Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възстановяване на изтрити файлове?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Сестра ми е изтрила "погрешка" моя папка 100гб. Набила е директно shift+del.

И аз инсталирах Recuva, за да ги възстановя. Програмата веднага ги намери. Но аз имам друг въпрос - хардът е HDD.

Това възстановяване на 100гб - изхабява ли харда? Износва ли го? Прецаква ли го?

В смисъл - много ли го натоварва? Или е като копирането? Хардът е HDD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстановяването на същия дял ли ще го правиш? Знаеш, че не се прави така нали?

С едни 100GB нищо няма да му стане на диска!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Възстановяването на същия дял ли ще го правиш? Знаеш, че не се прави така нали?

С едни 100GB нищо няма да му стане на диска!

Ами не - програмата ме предупреди, че требва да е на друг дял. Аз съм пуснал проценса де, но бавничко става. И се осъмних.

И се чудя - дали е като копирането, или изхабява харда. Не разбирам от тия неща, наистина...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е бавно ще става, 100 гъбки са все пак, ще почакаш 3-5 часа, в зависимост от възможностите на програмката и имай на предвид че със сигурност ще има и файлове които няма да са добре възстановени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bubbles написа:

в зависимост от възможностите на програмката

по-скоро на хардуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Zami Dexter написа:

Ами не - програмата ме предупреди, че требва да е на друг дял. Аз съм пуснал проценса де, но бавничко става. И се осъмних.

И се чудя - дали е като копирането, или изхабява харда. Не разбирам от тия неща, наистина...

И след като програмата те предупреди - ти какво направи?

Да, като четенето и копирането на 100GB данни е за диска - няма да му падне златото от това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

И след като програмата те предупреди - ти какво направи?

Да, като четенето и копирането на 100GB данни е за диска - няма да му падне златото от това.

Ами в друг дял ги турнах. Щото то пише, че нема да е успешно иначе?

А дано си прав - да е като копирането. Щото един ме наплаши тука, че recover било много лошо за харддиска. Много го изхабявало. Не е добре да се прави. Бла бла бла.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Zami Dexter написа:

recover

Може да се каже на много неща.

Реално  тези 100GB никога не са напускали магнитната плоча на диска ти - нали се сещаш, че визически е невъзможно 100GB данни да се унижтожат за секунда когато сестра ти е натиснала копчето. Просто секторите им са надписани като - "празни". А сега програмата просто чете какво има там и го записва на другия ти дял, което е същата магнитна плоча(да плочите може да са няколко и с до две записани страни, но това са детайли). но малко по у лево (или беше в десно).

Сега дали и колко диска ти е здрав по принцип знае само Crystal DiskInfo (или подобни програми). Но 100GB данни  съм чел и записвал за 1 час на механичен диск - нищо му няма - той буквално е създаден за това.

Помисли как повече да не се случва това! Както и защита от други "природни бедствия" освен сестра ти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях пускал една тема, но явно с друг логин. Какви 100 ГБ, бастисах над 500 ГБ HDD. И още не съм много навит да пробвам някоя програма за възстановяване. Много е голям обема. И отгоре на всичкото са всякакви видове файлове. И аз от тези, които гледах, Recuva май е най-евтината.  Тва е на същатата фирма, на която е CCcleaner обаче в сайта им има една информация какво може и какво не може програмата и не ми вдъхва особено доверие. На мен ми препоръчаха getdataback обаче тя е някаква доста неизсвестна и не знам. И да отида във фирма където ще ме оберат не виждам какво друго ще направят освен и те да ползват някаква подобна програма.

При мен проблема, обаче и плюса е, че не съм трил файловете а изтрих целия диск при нова инсталация, понеже ми висяха на главата и се разконцентрирах. И реално информацията не би трябвало да е изтрита, изтрита е един вид виртуално. Дяла е ъналокейтед и 2-3 програми пробвах не го хващат. Искат ръчно избиране на дял. И какво правим? наблъсках си втория дял на другия HDD и го изтрих за проба и не могат да го хванат. Така, че в момента съм в някаква патова ситуация. Диска, който искам да възстановя не съм го пипал въобще. Диагностични програми като специ, примерно го засичат но тези за възстановяване не го засичат.

image.png.b967bfb977f67a50afefbe672eea65ba.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста гглупост си изписал, но...
Сканирай с Find and mount
Но само сканирай, не прави нищо друго. И покажи резултата от сканирането.
Testdisk също би намерил изтрития дял.

И защо не си пусна самостоятелна тема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че 2-3 програми не са показали това което очакваш не означава нищо.

Връщал съм данни от USB памет която иска формат, връщал съм от тракащ диск, от диск с много лоши сектори - но винаги е въпрос на късмет, точен проблем и правилни действия.

Аз все още не разбрах какво точно си направил с проблемния диск - посочил си дяловете и си дал изтриване през графичния инсталатор на Win или какво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но аз поразпитах и почти всички са на мнение, че колкото е повече информацията е почти абсурд да ти възстанови всичко, най-много някаква част. Да не говорим, че файловете са сигурно стотици разширения. Ти говориш за ЮСБ аз ти говоря за информация около 500 ГБ. На скрийна ДИСК2 2 това, което му дадох делийт при чиста инсталация на Win10 е HHDto, koeto iskam da wyzstanowq.. Просто обърках дисковете, защото ми висяха на главата. ДИСК1, което го виждаш е ssd диска. Това, което виждаш :J е единия дял от другия HDD, а другата му част, която я виждаш 291 и нещо си ГБ я изтрих за да направя проба за възстановяване. HDD-тата са Тошиба и Хитачи с един и същи размер. Или 500 бяха или 750 но те са поизядени, но лоши сектори няма.

Каквито и глупости да ти се струва че съм написал, това е виртуално изтриване, не е механично, формат не съм правил. Информацията трябва да е там, но диска не трябва да го бутам въобще. Трябва ми програма, кяото може да засече ъналокейтед диск.

Пиша, че диагностични програми си ги засичат, което е резонно. Но програми за възстановяване, което пробвах не засичат ъналокейтед.

image.png.c8cc9ba0d6c82f4af8e3d5aca5fe1fa5.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето явно си решил да си философстваш. Попрочел си тук-там по нещо, не споделяш какво си правил (с какво си сканирал). И какво е общото на тази картинка с темата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Камен Петров написа:

че колкото е повече информацията е почти абсурд да ти възстанови всичко,

ще може в сервиз но струва солено /

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, цър-вул написа:

Общо взето явно си решил да си философстваш. Попрочел си тук-там по нещо, не споделяш какво си правил (с какво си сканирал). И какво е общото на тази картинка с темата?

Не философтвам бе човек, познавам един от най-добрите IT специалисти в България. Според него такова голямо количество информация не може да бъде възстановена напълно. Тестово пробвах на другия диск няколко програми, включително Recuva, която е спомената в темата. Никоя от тях не засича ъналокейтед дискове или дялове. Скрийна от специ е просто да покажа, че диагностични програми ги засичат, което е нормално. Ами, добре ако аз философствам и ти го правиш, ако знаеш някоя програма за възстановяване, която да засича ъналокейтед дялове/дискове, просто я кажи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти му обясни, че си изтрил дял, а не съдържанието му?

https://www.google.bg/search?q=partition+undelete

преди 2 часа, Камен Петров написа:

И да отида във фирма където ще ме оберат не виждам какво друго ще направят освен и те да ползват някаква подобна програма.

Освен ако не е точно така или изобщо не е така!

https://www.easeus.com/partition-manager-guide/partition-recovery.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване