Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно Волт-ампер метър

Препоръчан отговор

Здравейте,

взех един такъв. Възможно ли е да го свържа само към батерия без товар, за да ми показва ампеража на батерия в момента ? fb1bf35b57eb70183bf8f96f3036ff5c.jpgd7aefd5ef0c565f6387b98512bd321d4.jpg

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DaGa написа:

ампеража на батерия в момента

Започваме да гадаем за каква батерия става дума...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, DaGa написа:

Здравейте,
взех един такъв. Възможно ли е да го свържа само към батерия без товар, за да ми показва ампеража на батерия в момента ?
fb1bf35b57eb70183bf8f96f3036ff5c.jpgd7aefd5ef0c565f6387b98512bd321d4.jpg

Да, възможно е. Ще ви показва напрежение. Ампераж, волтаж са профански изрази в българския технически език. Жълтия проводник съединете с червения, за да избегнете автономното захранване на уреда. Този модел е клас 'направи си сам' и е по-скоро показометър отколкото волтметър. Бавно опресняване при изменение, а шунта му е китайска лъжа. Има тример на платката с когото да настроите точността паралелно с еталон. Преблемът им е че в горна граница показват вярно, а в долна грешат или обратно.

Има конкурент в този формат. По-пъргав е, по-бързо обновява резултата, един разряд повече. Разликата е минимална.

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kласически оловен акумулатор. И се досещам накъде биете. Притежавам два мотоциклета: yamaha и ktm. И двата са с подобен акумулатор, но Li-Ion. За целта си спретнах зарядно с посочения модел волтметър и модул xl-4005.

4005

Левият тример задава 14.2V, a десния сила на тока 1А. Спокойно зареждате акумулатора в следващите 7 часа.

Няма как да знам какви са цветовете при вас, китайска лотария и изходих от моите бройки. Схема без автономно захранване.

волт

load не се свързва според вашето условие и готово.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Profruit написа:

Или по-скоро са клемите за свързване на консуматора. Иначе каква е логиката да се мери ток от източник, към който няма свързан товар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го разбирам буквално показаното на първата снимка. 12.1V напрежение и 0А консумация. Втората снимка показва вариант А, а автора пита за вариант Б. Логиката е, че иска да следи акумулатора, а "ампеража" е подхвърлен неволно. Както и да е.

Идеятата има продължение. Texas instruments предлагат контролери серия INA 219~226. Те се четят по IIC. Super! И пак super! Toва позволява автоматизация и логически завършек на умно зарядно. Щом силата на заряда падне на 0 се вдига флаг и зарядното се изключва дистанционно от мрежата. Това приложих и на безжичните зарядни за телефоните ми. Край, вече не светят посред нощ светодиоди на телефони и на зарядно, и не жужат вентилатори на охлаждането. Цена на въпроса 1.5$.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kласически оловен акумулатор. И се досещам накъде биете. Притежавам два мотоциклета: yamaha и ktm. И двата са с подобен акумулатор, но Li-Ion. За целта си спретнах зарядно с посочения модел волтметър и модул xl-4005.
ibvkVR4.png
Левият тример задава 14.2V, a десния сила на тока 1А. Спокойно зареждате акумулатора в следващите 7 часа.
Няма как да знам какви са цветовете при вас, китайска лотария и изходих от моите бройки. Схема без автономно захранване.
ZdQumuw.png
Успех!

Да правилно сте разбрали замисълът ми. Сега се сетих,че може да я зареждам на домашната ми аларма. Тя е Paradox Spektra 1373. И тя е със същата батерия за бекъп ,но 4 ah.
Би трябвало да зарежда и тази батерия . Само не знам колко е силата на тока

Да обясня - искам ако може този дисплей да го сложа на акумулаторната количка на малката ,за да следя кога почне да пада батерията
Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване