Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да предпазя профила си и как успяват да ме открият?

Препоръчан отговор

Здравейте, първо не знам дали темата ми е за тук и се извинявам предварително ако съм объркал мястото! Става въпрос за програма и локализация, за това не пускам темата ф Фейсбук!
Ще се опитам да опиша правилно. Имам профил в фейсбук, който стана работен и много хора ме знаят и не мога да го ползвам спокойно за новини и чатове. За това реших от лаптоп да си направя нов профил, но да прикрия ИП-то си и устройството, за да не ме откриват хората които Не ги искам, иначе няма мира! Аз съм от Варна попринцип, но в момента съм в Русенска област, и за това се сдобих с програмата Avira Phantom VPN. Винаги преди влизане включвам програмата за да защити IP- адреса ми, от настроиките съм задал да не записва информация за вход, и програмата ме локализира в различни Страни, било Румъния, Гърция или пък София, примерно, а Името и снимката на профила ми са различни, и въпреки усилията си, да избегна хората около мене, пак ме намират! Пращат ми покани хора от Русенска област и повечето които познавам, а както казах името и снимката са различни. Не ме намират хора от София примерно, където ме праща и самата програма, а пак Русенско! Не си мислете че правя нещо нередно или незаконо, но както казах първия ми профил е работен, чувам се с клиенти и други, и е бая натоварен, за това си направих нов за да следя новините и да не гърми от известия и съобщения! Е как да се защитя в такъв случай, и да съм далече от областа, Виртуално?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Теглиш това - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.locationchanger

2. Пускаш си VPN-a и избираш същата страна като локацията която си избрал с горното приложение.

3. Правиш си нов профил с кренно различно от твоето име и снимка нямаща нищо общо с теб.

4. Активираш опцията само приятели на приятелите ти да могат да ти пращат покани за приятелство или забраняваш напълно хора да те добавят, така те ще огат само да те следват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

Здравейте, първо не знам дали темата ми е за тук и се извинявам предварително ако съм объркал мястото! Става въпрос за програма и локализация, за това не пускам темата ф Фейсбук!
Ще се опитам да опиша правилно. Имам профил в фейсбук, който стана работен и много хора ме знаят и не мога да го ползвам спокойно за новини и чатове. За това реших от лаптоп да си направя нов профил, но да прикрия ИП-то си и устройството, за да не ме откриват хората които Не ги искам, иначе няма мира! Аз съм от Варна попринцип, но в момента съм в Русенска област, и за това се сдобих с програмата Avira Phantom VPN. Винаги преди влизане включвам програмата за да защити IP- адреса ми, от настроиките съм задал да не записва информация за вход, и програмата ме локализира в различни Страни, било Румъния, Гърция или пък София, примерно, а Името и снимката на профила ми са различни, и въпреки усилията си, да избегна хората около мене, пак ме намират! Пращат ми покани хора от Русенска област и повечето които познавам, а както казах името и снимката са различни. Не ме намират хора от София примерно, където ме праща и самата програма, а пак Русенско! Не си мислете че правя нещо нередно или незаконо, но както казах първия ми профил е работен, чувам се с клиенти и други, и е бая натоварен, за това си направих нов за да следя новините и да не гърми от известия и съобщения! Е как да се защитя в такъв случай, и да съм далече от областа, Виртуално?

В социалните мрежи и интернет няма криене. Или си ти или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем го реших преди 8 месеца без да променям нищо във фейса: просто оттогава не съм ВЛИЗАЛ в тази социална мрежа.

Не е най-добрия отговор, но все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bubbles написа:

И к'во да го прави на лаптоп(най-вероятно с Windows)?

версия на Windows е лаптопът? Ако е с Windows 10, спрени ли са услугите за локализиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

И к'во да го прави на лаптоп(най-вероятно с Windows)?

версия на Windows е лаптопът? Ако е с Windows 10, спрени ли са услугите за локализиране?

Е малко мисъл де, прави се на телефон/таблет, може и емулатор на андроид на лаптопа, идеята е тефтера да захапе различната локация за основна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Bubbles написа:

3. Правиш си нов профил с кренно различно от твоето име и снимка нямаща нищо общо с теб.

А не мога ли с същия профил, тоест новия настоящ ми профил който съм го направил преди седмици?

преди 3 часа, цър-вул написа:

Ако е с Windows 10, спрени ли са

Е това не знам, с уиндоус 10 съм, къде и как да проверя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Reckitjesok написа:

А не мога ли с същия профил, тоест новия настоящ ми профил който съм го направил преди седмици?

Кое, да забраниш изпращането на покани за приятелство?
Можеш, но помислих че този вече е пълен с нежелани хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Reckitjesok написа:

Е това не знам, с уиндоус 10 съм, къде и как да проверя?

преди 4 часа, цър-вул написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Bubbles написа:

Кое, да забраниш изпращането на покани за приятелство?
Можеш, но помислих че този вече е пълен с нежелани хора.

Нежеланите съм ги изтрил, имам си познати хора от други ообласти, Варна и София, но продължаватда ме намират и от Русенска, но аз ги отхвърлям! За това да го настроя все едно няма нищо общо с Русенската област.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Bubbles написа:

А за лаптоп? Това приложение е за телефон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то впн-и то чудо. Няма нужда от такива усложнявания но трябва да спазваш редица (параноични) правила. Имейла с който се регистрираш не трябва да се ползва никъде другаде, може би трябва да си направиш нов имейл някъде и да посочиш само минималните задължителни данни, като може да посочиш и фалшиви такива. Не трябва да вкарваш във фейсбука телефонен номер, също не трябва да си пишеш истинските имена, възраст, град, а също и никакви снимки с теб. И там трябва да посочиш само минималните задължителни данни. Браузъра от който влизаш трябва да се ползва само за този фейсбук и за нищо друго!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.03.2021 г. в 10:13, Reckitjesok написа:

А за лаптоп? Това приложение е за телефон.

https://www.howtogeek.com/264809/how-to-set-your-default-location-for-windows-10-apps/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване