Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Изчетох няколко теми тук, но нищо конкретно не намерих, затова пускам нова тема. Телевизорът е Самсунг, а това е точния модел: https://www.samsung.com/bg/support/model/UE43RU7172UXXH/ 

Проблемът е, че при възпроизвеждане от флашка на FHD филми изписва ,,The audio data is not supported", а 4к филмите от замунда имат звук. Най-странното е, че имам и друг същият телевизор, но предходното поколение и на него вървят. В една от темите прочетох, че новите телевизори не поддържали DTS формат, но малко ме съмнява толкова масов формат да е неподдържан. Ако все пак това е причината, то какви са ми опциите, защото е неприятно да мъкна компютъра в друга стая, така пък губя оригиналния 5.1 сигнал и тн...?

Благодаря предварително и се извинявам, ако темата се повтаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че наистина не се поддържа DTS от телевизора... А при липсата на външен плеър, май ще трябва да търся разни конвертори докато не разкарам тоя телевизор, а дали изобщо е останал производител, който все още серийно вгражда DTS кодек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само андроид телевизорите нямат проблем с кодеците. По добре му вземи добър андроид бокс. Като за начало можеш да ползваш Plex 

на компа и на тв и така да гледаш филми с DTS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, mwp056x написа:

Да разбирам, че наистина не се поддържа DTS от телевизора...

Е, не видя ли от Samsung какво решение са предложили - директно пренасяне към Samsung soundbar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

Е, не видя ли от Samsung какво решение са предложили - директно пренасяне към Samsung soundbar

Видях...алчна история какво повече да кажа. Да си изхвърля сегашната система, която ще извади в пъти по-качествен звук от тия измислени саундбари, да не говорим за виртуалното им 5.1...такива извращения не мерси, ще опитам вариантите на Coco1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова ТВ се свързва с LAN кабел с компа и всички проблеми се решават автоматично. Това го пиша за 3490275 път...

преди 2 часа, mwp056x написа:

нищо конкретно не намерих

Напротив, написано е десетки пъти тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че има нова версия на фърмуера. Възможно е да решава и този проблем (декември 29. 2020).

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202102/20210217131938382/MUSDVBEUR-3.0.6_EM_MUSE_EU_BUL_210104.0.pdf
стр.156:

Цитат

Кодеците DivX и DTS не се поддържат от модели телевизори Samsung, пуснати на пазара през 2019 г

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми ясно, че не поддържат DTS кодек и затова половината филми са без звук. ТВ-то съм го ъпдейтнал с последната версия, но не ми стана ясно какво ще се промени автоматиично като го вържа с LAN кабел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш медия сървър, който прекодира в движеие и по LAN гледаш прекодирания поток (стрийм)
Но имай предвид, че процесът е доста тежък и ска по-сериозна машинка...
Пример

Май Android бокс ще е най-лесното решение..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в тази тема, не знам дали си попадал на нея, но ето линк към поста ми:

Накратко - споделяш от компа към ТВ - я по Wi-Fi,я по кабел, както съм направил аз и ще могат да ти тръгват всички филми. Виж поста ми за подробности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:  "'Виж в тази тема, не знам дали си попадал на нея, но ето линк към поста ми:'"

Нарушавате правилата за писане в раздел "Битова техника"

Tук има право единствено да пише и коментира  ГУРУ-то на раздела - JKirilov

66.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, определено ще пробвам различните предложения, но решението на производителите да махнат кодека е меко казано идиотско...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, mwp056x написа:

Стана ми ясно, че не поддържат DTS кодек и затова половината филми са без звук. ТВ-то съм го ъпдейтнал с последната версия, но не ми стана ясно какво ще се промени автоматиично като го вържа с LAN кабел

Ще ти спести всички разходи и нерви най-вече. За всички кодеци и бъдещи изменения, а те ще продължават вечно, се грижи компютъра с помощта на една малка програмка, наречена DLNA сървър.

преди 5 часа, цър-вул написа:

Но имай предвид, че процесът е доста тежък и ска по-сериозна машинка...

Невярно. Всякакъв комп става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Невярно. Всякакъв комп става.

Аре, стига си ръсил важности. Колко пъти си пускал стрийм с енкодинг? Нон, зиро... Ще му фръкне вентилаторът на охлаждането на процесора...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът си е старичък вече (i5-4590 с афтърмаркет охлаждане), може и да става за прекодиране в реално време... Следващия ъпгрейд ще е на компютъра, но там отиваме в друг раздел :D 

Цитат

Ще ти спести всички разходи и нерви най-вече. За всички кодеци и бъдещи изменения, а те ще продължават вечно, се грижи компютъра с помощта на една малка програмка, наречена DLNA сървър.

Настроих го чрез този сървър, успявам да пусна филм, но същата грешка я изписва отново и пак не възпроизвежда DTS

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, mwp056x написа:

Настроих го чрез този сървър, успявам да пусна филм, но същата грешка я изписва отново и пак не възпроизвежда DTS

От магазина на телевизора инсталираш Plex, след това инсталираш Plex на компа и така ще гледаш филми с DTS.

Plex е DLNA сървар. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Coco1 написа:

От магазина на телевизора инсталираш Plex, след това инсталираш Plex на компа и така ще гледаш филми с DTS.

Не бях стигнал още до Plex, но с него стана току-що интересно, че дъртият ми процесор не се затруднява особено дори и при 4к филмите, но през wi-fi определно не става за гледане...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, mwp056x написа:

Не бях стигнал още до Plex, но с него стана току-що интересно, че дъртият ми процесор не се затруднява особено дори и при 4к филмите, но през wi-fi определно не става за гледане...

Сваляй филми само до 3/4 гигабайта размер и не би трябвало да имаш проблеми с Plex

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Coco1 написа:

Сваляй филми само до 3/4 гигабайта размер и не би трябвало да имаш проблеми с Plex

Аз такива по 3-4гб не съм свалял от месеци, сега тествах 4к релийз на 65гб и 15мин от филма без никакъв проблем, което може да ме радва само :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mwp056x написа:

Аз такива по 3-4гб не съм свалял от месеци, сега тествах 4к релийз на 65гб и 15мин от филма без никакъв проблем, което може да ме радва само :)

За WIFI ставаше въпрос дето не ти вървели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Coco1 написа:

За WIFI ставаше въпрос дето не ти вървели.

По-малко, но пак насичат дори и клипчета по 500мб. Не че е проблем, просто исках възможно най-малко кабели да имам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване