Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Прехвърляне на снимки от тел.Нокия 2.3 на компютър

Препоръчан отговор

Отбелязах една отметка на прозореца, който излиза на компютъра като се свърже с телефона и сега вече този прозорец не мога да си го възстановя. Само такъв прозорец ми излиза, а там няма никакво съдържание и нямам идея как да си сваля снимките

11.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като свържете телефона на дисплея му не излиза ли опция за разрешение за прехвърляне на файлове?

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Като свържете телефона на дисплея му не излиза ли опция за разрешение за прехвърляне на файлове?

Нищо не излиза

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Дори икона приличаща на тризъбец в лентата с известията?

Не, няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще рече по някаква причина телефона не отчита връзка с другото устройство.
Оптайте с друг порт на компютъра(Ако не сте).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Това ще рече по някаква причина телефона не отчита връзка с другото устройство.
Оптайте с друг порт на компютъра(Ако не сте).

Това с порт не знам как да го направя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, svetlana1964 написа:

Това с порт не знам как да го направя

Имам предвид друг USB вход на компютъра(Това е входа в който влиза единия край на кабела с който свързвате телефона за компютъра). Просто извадете кабела от текущия вход и го преместете на друг.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид друг USB вход на компютъра(Това е входа в който влиза единия край на кабела с който свързвате телефона за компютъра).

Това го пробвах. Освен да рестартирам компютъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знае ли човек, опитайте. :)

Пробвах и с друг кабел, нищо. Отчита зареждане на телефона. Не знам как да си върна пърия изглед на който като сложих отметка и изчезна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има оше един вариант но той е малко по сложен :

1. Влизате в менюто с настройки на вашия телефон.
2. Отивате най долу в менюто и избирате "About your phone" или както е преведена на вашия език тази опция(На български е "За телефона".
3. отново отивате най долу и пипате пръст опцията "Build number" 7 пъти
4. Върнете се в предходното меню, с;ед това отново отворете това от което токущо излязохте, там ше видите ново меню "Developper options"
5. Влезте в него и го активирайте ако не е активно.
6. Открийте опцията USB Debugging и я активирайте.
7. Опитайте отново връзка с компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Има оше един вариант но той е малко по сложен :

2. Отивате най долу в менюто и избирате "About your phone" или както е преведена на вашия език тази опция(На български е "За телефона".
3. отново отивате най долу и пипате пръст опцията "Build number" 7 пъти
4. Върнете се в предходното меню, с;ед това отново отворете това от което токущо излязохте, там ше видите ново меню "Developper options"
6. Открийте опцията USB Debugging и я активирайте.

При мен е на български. Може ли опциите на български да ми напишите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това трябва да се направи:

NOKIA 3.2 how to connect and transfer file to computer or laptop - YouTube

Ако това не стане, може да се пробва през device manager да се изтрие телефона и да се добави наново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Отивате най долу в менюто и избирате "За вашия телефона или За телефона" или както е преведена на вашия език тази опция(На български е "За телефона".
3. отново отивате най долу и пипате пръст опцията "Номер на компилация(Или нещо такова)" 7 пъти
4. Върнете се в предходното меню, с;ед това отново отворете това от което токущо излязохте, там ше видите ново меню "Опции на програмиста"
6. Открийте опцията USB Debugging(това май на всички езици си е така) и я активирайте.

Пиша ги по спомен, понеже не ползвам андроид на български.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Ето това трябва да се направи:

NOKIA 3.2 how to connect and transfer file to computer or laptop - YouTube

Ако това не стане, може да се пробва през device manager да се изтрие телефона и да се добави наново.

Благодаря

преди 13 минути, Bubbles написа:

2. Отивате най долу в менюто и избирате "За вашия телефона или За телефона" или както е преведена на вашия език тази опция(На български е "За телефона".
3. отново отивате най долу и пипате пръст опцията "Номер на компилация(Или нещо такова)" 7 пъти
4. Върнете се в предходното меню, с;ед това отново отворете това от което токущо излязохте, там ше видите ново меню "Опции на програмиста"
6. Открийте опцията USB Debugging(това май на всички езици си е така) и я активирайте.

Пиша ги по спомен, понеже не ползвам андроид на български.

Благодаря. Появи ми се на тел. свързването  и на комп. ми излезнаха папките. Но снимките се се виждат.Трябва да отварям една по една да видя коя каква е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, svetlana1964 написа:

Благодаря

Благодаря. Появи ми се на тел. свързването  и на комп. ми излезнаха папките. Но снимките се се виждат.Трябва да отварям една по една да видя коя каква е. 

Нормално, докато не ги прехвърлите на компютъра миниизображения не се виждат. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, докато не ги прехвърлите на компютъра миниизображения не се виждат. :)

Преди ги виждах и си избирам какво да сваля, а и видеото което момчете по горе ми изпрати също му се отварят снимките

Благодаря Ви. Лека вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, svetlana1964 написа:

Отбелязах една отметка на прозореца, който излиза на компютъра като се свърже с телефона и сега вече този прозорец не мога да си го възстановя. Само такъв прозорец ми излиза, а там няма никакво съдържание и нямам идея как да си сваля снимките

11.png

От снимката става ясно, че имате firefox, остава да се свържете с интернет. Android телефон, съответно имате регистрация в google. Прехвърляйте през google drive. Просто и ефикасно. Кабелите ги заровете в 2010г.

spacer.png

Вляво от пиктограмата на кошчето е иконка за избор начин на споделяне. Посочвате google drive. Според скоростта на вашата връзка качавате снимките, а после изтегляте на десктопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изобщо не са нужни тези неща а да се потърси в настройки режима на USB Connection - дали да е зареждане само, дали да е MTP, PTP или file transfer

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rostislaf написа:

Според мен изобщо не са нужни тези неща а да се потърси в настройки режима на USB Connection - дали да е зареждане само, дали да е MTP, PTP или file transfer

Щом ще е прехвърляне с кабел, това е задължително: "дали да е зареждане само, дали да е MTP, PTP или file transfer"

А най лесният начин дори и без облак - със  "Share Link" (малка и компактна програмка за компютър и телефон с Андроид и български интерфейс) и всичко се решава с натискане на две копчета. Стига разбира се да се разполага с домашен рутер и WI-FI.

https://softfamous.com/asus-share-link/  За PC

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gazlaws.sharelink&hl=en_US&gl=US    За Андроид

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 2.3 e бюджетен телефон с micro usb порт,  за което много им здраве на MTP, PTP или file transfer. Колко по-малко ръга с кабела за щяло и не щяло порта, толкова по-дълго ще живее.

spacer.png

На тези уши и на пистите сещайте се сами.
Снима, качва в нета и споделя. Какви драйвери, какви кабели? Android e система на Java под linux-ядро. Вижда се празен прозорец. Как са настроени правата? Студио Х.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Profruit написа:

Снима, качва в нета и споделя. Какви драйвери, какви кабели?  

А ако НЕ иска да споделя?
Съгласен съм че може да се ползва облак но точно гугъл ли?
Аз лично на тези и празен фаил не бих им оставил по сървърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Profruit написа:

Yandex, mail.ru, каквото ти кефне. И не вади думите ми от контекста. Идеята е прехвърляне от телефон през облак към личния компютър.

А как става през облака. Там изобщо не съм наясно?

Искам да си махна от телефона снимки гугъл. предложете ми нещо лесно и ефикасно и на български

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване