Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaк да накарам Аdobe XD да използва вградената видео карта?

Препоръчан отговор

Машината е с уиндоус 10х64  и интел 2700К  и RADEON 7870 XT.Проблема е че XD крашва при стартиране.Установих ,че е заради радеонката,защото когато е изключа и се ползва само вграденото видео няма проблем.Гледах видеа в ютюб как да се принуди някое приложение да използва определена карта,но при мен не ми излиза вградената като опция "saving power" (на снимката се вижда).Та какво е решението според вас в моя случай?Не мога да чакам ъпдейти на ХД или радеона.

b939746ddec5f5520f9c0d03f637ef14.png
https://gyazo.com/b939746ddec5f5520f9c0d03f637ef14

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кой драйвър на radeon е? Пробвай с по-нова/по-стара версия?
Погледни и тази статия от т.9 нататък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS настроено ли е и двете карти да са активни? В device manager вижда ли се вграденото видео? Може да се наложи да включиш някакъв монитор към дъното, за да го активираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последния драйвър е.

В device manager се виждат и двете карти.От там спирам радеона и ХД работи,включвам го пак и почва да крашва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

С кой драйвър на radeon е? Пробвай с по-нова/по-стара версия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е стара и не се поддържа:

https://helpx.adobe.com/xd/user-guide.html/xd/system-requirements.ug.html

Бил съм и аз със ATI/AMD карта и знам ,че nVidia-та е за предпочитане, при продуктите на Adobe.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mr. ?? написа:

Картата е стара и не се поддържа:

https://helpx.adobe.com/xd/user-guide.html/xd/system-requirements.ug.html

Бил съм и аз със ATI/AMD карта и знам ,че nVidia-та е за предпочитане, при продуктите на Adobe.

Те и двете карти не се поддържат, ама работи (уж) с вграденото видео в i7 3770 (Intel® HD Graphics 4000), като процесора е от 2012 година.

@gibson58 като гледам си намерил сам решение -

преди 2 часа, gibson58 написа:

В device manager се виждат и двете карти.От там спирам радеона и ХД работи

Друго решение е да вземеш по-нова видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gibson58 написа:

В device manager се виждат и двете карти.От там спирам радеона и ХД работи

С помощта на DevManView можеш да спираш/пускаш Radeon-а  от 2 bat файла с 1 клик
Сваляш devmanview-x64.zip, извличаш devmanview и го копираш в c:\windows
В notepad поставяш текста
devmanview /disable "Intel(R) HD Graphiccs 4000"
като на мястоо на Intel(R) HD Graphiccs 4000 поствяш името на radeon картата, като ти го покаже инструмента
Запази файла на десктопа като Graph_ena.bat
Промени ключа /disable на /enable и запиши на десктопа като Graph_dis.bat
От единия  bat ще забраняваш, от другия ще разрешаваш графичния адаптер.

Snap60.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложените решения.Няма ли да е най добре да сменя картата с оглед на това да не вземат и другите продукти на адоби с които работя да вземат да спрат?Ясно е че ще е енвидия ,но не разбирам от видео карти.дали има нещо адекватно до 100лв. Втора ръка.Някой ако се сеща за конкретен модел който си заслужава ще съм му благодарен да сподели.

П.с. захранването ми е сийсоник 750 вата. Предполагам ще е достатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

Нали това и аз предложих. Иначе за тези пари най-много GT 1030 втора употреба.

Да, това предложи, просто мисля да се спра на твоето предложение.А тази GT 1030 по мощна ли е от моята сега?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100 лева мислиш ли, че ще е по-мощна? Зависи и за какво ще се ползва. В игри най-вероятно ще се представя по-зле, но реално е много по-нова технология, в пъти по-икономична (захранва се само от PCI-E слота и харчи около 30 W. Има вградено хардуерно декодиране на 4К видео съдържание.

Грубо сравнение: UserBenchmark: AMD HD 7870 vs Nvidia GT 1030

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай със GT 1030 (има и вариант с DDR3 памет, която не струва) това си е карта начален клас за медия.

По скоро за пускане на филмчета, браузване и леки програми.

В момента, няма нови видеокарти на добри цени, а втора употреба цените пак са високи.

В случай, че искаш да вземеш нова карта, която да използваш в бъдеща конфигурация или за гейминг GT 1030 е безмислена покупка.

Ще ти дам един пример, Netflix, бяха пуснали (преди време 2018г.) за пример, за пускане на 4К HDR, като минимум GTX 1050.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване