Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.

Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.

Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/

Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • a_dimitrovich промени заглавието на Нова Про Конфигурация за Машина тип Изрод до 2К

На "пълния изрод" тея пари ще ти стигнат само 1/2 от цената на видеокартата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, a_dimitrovich написа:

Аз лично харесах нещо подобно като следните:

Тези готови конфигурации не заслужават никакво внимание. Само ,като погледна какви части са асемблирани и получавам мигрена. Процесор нова генерация АМД 5800Х заедно с орязана дънна платка А520, рам памет с ниски честоти и графика 1650 . Пълен нонсенс . Определи точна сума ,която можеш да отделиш и ще ти предложат смислена конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неправилен момент си избрал за закупуване на компютър.В момента няма почти никакви процесори 

и видео карти (от новото поколение) в наличност.А друг е въпроса, че машина ''пълен изрод'' за 2000 лева няма как да стане просто.

Според мен за едитване и рендъринг особено на 4К ти трябва един стабилен 5900x + една карта от типа на скоро излизащата

3060, може или втора ръка ако намериш  RTX 2070/2080, 32 рам, 1tb nvme, 600-650 w gold захранване,

качествен охладител (водно въздушно там ти си избираш (само не вземай deepcool), дъно b550/x570 и кутията LIAN LI LANCOOL 215, която просто няма равна

в ценовият си клас.

Смята се, че около май-юни месец положението МОЖЕ и да се нормализира, но нищо не може да е 100% сигурно.

Все пак събери си още едни 1500-1700 лева дотогава ако можеш и си вземи нещо, което ще ти върши качествена работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесори има предостатъчно, дори и от новите поколения, но видеокартите са с двойни и отгоре цени, а и почти не могат да се намерят. За нещо ново и на нормална цена може да се говори най-рано лятото евентуално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Тези готови конфигурации не заслужават никакво внимание. Само ,като погледна какви части са асемблирани и получавам мигрена. Процесор нова генерация АМД 5800Х заедно с орязана дънна платка А520, рам памет с ниски честоти и графика 1650 . Пълен нонсенс . Определи точна сума ,която можеш да отделиш и ще ти предложат смислена конфигурация.

2 000 лева само настолния компютър, но ако може отделно, ако имате впечатление за монитор, който не е супер скъп и същевременно има точни цветове, за color correction. 

преди 55 минути, nedev_ написа:

Много неправилен момент си избрал за закупуване на компютър.В момента няма почти никакви процесори 

и видео карти (от новото поколение) в наличност.А друг е въпроса, че машина ''пълен изрод'' за 2000 лева няма как да стане просто.

Според мен за едитване и рендъринг особено на 4К ти трябва един стабилен 5900x + една карта от типа на скоро излизащата

3060, може или втора ръка ако намериш  RTX 2070/2080, 32 рам, 1tb nvme, 600-650 w gold захранване,

качествен охладител (водно въздушно там ти си избираш (само не вземай deepcool), дъно b550/x570 и кутията LIAN LI LANCOOL 215, която просто няма равна

в ценовият си клас.

Смята се, че около май-юни месец положението МОЖЕ и да се нормализира, но нищо не може да е 100% сигурно.

Все пак събери си още едни 1500-1700 лева дотогава ако можеш и си вземи нещо, което ще ти върши качествена работа.

Мерси за изчерпателния коментар и споделяне на добро мнение по темата. Определено ще помисля за този вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nedev_ написа:

LIAN LI LANCOOL 215, която просто няма равна

Има - LIAN LI LANCOOL II MESH PERFORMANCE. Е, с 50% по-скъпа е. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-минимумът само за приличен 4К ИПС монитор 32инча да речем са  1000-1300 лева (32UN880-B - доста добър) , 27 инча 700-900 (P2721Q) лева -говоря за начален и  среден клас модели , за 2 хилки до 2 и нещо може да се сглоби поносима машина, което се усложнява от слабите наличности, та значи при късмет един цялостен бюджет между 3  и 4 хиляди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
    • от monefff
      Здравейте,
      Реших малко да обновя компютъра и за сега съм се спрял на тези части:
      Процесор: AMD Ryzen 7 3700X
      Памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz, Corsair Vengeance
      Дъно: Препоръчайте ми дъно, което поддържа RAM памет до 3600Mhz
      Захранване: Нещо до 700W
      Видео карта: GTX 960 или AMD Radeon 9  заначало - Трябва ми карта, която е втора употреба, защото към момента не ми е нужна много силна. По-скоро търся нещо до 100лв втора употреба. (Тук слагам опция, че за в бъдеще ще премина към 1080Ti или 2080Ti,  ако ми се разцъкват някакви по-добри игри на макс, затова искам компютъра да е подготвен да издържи картата.)
      HDD: Samsung 860-QVO 1TB (Закупен)
      Кутия: Мисля си за be quiet!, но ако има вариант за алтернативна до 100лв, бих се възползвал
      Компютъра ще се ползва предимно за работа (Отваряне на няколко браузъра и много табове в тях + Photoshop)
      И разбира се от време на време малко гейминг, за разпускане.
      Благодаря 
    • от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване