Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате  камери или система за видео наблюдение със възможност на запис за дълаг период от време като 30 дена , да може да се ползват със софтуер на компютъра, да са с прилично качесто, нощно виждане, да може да са наблюдава на живо какато със Wi-Fi  или не знам как се води и да имат аудио. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде малко информация даваш...... Каква система се търси - аналогова или IP? Колко и какви камери - това зависи от наблюдаваните периметри, както и от мястото на монтаж. Времето на запис (т.е необходимия по капацитет HDD) зависи от горните неща - бр. камери, резолюция и т.н. Не на последно място - какъв бюджет е предвиден за системата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам разликата между IP и анялогова понеже не съм запознат която е по добра. 2 камери вътрешни за стай ще се ползвати 3-4 за навън искам да може да пзят записи до 30 дена и да се виждат примерно на външните номерата на колите. Няма определен бюджет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички канали ли трябва да има audio и какво е приблизителното разстояние от камерата до колите, на които искаш да виждаш номерата? Ще се опитам до довечера да ти предложа варианти, но в общи линии:

Камери (външни) - мин 4 MPx, варио-фокални

Камери (вътрешни) - мин 2 MPx с фиксирани обективи 2,8 или 3,6 мм, в зависимост от помещението

DVR/NVR - според избраните камери. HDD - поне 4 TB - при запис "при движение" и/или "аларма".

Ако се спреш на IP решение, трябва да помислиш и за мрежовото оборудване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То интернет има и компютър,.Разстоянието от камерата до колите няма да е толкова голямо предполагам около 10 метра. относно звука на камерите поне на 2-те вътрешни е добре да има ако е възможно на всички най-добре.  п.п - Какво ще рече мрежово оборудване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DIKSAN написа:

Какво ще рече мрежово оборудване

IP камери са за отдалечено наблюдение и се изисква интернет мрежа и оборудване. Аз поне съм се спрял на WI-FI камера и рутер и всичко се предава на телефона в джоба ми. Ако се случи нещо, телефона писва, виждам през него какво се случва и с аудио мога да говоря през камерата с лицето, което я е задействало. Много камери, които само записват, не ми вършат работа. Сложил шапката и маската и си шета на спокойствие. Ще разбера след няколко дена какво е станало и няма да видя нищо конкретно от записа. 😂

Това ме навежда на мисълта, че не си писал за охрана или за наблюдение ти трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, nikolela написа:

IP камери са за отдалечено наблюдение и се изисква интернет мрежа и оборудване.

Викаш, аналоговите камери....не стават за отдалечено наблюдение? :)

преди 19 часа, nikolela написа:

Аз поне съм се спрял на WI-FI камера и рутер

И като закачиш на тоя "рутер" 5-6 WiFi камери, той ще клекне за 1 минута. Рутера си е рутер, АР е друго нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване