Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Някой има ли опит с часовници с тази функция? Разглеждам от известно време и попаднах на няколко такива. Интересува ме дали може да се разчита на показанията им?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Пулсомера ок, но кръвното налягане как ще го измерят? Има такива,но не може да се каже, че са точно "часовници":

Wrist Blood Pressure Monitor & Watch | HeartGuide by OMRON (omronhealthcare.com)

Този е на принципа на апаратите за кръвно, останалите часовници не очаквай да мерят нещо.

Samsung smartwatches can now measure blood pressure – but there's a catch | TechRadar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички тия джиджавки са ташак работа. Няма нищо по-хубаво от истински апарат за кръвно налягане. Тия глупави гривни са само маркетинг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Не. Пулсомера ок, но кръвното налягане как ще го измерят?

Защо мислиш, че няма връзка между едното и другото?

преди 1 час, pix3l написа:

Горе-долу... с Galaxy Watch 3 съм, горната граница я показва с точност +-1, а долната +-4.

Никой не търси такава точност. Въпросът е - дали „горната граница“ е 120-125 или е над 160.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нищо не може да се разчита. Това са едни просто фалшиви програми и не знам защо хората им се връзват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, jhoro написа:

Никой не търси такава точност. Въпросът е - дали „горната граница“ е 120-125 или е над 160.

В горната е по-точно отколкото в долната - единица разлика в горната срещу 4 единици в долната максимум. За това казвам долу-горе. Понякога и апарата и часовника заковават едни и същи стойности. Това е, което съм забелязал докато си играх с него, нямам навик да си меря кръвното всеки ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pix3l написа:

В горната е по-точно отколкото в долната - единица разлика в горната срещу 4 единици в долната максимум. За това казвам долу-горе. Понякога и апарата и часовника заковават едни и същи стойности. Това е, което съм забелязал докато си играх с него, нямам навик да си меря кръвното всеки ден.

Ясно - при долната има повече разлика.
За 10 дни - два пъти ми мериха кръвното. Един и същ лекар, с един и същ медицински апарат. Разлика - по 10 единици както при горната, така и при долната граница.

Идеята е, да следиш - дали нещата са в рамките на нормалното. И ако има голямо отклонение - да се прави по-точно измерване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jhoro написа:

Идеята е, да следиш - дали нещата са в рамките на нормалното. И ако има голямо отклонение - да се прави по-точно измерване.

Това е истината, да е ориентир някакъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

За това върши работа, може да му се разчита.

П.С. Трябва да го калибрираш всеки месец. Предполагам при всичките е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръвното налягане няма как да бъде винаги еднакво. За човек най-опасно е кръвното налягане сутрин рано. Инсултите и инфарктите са в повечето случаи сутрин рано/така беше и при майка ми и при баща ми,сутринта към 4 часа/. Някои специалисти наричат това налягане базово. Тогава организмът преминава от едно  в друго състояние .От "спящо" ,сърцето работи ,пулсът е малка стойност ,но кръвното налягане е с висока стойност, към работно състояние.През деня КН се нормализира ,ако разбира се няма стрес и  по-голямо физическо натоварване.Лично аз РЕДОВНО си следя кръвното налягане ,защото то е един основен показател за състоянието на организма.Сутрин ,то много рядко е  повече и то само с няколко единици над 140 при пулс около  55-60. През деня е нормално 120-130/75-85 и пулс около 70-80/За моята възраст е хубаво горното налягане да е около 130 ,за да има правилно оросяване на мозъка .Не взимам лекарства ,но за всеки случай имам  молсидомин. С него не се привиква и само една малка частица /1/3/ е достатъчна за мен да ми свали кръвното за около 15 -20 мин.

!     Един такъв часовник би бил добър ориентир за този важен показател за състоянието на организма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване