42, AGD написа:

Роска, ако свалиш чипа на крайното стъпало няма как да разбереш с мерене дали е изправен. Чичо ти Стефан ти даде схема и ти каза какво да правиш 

Кажи поне свирят ли и двата канала.

Аз си имам схемата прегледах страници които ми каза но нищо не разбрах относно не свирят поради прекъснати писти които аз вчера ги открих една от тях е за захранване на единия трънзостор на радиатора а други те са за линейните входове или изходи бяха  които отиват към платката с потенциометрите и за захранване на самата платка а дали Свирят нз че още има да го правя ще ви пратя снимки и някой клип ако не успея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2021 г. в 2:17, Roskata99 написа:

Аз си имам схемата прегледах страници които ми каза но нищо не разбрах

Което е ключа към проблема.

а други те са за линейните входове или изходи бяха  които отиват към платката с потенциометрите 

Входове са това .

а дали Свирят нз че още има да го правя ще ви пратя снимки и някой клип ако не успея.

Не разбираш схемата ,а "още има да го правя" е оксиморон .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2021 г. в 5:14, Roskata99 написа:

всички за длъжни да помагат на питащите във форума

Ъ? Аре и лево! Никой на никого за нищо не е длъжен. Особено тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 13.02.2021 г. в 15:05, Филипов написа:

Ъ? Аре и лево! Никой на никого за нищо не е длъжен. Особено тук.

Напротив приятел!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване