Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дойде време пак да купувам твърд диск. Моля феновете на WD и на други марки да не ме съдят за предпочитанията ми към Seagate.

Размера най-вероятно ще бъде 4 терабайта.

Понеже диска ще го ползвам основно за складиране, има ли някакво значение ако взема NAS диск?

Гледам различните серии на Seagate и си давам сметка колко отдавна не съм чел нищо по темата. Бихте ли ми дали мнения има ли серия на Seagate, която трябва да избягвам? В момента виждам да се продават Skuhawk, Baracuda и Ironwolf. ЗА и ПРОТИВ за тези три серии дискове?

Понеже не съм в България и няма да купувам от български магазини - можете да не си правите труда да ми посочвате къде е най-изгодно, но линк към модела диск, който ми препоръчвате няма да откажа. И след това ще си го потърся тук.

Магазина, от който ще го купувам най-вероятно е ТОЗИ.

Като изключим "любовта" ми към WD, с останалите марки, които те продават, проблеми нямам. Моля за мнение за различните серии на Seagate, но ако има достатъчно сериозна причина да избера Toshiba - напишете ми ги.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика в фърмуера в зависимост за какво ще се ползва устройството. 

В гаранцията също независимо дали е едно и също устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра се ползва в последно време основно за браузване, слаби игрички и понякога Майнкрафт с настройка 20 гигабайта памет заделени само за играта.

Смятам скоро да понауча нещо за виртуалните машини, но самият диск ще се използва основно за склад на информация.

преди 4 минути, Roujin Z написа:

В гаранцията също независимо дали е едно и също устройство.

Правилно ли те разбирам, че е напълно възможно два диска да са напълно идентични, но единия, маркиран като NAS, другият маркиран като COMPUTE, и да имат различни гаранции?

Има ли нещо, което да ми попречи да ползвам NAS диск на компютъра си?

Искам да науча това преди понеделник, за в случай, че NAS се окажат по-евтини при еднаква гаранция, или с по-дълга гаранция при еднакви цени.

А и времето ми до утре е малко недостатъчно, за да си наваксам няколкото години от как не чета активно за хардуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Баракуди с 256МБ кеш памет на 7.200 с три години гаранция на ниска цена . Аз си взех такава с 2ТБ /ST2000DM008/ за съхранение на данни !

Инак има и Баракуда Про с 5г. гаранция !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на чистите Баракуди не са оборотите колко са, а т.н. shingled magnetic recording  спорна технология която позволява в диска да се натъпчат 20% повече данни но затова пък презаписа на данните става доста по-бавно щото пътечките се припокриват и не е добре такива дискове да се ползват за NAS. WD ги съдиха за това че предлагат дискове за NAS (WD RED) с подобна "екстра" - така че за NAS ако си вземай Айрънулф  https://www.seagate.com/gb/en/internal-hard-drives/cmr-smr-list/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ined написа:

Проблема на чистите Баракуди не са оборотите колко са, а т.н. shingled magnetic recording  спорна технология която позволява в диска да се натъпчат 20% повече данни но затова пък презаписа на данните става доста по-бавно щото пътечките се припокриват и не е добре такива дискове да се ползват за NAS. WD ги съдиха за това че предлагат дискове за NAS (WD RED) с подобна "екстра" - така че за NAS ако си вземай Айрънулф 

Да разбирам ли, че Ironwolf не припокриват пътечките и това означава висока скорост и висока надеждност?

Малко по-скъпи са тук, но очаквам да ми направят някаква отстъпка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване