Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нужда от съвет за избор на компютър, който ще е подходящ за Microsoft Flight Simulator на три 27 инчови монитора. Важно е да има USB 2, защото Saitek Instrument Panels не роаботят с USB 3.
Лимитът ми е около 1500GBP без мониторите. Предпочитам AMD processor, но ще се вслушам във всички смислени съвети.

Благодаря!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези пари само за видеокарта няма да ти стигнат, още повече на 3 монитора...забрави. Търси поне RTX 3080, дори 3090 и пак ме съмнява, че при такава резолюция ще смогне на тази игра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за адекватния отговор!

Само за справка в момента върви на 3 24 инчови монитора на 2 годишния ми Asus Strix s I7 7700 и GTX 1060.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за информация " на мониторите не оказват никакво влияние от гледна точка на хардуерните изисквания на системата. " са важни само за гледащия!

Резилюцията от друга страна е много по-важна!

След като върви, защо ще го сменяш?

Защо 2 годишен, като модела на процесора е от 4 години?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е странно за USB 3, понеже те са обратно съвместими. Вариант е да търсиш кутия, която има такива изходи отпред от хедъра към дъното или да настроиш в BIOS задните USB портове да работят на по-стария стандарт. Иначе, не знам как ти върви тази игра с GTX 1060 на 3 монитора, като на 1080p виждам, че на ниски настройки кадрите падат на места до 40 и надолу, на по-високи настройки до 30. А на 3 монитора резолюцията става х3, което значи и 3 пъти по-малко кадри.....

И по-скоро ако искаш тази игра да ти върви добре, по-скоро смени видеокартата, процесора едва ли ти е недостатъчен. Но в момента, с тези х2 цени и липса на видеокарти, не знам какво ще намериш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само за информация " на мониторите не оказват никакво влияние от гледна точка на хардуерните изисквания на системата. " са важни само за гледащия!

Резилюцията от друга страна е много по-важна!

След като върви, защо ще го сменяш?

Защо 2 годишен, като модела на процесора е от 4 години?

Моя грешка този лаптоп е 3 годишен.

Както вече казах имам нужда от USB 2.0 защото Saitek Flight Instruments не работят с USB 3

Върви, но е зле и затова реших да взема настолна машина.

преди 15 минути, Raze написа:

Това е странно за USB 3, понеже те са обратно съвместими. Вариант е да търсиш кутия, която има такива изходи отпред от хедъра към дъното или да настроиш в BIOS задните USB портове да работят на по-стария стандарт. Иначе, не знам как ти върви тази игра с GTX 1060 на 3 монитора, като на 1080p виждам, че на ниски настройки кадрите падат на места до 40 и надолу, на по-високи настройки до 30. А на 3 монитора резолюцията става х3, което значи и 3 пъти по-малко кадри.....

И по-скоро ако искаш тази игра да ти върви добре, по-скоро смени видеокартата, процесора едва ли ти е недостатъчен. Но в момента, с тези х2 цени и липса на видеокарти, не знам какво ще намериш.

Няма как да сменям видоекарта на стар лаптоп.

Искам да взема нова настолна машина.

Играта върви доста зле на три монитора с medium quality.

Да, липсата на видеокарти е повече от осезаема.

Държа да отбележа, че мониторите ще са на 1080 и настройките няма нужда да са на ултра, защото за мен е по-важно управлението на самолета, от колкото визуалните ефекти на заобикалящата среда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз ти казах каква видеокарта да търсиш, ти твърдиш, че си доволен от твоята, сега вървяла зле... И не обърнах внимание, че ползваш лаптоп, ясно ми е, че там няма как да смениш видеокарта в над 95% от моделите. Минимум RTX 3060 - новата, която се очаква да излезе в края на месеца. С 1660 TI/Super пак няма да е особено комфортна играта, все пак си говорим за тежка игра и резолюция 5760х1080. Втора употреба видеокарти също не ти препоръчвам, така че или даваш много пари, ако успееш да намериш бройки или чакаш лятото евентуално да се нормализират цените и да има наличности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че специално при Microsoft Flight Simulator играта е достатъчно комфорна при 30FPS, за разлика от много други игри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Ами аз ти казах каква видеокарта да търсиш, ти твърдиш, че си доволен от твоята, сега вървяла зле... И не обърнах внимание, че ползваш лаптоп, ясно ми е, че там няма как да смениш видеокарта в над 95% от моделите. Минимум RTX 3060 - новата, която се очаква да излезе в края на месеца. С 1660 TI/Super пак няма да е особено комфортна играта, все пак си говорим за тежка игра и резолюция 5760х1080. Втора употреба видеокарти също не ти препоръчвам, така че или даваш много пари, ако успееш да намериш бройки или чакаш лятото евентуално да се нормализират цените и да има наличности.

В интерес на истината и аз си мисля за RTX 3060.

Доволен съм имайки предвид, че е 3 годишен лаптоп. Но е време за ъпгрейд и е по-добре да е настолен според мен.

Другият въпрос е има ли смисъл да наливам пари за AMD Ryzen 9 3900X Processor ?

преди 4 минути, Gaming_Solutions написа:

Само да вметна, че специално при Microsoft Flight Simulator играта е достатъчно комфорна при 30FPS, за разлика от много други игри

Напълно съм съгласен.

В крайна сметка не търсим екшън от тази игра :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с неограничен бюджет и ще правиш и други изчисления - да. Ако не - и 6 ядра са ти предостатъчни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този бюджет 5600Х е най-смисленият вариант, но ако ще чакаш видео карти на "нормални" цени, изчакай да видим какво ще предложат Интел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

То и на моя PS4 Slim си играя нормално с 30 кадъра, ама друго си е да има отгоре :)

Иначе аз бих вложил колкото се може повече от бюджета във видеокарта, отколкото в процесора, щом е за игри. 12 ядрения е абсолютно безсмислено да се купува за момента за игри само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване