Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обучение на тема автомобили.

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже скоро ще стана част от хората ползващи автомобил като превоз за лични облаги, бихте ли ми препоръчали сайтове или клипове, които да гледам, да се обучавам за автомобилните превозни средства. Например двигателите им, разходи на горива, съставните им части и така нататък. Искам просто да знам за в бъдеще какво да търся в една кола и да знам какво и е, не постоянно да ходя по сервизи и да плащам луди пари. Линкове, статии, сайтове, клипове, всичко би било полезно. (И сам търсих, но като не знам какво точно да търся, не откривах това, което трябва). Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувай електричка, времето на двигателите в вътрешно горене вече заминава. Хубавото е, че на електрическите и да им разбираш нищо не можеш да им направиш или поправиш. А с тези цени на горивата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойка само с интернет няма да станат нещата.Вие младите свикнахте всичко в тоя живот да ви се изплюва на готова от Гугъла, ама само с Гугъл не става. Трябва си опит.Трябва да почнеш от 1,2,3,4 Четири такта на четиритактовите двигатели.Всмукване, Сгъстяване, Работа, Изхвърляне.За последния не съм сигурен да ли използвам правилната дума:giggle1: Това в първи курс в Техникума , който не го знаеше, нямаше минаване във втори.Накарай баща ти, да ти обясни някои базови неща.А двутактовите правят два такта на въднъж.Чаткаш ли бро?Всичко в тоя живот е математика и изчисления.Не си ли направиш правилните сметки в тоя живот, ше го закъсаш, като кога скъсаш ангренаж в планината.Успех с колите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Чингис Хан написа:

Мойка само с интернет няма да станат нещата.Вие младите свикнахте всичко в тоя живот да ви се изплюва на готова от Гугъла, ама само с Гугъл не става. Трябва си опит.Трябва да почнеш от 1,2,3,4 Четири такта на четиритактовите двигатели.Всмукване, Сгъстяване, Работа, Изхвърляне.За последния не съм сигурен да ли използвам правилната дума:giggle1: Това в първи курс в Техникума , който не го знаеше, нямаше минаване във втори.Накарай баща ти, да ти обясни някои базови неща.А двутактовите правят два такта на въднъж.Чаткаш ли бро?Всичко в тоя живот е математика и изчисления.Не си ли направиш правилните сметки в тоя живот, ше го закъсаш, като кога скъсаш ангренаж в планината.Успех с колите!

Ценен съвет оценявам го. Не, че чакам на готово, хубавото е, че сам поемам инициатива да се науча. Аз също уча в техникум, обаче за жалост не съм в паралелката механизация, иначе там учат такива неща.. Аз за жалост се бутнах в Бизнес администрацията, но това не е нещо, което ми допада, а и нищо ново не научавам. Документите и преди си знаех как се правят и какви са.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в библиотеката и започваш да четеш Авто-мото списанията и вестниците. В къщи ТВ да стои винаги на Auto Motor und Sport.

В махалата, ако видиш отворен гараж и някой нещо човърка или на полянката е вдигнал предния капак - отиваш и предлагаш помощ - неквалифицирана и внимателно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JKirilov написа:

Отиваш в библиотеката и започваш да четеш Авто-мото списанията и вестниците. В къщи ТВ да стои винаги на Auto Motor und Sport.

В махалата, ако видиш отворен гараж и някой нещо човърка или на полянката е вдигнал предния капак - отиваш и предлагаш помощ - неквалифицирана и внимателно.

Ке побъркаш човека ве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен една ТВ програма = AMS - немска (дублирана е на български). 

Успех!

п.п. Два съвета от вуйчото (бил е професионален шофьор) на майка ми:

1. Научи се да шофираш бавно. = Гарантира ти успеха във владеенето на автомобила.

2. Може да си уверен в себе си, но не знаеш насрещния дали владее автомобила и затова винаги шофирай с повишено внимание. = Шофирането изисква концентрация и не търпи разсейване.

3. Алкохол и шофиране = НИКОГА!!!  - Това от личен опит. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, dioib написа:

От мен една ТВ програма = AMS - немска (дублирана е на български). 

А аз какво съм написал? Или не знаеш сам какво гледаш...:angry:

А човекът се интересува от ДВГ, диагностика...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, JKirilov написа:

ДВГ

Пропуснал съм да кажа +1 глас за AMS ... ОК ... И?!

ДВГ ... хм ... те вече не са актуални ... Ел.двигателите са обаче ... Ето една статия:

Toyota Beyond Zero ще се зарежда за 10 минути

Това е бъдещето!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве обяснете му нещо базово на момчето да ви еб@ в специалистите.Похвално е, че се интересува от такива неща, а не от наркотици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Чингис Хан написа:

Аве обяснете му нещо базово на момчето да ви еб@ в специалистите.Похвално е, че се интересува от такива неща, а не от наркотици.

Не видях никъде в темата конкретен въпрос на който да се даде отговор.

На въпрос "За какво да гледам?" може да значи много неща.

Първо да няма ръжда по купето, после сервиз да се провери техническото състояние на автомобила и накрая при късмет може и да не те остави на пътя първите няколко месеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.04.2021 г. в 14:34, Bryca03 написа:

Например двигателите им, разходи на горива, съставните им части и така нататък.

преди 10 часа, JKirilov написа:

човекът се интересува от ДВГ, диагностика...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бащата бог да го прости, един единствен път ходи на сервиз, когато се обърна по капак в една поледица на излизане от Плевен към Опанец.Колата цялата беше намачкана.През останалото време, той си беше сервиза.Беше завършил Автото в Плевен и сам правеше основен ремонт на маторя.Даже в къщи в гаража изгради канал(тогава нямаше подемници) и не знаеше думата ,,Сервиз,, Факт, е че тогавашните соц возила , бяха много по-елементарни от сегашните.Но пак си требеха познания.Вуйчо ми с москвето постоянно ходеше по сервизи.Чичо ми и той с москве дванайсетак, и той разбирач, обаче няма канал.И впрегнаха магарето да издърпа моксвето до в къщи, обаче живееха на другия край на село, и магарето се задъха по-средата на пътя и бой бой ама неще.От тогава и излезе лафа на село ,,Запъна се като магаре с москве,,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря иначе. Намерих приложения за мое щастие на български. И на английски да бяха, пак все щеше нещо да се разбере, ама друго си е на нашенски. Доста ще има да почета, но няма да се откажа. Нужно си е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bryca03 написа:

Благодаря иначе. Намерих приложения за мое щастие на български. И на английски да бяха, пак все щеше нещо да се разбере, ама друго си е на нашенски. Доста ще има да почета, но няма да се откажа. Нужно си е. 

Не се отказвай никога! Следвай мечтите си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например двигателите им, разходи на горива, съставните им части и така нататък.

Един роял има 10 000 част, една кола 30 000. Твоята идея е малко как да знаеш повече от хората в сервизите, че да не ходиш на сервизи...

Приеми, че е сложно и не си губи времето. Баш майсторите оправят едно и развалят 5 неща, има филм за това.

34647366_10214792398820163_3220182516501

на 14.04.2021 г. в 13:12, Чингис Хан написа:

И какво пречи на наркоманите да искат да знаят повече от тези, които работят в сервизите? haha.png Даже цялата история прилича или на наивинитет или на делюзия следствие на злоупотреба с наркотици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....да ходя по сервизи и да плащам луди пари.

Ич не се заблуждавай, няма да откриеш топлата вода. Ако беше толкова просто да станем автомонтьори прочитайки техническа литература из нета, то сервизите нямаше да съществуват. Тъй, че щеш не щеш ще ходиш по сервизи и ще плащаш луди пари - няма измъкване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, sound написа:

Ич не се заблуждавай, няма да откриеш топлата вода. Ако беше толкова просто да станем автомонтьори прочитайки техническа литература из нета, то сервизите нямаше да съществуват. Тъй, че щеш не щеш ще ходиш по сервизи и ще плащаш луди пари - няма измъкване.

Ее, едно масло да знае да смени и едни филтри, пак ще спести една прилична сума пари.Ако му се отдава и е достатъчно любознателен може чудеса от храброст да постигне.Особенно, ако кара кола от 90-те каквито карат повечето българи.Познавам един словашки циганин, само с четвърти клас, и тримата му сина в сервиз не стъпват.И то не само за коли, ами за каквато апаратура ти дойде.Младото поколение трябва да се стимулира и поощрява.Уважавам ученолюбивите хлапета, в тях ни е надеждата някога България да стане пак на три морета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори само за масло и филтри му трябват инструменти, и работно място със канал - какво ще спести, че не ми е ясно? Като иска да учи двигатели, да се хване на работа в някой сервиз, сетне със времето ще си прецени, дали тази работа е за него или не. И като не е, повече не си губи времето с неща, от които няма да изкара и лев, а го оползотворява в други доходоносни дейности. Времената на "направи си сам" свършиха, технологиите твърде много напреднаха, за да се вживява човек на баш майстор по всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

да се хване на работа в някой сервиз

Това вече е сериозно, но и там не трябва да почва без поне малко предварително четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване