Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слушалки до 150 лева

Препоръчан отговор

Здравейте,

След 7 години вярна служба слушалките ми TDK ST410 сдадоха багажа. Можете ли да ме насочите към други слушалки, като имам някои изисквания: 

1. Като сила на звука трябва да гърмят - тези бяха 109 децибела и бяха много силни;

2. Кабела да не е по-къс от 150 см.;

3. Няма значение дали са с микрофон или не, няма значение от цвета (е да не е розово примерно) и да не са светкащи;

4. Като пари до към 150 лв. 

Ползвам външна звукова карта и програма за коригиране на звука със собствен драйвер HEAR, ако това има някакво значение в избора.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже смятам да взема Audio-Technica ATH-M40x, случайно да си ги пробвал и можеш ли да ми кажеш дали наистина са силни като звук?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, у дома имам едни висококачествени слушалки, които бяха купени с една HI-FI уредба, но не са използвани никак. Имат много мощен звук и можеш да ги получиш, да речем, за 50 лв. 

1112.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за предложението, но не харесвам продукти втора употреба (не се обиждай).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, plmen88 написа:

Понеже смятам да взема Audio-Technica ATH-M40x, случайно да си ги пробвал и можеш ли да ми кажеш дали наистина са силни като звук?

Да, лесно се захранват и със смартфон, защото са само 40 Oма и добра чувствителност.

Щом имаш външна звукова карта (предполагам е добра), независимо кои слушалки ще избереш, би трябвало да ги захрани подобаващо.

Предимства: много чист звук. Даже и не lossless файлове звучат доста чисто и с добра динамика.

Недостатък дълъг кабел (2 на брой в комплекта), защото са замислени основно за миксиране и DJ-инг.

Ако се използва за портативни устройства  (преносими аудио плеъри, смартфони) ще трябва да си набавиш друг.

Падовете им не са най удобните на света. Трябва да се заменят, ако ще се слушат дълъг период от време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес взех слушалките

IMG_20210218_141011.thumb.jpg.4c2393e73f0f8bbe2856bb506a5864c1.jpg

Едно бързо ревю (спрямо TDK ST410): Малко по-слаб звук, но и малко по-чист (когато се използват с програмата HEAR, разлика в звука при двата модела почти няма, а разликата е 80 лв.). Много добра шумоизолация, много стегнати около главата, леко запаряват, удобни са. Материалите за изработката им определено на пипане се усещат скъпи (не знам дали са). Водят се професионални слушалки и очаквах ефекта Уау!, но нямаше такъв (и то заради HEAR). Ако ви трябват много силни като звук слушалки - това не са те. Ако искате чист звук - стават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От любопитство, звуковата карта, която използваш каква е. Защото, не съм слушал отделен драйвер HEAR.

Също, не разбрах защо търсиш голяма мощ на слушалките.  TDK ST410 , действително имат 112 dB чувствителност.

Но, мощността, им е поне два пъти по-малка от M40x. Което означава, че Audio-Technica M40x, ще издържат, но по-голямо усилване без да "кривят".

Съответно в честотния спектър, новите трябва да се справят доста по-добре от старите.

За звуковите карти: ако  предположим една външа зв.карта има поне S/N : 100 dB се смята за прилична.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Creative Sound Blaster® X-Fi™ Titanium - това е аудио картата. 

Относно мощ на слушалките - просто харесвам много силният звук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване