Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не може да се намери съвместим TPM (за BitLocker)

Препоръчан отговор

При опит да се включи BitLocker на системния дял за да го криптира ми се появява следното съобщение:

21OKDtu.jpg

Въпроса ми как по-дяволите да бъде изключен TPM и какво по-точно трябва да се направи за да може BitLocker да инициализира системния дял и да започне криптирането му?

Опитах да го изключа от тук

3c9rC8S.jpg

и рестартирах компютъра и пак опитах но няма ефект изобщо?

Windows 7 Ultimate 64

Дъно:  H61M-E33 (MS-7680)

Процесор: Intel Core i5 2500

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, цър-вул написа:

Нямаш инсталиран на дъното на конектор J9A1 TPM модул.
https://www.msi.com/Motherboard/TPM-20-Module

Опитах да го потърся драйвера в сайта на дъното но не разбирам кой от всички тези драйвери трябва да е J9A1 TPM модул?

Инсталирал съм драйвери за чипсета и в диспечер на устройства се вижда това:

xsO5VSo.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как да го изключим този TPM и без него да продължи BitLocker да си криптира системния дял?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го разбрах, аз търся помощ за това как да се изключи този TPM и без него да продължи BitLocker да си криптира системния дял?

Тук:

https://www.dell.com/community/Desktops-General-Read-Only/Compatible-TPM-cannot-be-found-for-BitLocker/td-p/4507654

а и не тук само пише че BitLocker може да криптира  системни дялове след като от групови правила се избере да криптира без TPM модул.

Но примен това никъде не го виждам просто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, това е друго нещо!
gpedit.msc/

Snap64.png

img_5898df65e758c.png

img_5898dfd59aad2-1.png
[Enabled] > [OK]

Надявам се знаеш рисковете от оплескване на сертификати и криптиране...
Направи си флашка с архивиран ключа за възстановяване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване