Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с преинсталация

Виж решението Разрешен от нушо,

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци,синът ми има лаптоп hp pavilion на 2години.Купен е без ОС,инсталирах му уин 10 про при закупуването.Сега поради пълни дискове и омазана ОС реши да го преинсталирам....но първо форматирах дисковите дялове с Hirens,после процедирах с нова инсталация но не става!Да поясня.че направих мултибуут флашка с Yumi,там е исото на уина и Hirens boot.ВИНАГИ инсталирам с нея,не съм имал проблеми нито с настолните компютри,нито с други лаптопи.Моля вещите да ми помогнат,благодаря предварително.Прикрепям една снимка с информация за компа.

WhatsApp Image 2021-04-10 at 11.04.47.jpeg

Да добавя,че направих флашка с руфус,там пак не става,изписва грешка на формата на дяловете -трябвало да са mbr,а те са gmt или нещо такова.

Уина е оригинално копие изтеглено от саита на майкрософт,Хиренс буута също.последно привключване на флашката ми изписва missing operating system.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ганчо Ганев написа:

Да добавя,че направих флашка с руфус,там пак не става,изписва грешка на формата на дяловете - трябвало да са mbr,а те са gmt или нещо такова.

Оф!!! Не сте ли чували израза: „Не правете това у дома! Оставете на професионалистите!!!“

Само прочитайки подчертания текст (който цитирам) - разбрах, че тая работа не е за Вас!

Дяловете няма как да са „MBR (Master Boot Record)“ или „GPT (GUID Partition Table)“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, нушо написа:

А защо не си направите флашката с инструмента майкрософт? https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сега пробвам така,чакам да се копират файловете.После ще пиша за резултата

преди 20 минути, jhoro написа:

Оф!!! Не сте ли чували израза: „Не правете това у дома! Оставете на професионалистите!!!“

Само прочитайки подчертания текст (който цитирам) - разбрах, че тая работа не е за Вас!

Дяловете няма как да са „MBR (Master Boot Record)“ или „GPT (GUID Partition Table)“!

Моля да ми влезеш в обувките,а не да ме поставяш на изпит по компютърна грамотност..

преди 19 минути, нушо написа:

А защо не си направите флашката с инструмента майкрософт? https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Направих флашката,обаче инсталацията стигна до дисковите дялове...прикрепям снимка

WhatsApp Image 2021-04-10 at 12.03.10.jpeg

Как да поправя MBR на GPT?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ганчо Ганев написа:

Моля да ми влезеш в обувките, а не да ме поставяш на изпит по компютърна грамотност..

Приятелю - ако „ми беше наръки“ - по-бързо щеше да стане, да дойда и да го направя! И по-сигурно.
Нямам нищо против да помагам, ама ... „преразказ по картинка“ - вече ми писна.

Ясно е, че машинката е с UEFI - все пак е нова. Вероятно на диска се ползва GPT (GUID Partition Table). По-добре е.
„Забърши“ целия диск и „пиши“ на чисто!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Приятелю - ако „ми беше наръки“ - по-бързо щеше да стане, да дойда и да го направя! И по-сигурно.
Нямам нищо против да помагам, ама ... „преразказ по картинка“ - вече ми писна.

Ясно е, че машинката е с UEFI - все пак е нова. Вероятно на диска се ползва GPT (GUID Partition Table). По-добре е.
„Забърши“ целия диск и „пиши“ на чисто!

Я ми поясни забърсването,че не схванах-2та дяла са 2 различни диска 1 ссд и 1 хдд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартирай и зареди от флашката. Като конфигурираш езика натисни [Shift]+[F10]. В появилия се черен прозорец напиши:
diskpart
list disk
select disk 0
clean
convert gpt
exit

WВсеки ред завършва с натискане на [Enter]
И продължи с инсталирането на Windows на 120GB ssd

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ганчо Ганев написа:

WhatsApp Image 2021-04-10 at 12.03.10.jpeg

Как да поправя MBR на GPT?

Уау!!! Що не каза, че работиш на испански???
Правил съм (пре)инсталация на английски, на български, на турски, ама ... на Español - не бях!

MBR не се „поправя“ на GPT. По въпроса си има тема тук - във форума!

преди 4 минути, Ганчо Ганев написа:

Я ми поясни забърсването,че не схванах - 2та дяла са 2 различни диска 1 ссд и 1 хдд

Два различни физически носители (дискове) е едно, а два дяла на един носител - друго!

„Губиш се“ в основните понятия - тръгнал си да преинсталираш?
Нищо лично, но ще повторя:

преди 46 минути, jhoro написа:

Не правете това у дома! Оставете на професионалистите!!!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Уау!!! Що не каза, че работиш на испански???
Правил съм (пре)инсталация на английски, на български, на турски, ама ... на Español - не бях!

MBR не се „поправя“ на GPT. По въпроса си има тема тук - във форума!

Два различни физически носители (дискове) е едно, а два дяла на един носител - друго!

„Губиш се“ в основните понятия - тръгнал си да преинсталираш?
Нищо лично, но ще повторя:

Преди да започнеш да съдиш някого - вземи неговите обувки, мини по неговия път, пробвай неговите сълзи, усети неговата болка и като се спънеш във всеки камък на пътя, в който той се е спънал... чак тогава можеш да му кажеш, как да живее живота си!Не ми пречи,въобще не те чета,ако ще да си от лигата на богопомазаните!

преди 41 минути, нушо написа:

Благодаря,стана с препоръките които ми даде!

Благодаря за съветите,направих инсталацията за личаваики дисковете от снимката.Сега как да продължа,че да се появи хдд?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ганчо Ганев написа:

Сега как да продължа,че да се появи хдд?

Десен клик по Старт бутона, избираш Disk Management, десен клик по втория диск, избираш Change Drive Letter and Paths...  и си задаваш буква на диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, цър-вул написа:

Десен клик по Старт бутона, избираш Disk Management, десен клик по втория диск, избираш Change Drive Letter and Paths...  и си задаваш буква на диска.

Стана-благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване