Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на PC: съвет за избор на нови компоненти

Препоръчан отговор

Здравейте,

Планирам да направя ъпгрейд на своята машина (кутията всъщност е Fractal Design R5) и се нуждая от компетентни мнения. Компютъра се ползва както за работа, която включва графичен дизайн и дигитална скулптура, така и за игри. Набелязал съм си някои компоненти и ме интересува:

1. Съвместими ли са с настоящата ми дънна платка?

2. Добър подбор ли са като цяло?

3. Настоящото захранване ще свърши ли работа? Ако не, какво бихте предложили?

Ето и компонентите:

CPU

VIDEO

RAM (по принцип се целя към 64 GB)

Какво мислите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- настоящата дънна платка я забрави, няма какво да ъпдейтваш на нея и се насочи към нещо с чипсет z590 с процесор 11700k(f) ако ще искаш интел или b550 - x570 в комбо с ryzen 5900x или в краен случй 5800х, но последния е много горещ чип на малка площ ...освен това при всяко положение е необходим сериозен охладител за процесора, висок клас въздушен или 240-280 aio. Ако успееш да намериш 3080 туф е оптимална карта , паметта е добър вариант

- захранването по принцип е достатъчно, но му е време и на него освен това е само с 2 pcie конектора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, arestant написа:

- настоящата дънна платка я забрави, няма какво да ъпдейтваш на нея и се насочи към нещо с чипсет z590 с процесор 11700k(f) ако ще искаш интел или b550 - x570 в комбо с ryzen 5900x или в краен случй 5800х, но последния е много горещ чип на малка площ ...освен това при всяко положение е необходим сериозен охладител за процесора, висок клас въздушен или 240-280 aio. Ако успееш да намериш 3080 туф е оптимална карта , паметта е добър вариант

- захранването по принцип е достатъчно, но му е време и на него освен това е само с 2 pcie конектора

По всичко личи, че ще се сменя изцяло машината. Какво би ми препоръчал до 4000 лв като компоненти и охлаждане? Настоящата ми кутия става ли за нова конфигурация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AngryChichko написа:

Здравейте,

Планирам да направя ъпгрейд на своята машина (кутията всъщност е Fractal Design R5) и се нуждая от компетентни мнения. Компютъра се ползва както за работа, която включва графичен дизайн и дигитална скулптура, така и за игри. Набелязал съм си някои компоненти и ме интересува:

1. Съвместими ли са с настоящата ми дънна платка?

2. Добър подбор ли са като цяло?

3. Настоящото захранване ще свърши ли работа? Ако не, какво бихте предложили?

Ето и компонентите:

CPU

VIDEO

RAM (по принцип се целя към 64 GB)

Какво мислите?

SSD-то трябва да е друго - нещо такова! Ако дъното има поне два М2 слота, един остава за системен диск и взимаш още един по-голям по обем за игри и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- виждам, че имаш 1070ка, която до намиране на налично видео може да се ползва, останалото и сега ще си намериш, но цените не са най-добри

-паметите да останат тези, един ryzen 5900X е 1400 лв. с дъно msi x570 tomahawk wifi или asus tuf x570-plus wifi, охладител freezer ii 280 или nh-u14s дори черен d15s ако те е грижа за визията, едно pcie 4 nvme например adata s50 lite 1TB , това е основното .... вече за захранване имаш добра оферта за 650 вата seasonic focus GX , за 750W са около 50лв отгоре където го има налично -всичко това са малко над 3000 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, arestant написа:

- виждам, че имаш 1070ка, която до намиране на налично видео може да се ползва, останалото и сега ще си намериш, но цените не са най-добри

-паметите да останат тези, един ryzen 5900X е 1400 лв. с дъно msi x570 tomahawk wifi или asus tuf x570-plus wifi, охладител freezer ii 280 или nh-u14s дори черен d15s ако те е грижа за визията, едно pcie 4 nvme например adata s50 lite 1TB , това е основното .... вече за захранване имаш добра оферта за 650 вата seasonic focus GX , за 750W са около 50лв отгоре където го има налично -всичко това са малко над 3000 лева

Благодаря! Предпочитам да изчакам в такъв случай, защото искам да купя всичко наведнъж. Да видим обаче това кога ще стане. 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, AngryChichko написа:

Благодаря! Предпочитам да изчакам в такъв случай, защото искам да купя всичко наведнъж. Да видим обаче това кога ще стане. 😄

... не мисля че нещо пречи да работиш с тази карта , предполагам че зависи повече от процесора и паметта, но е твоя воля, за игри е друго положението макар че си на 60хц монитор 1440п така че и там нямаш зверски изисквания за видео на първо време, а картата е най-трудно да се организира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама видя че картата ти не е налична, скоро няма и да бъде, 3070 са на по 3к и няма наличности. Не се колебай, ами купувай останалото, със старата карта ще го караш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...