Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да съживя малко темата. Аз съм абонат на кабелна телевизия GDN. Ето цитат от сайта им:

Цитат

Цифрова и Аналогова
Кабелна Телевизия
Компанията предоставя аналогови и цифрови канали по оптично-коаксиална кабелна мрежа, която е изградена подземно.

GDN предоставя 40 аналогови канали. Можете да получавате Аналогова телевизия и на стария Ви телевизор. Ако телевизорът Ви не хваща цифровия сигнал можете да си закупите цифров приемник NETA от GDN срещу 69 лв. Цифровата кабелна телевизия предлага 200 цифрови канала, включително 100 HD канали. HD сигнала се предава основно във формат 16:9 и с възможно най-висок bitrate

Към кабелната съм свързал 3 телевизора (2 от старите аналогови и 1 HD). Въпросът ми е мога ли да използвам външен TV тунер като този за да свържа и лаптопа към кабелната? Ако има значение, лаптопът е HP EliteBook 8540w.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на занятието? Вероятно цифровите програми са кодирани така че такъв прост тунер няма да ги отвори. Ако е за разни други програми, има тема отгоре за гледане онлайн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя тунер ще хващаш само аналоговите канали, но не и цифровите дори и да не са криптирани, щото е само за ефирна цифрова телевизия DVB-T

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Филипов написа:

Каква е целта на занятието? Вероятно цифровите програми са кодирани така че такъв прост тунер няма да ги отвори. Ако е за разни други програми, има тема отгоре за гледане онлайн.

В една от стаите нямам телевизор, но пък имам пуснат кабел от кабелната, както и лаптоп свързан към 27" FHD външен монитор, който ми е предостатъчен да гледам на него. Искам да свържа и кабелната, за да ползвам въпросния монитор и като телевизор. Онлайн телевизия съм гледал през разни сайтове, но едно че няма всички канали, друго че са с трагично качество, трето, че като се закачат много хора спира излъчването, четвърто че влизането по въпросните сайтове отнема време и нерви (затваряне на попъп прозорци и т.н.)...

преди 17 часа, ined написа:

С тоя тунер ще хващаш само аналоговите канали, но не и цифровите дори и да не са криптирани, щото е само за ефирна цифрова телевизия DVB-T

Ако свържа и цифров декодер ще се получат ли нещата или въпросния декодер не е съвместим с външния тунер? А всъщност, въпросният декодер може ли да се свърже директно към лаптоп или външен монитор, или е направен само за телевизори? На монитора имам 2 HDMI входа и един VGA.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си нов боклук за няма и 200 лв и гледай на него.Има и дистанционно. Мониторът и компютърът са много по-скъпи за да ги съсипваш за дебилизор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване