Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

БГ Пощата изгуби пратката ми

Препоръчан отговор

Какво да направя, ако българската поща е изгубила пратката ми от Китай? Може да се проследи, че е стигнала до България преди 2 месеца и после няма никакви новини. Бях два пъти в пощата и постоянно ми отговорят, че няма никакви пратки за мен и изобщо не са я намерели в системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, wwwowww написа:

Какво да направя, ако българската поща е изгубила пратката ми от Китай? Може да се проследи, че е стигнала до България преди 2 месеца и после няма никакви новини. Бях два пъти в пощата и постоянно ми отговорят, че няма никакви пратки за мен и изобщо не са я намерели в системата.

А от къде знаеш че точно "Български пощи" е изгубила пратката ти а не някой друг по веригата?
От коя дата ти е пакета? На каква стойност е? Каква е последната информация от проследяването?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш диспут на продавача и да ти върнат парите. Ако не е изтекъл срока, де. Или се разберете да ти прати нов продукт безплатно, ако ти се чака пак 2 месеца. Това е, рисковете да поръчваш от Китай с два цента доставка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, wwwowww написа:

Може да се проследи, че е стигнала до България

Разпечатай си тракинга и с разпечатката - пишеш жалба https://www.bgpost.bg/bg/13

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е задържана на някоя митница и да трябва да я "освобождаваш"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случея трябва продавача да ти изпрати нова.А той после да се оправя с български пощи.Обаче това е Али Експрес ии... относително е.За това предпочитам да плащам повече, но да си поръчвам само от тукашни онлайн магазини.Вържи попа да е мирно селото гласи една българска поговорка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, N1K17Y написа:

Отваряш диспут на продавача и да ти върнат парите.

Е от какъв зор продавачът ще му връща парите ?
Той е изпратил стоката и тя е излязла от Китай и е стигнала даже до България.
От Али ще отсъдят, че продавачът си е коректен според техните китайски разбирания и нищо няма да му върнат. А нека ходи да се оплаква от Алито в Китай.
Те китайците са го измислили как да прекарват европейците и да не получават нищо.
На много места на различни езици чета за прекарани хора поръчвали от алито.
Не е случайно че Али не са отворили филиал работещ по европейските закони от страна членка на Евро съюза. Амазон са със седалище в Люксембург и работят по нашите закони и сме защитени.
А китайците от Али нарочно предпочитат да си работят по техните китайски мошенически традиции.
Тази истина в кой век ще я проумеете ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Белгиеца написа:

Не е случайно че Али не са отворили филиал работещ по европейските закони от страна членка на Евро съюза.

Не е лесно да си прост, упс, неинформиран:
https://www.alibabagroup.com/en/contact/offices
Освен това много от китайските търговци на Aliexpess имат европейски складове.
Ама това са неща,които "знаещият" Белгиец не ги знае. Което не му пречи да се изказва "компетентно"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Белгиеца написа:

Е от какъв зор продавачът ще му връща парите ?
Той е изпратил стоката и тя е излязла от Китай и е стигнала даже до България.
От Али ще отсъдят, че продавачът си е коректен според техните китайски разбирания и нищо няма да му върнат. А нека ходи да се оплаква от Алито в Китай.
Те китайците са го измислили как да прекарват европейците и да не получават нищо.
На много места на различни езици чета за прекарани хора поръчвали от алито.
Не е случайно че Али не са отворили филиал работещ по европейските закони от страна членка на Евро съюза. Амазон са със седалище в Люксембург и работят по нашите закони и сме защитени.
А китайците от Али нарочно предпочитат да си работят по техните китайски мошенически традиции.
Тази истина в кой век ще я проумеете ?

Хайде пак кухи фантасмагории. Джек Ма ти е набор и за разлика от теб стана най-богатия китаец милиардер, за някакви си 7 години. Ти пропищя форума какъв милионер се гласиш да ставаш в Люкса.

Алибаба са изключително коректни и държат на клиентите си. Пазарувам от 2015г и съм извършил над 230 транзакции. За загубени пратки/неполучени до сега ми се наложи 18 пъти да откривам диспут и всичките са в моя полза.

spacer.png

Това е от вчера и за пореден път.

spacer.png

Дори в тоята Белгия има склад на Али и определено цените на китайските производи са по-ниски от пияриния амазон. Така че, автора смело открива диспут, в кратка форма на английски излага проблема, преминава анкетата и чака съдийство от управата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване