Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на лаптоп 2021 г. с бюджет 1000 лева

Препоръчан отговор

Здравейте,
Моля за съвет за избор на лаптоп, като бюджета е до 1000 лева. Лаптопа ще се използва от баща ми, преди за сърфиране в интернет, филми  и за текстообработка.

Спрял съм се на :
https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3501-5397184443941-202106
https://ardes.bg/product/dell-vostro-3501-n6503vn3501emea01-2105-ubu-201995
https://ardes.bg/product/hp-250-g7-1f3l3ea-179620
https://ardes.bg/product/fujitsu-lifebook-a3510-fpc04918bp-bg-201797

Всички са със сходни параметри:

Intel Core i3 - процесор/ бих искал да бъде i5 - но за този бюджет не намирам вариант
Intel UHD Graphics
8 GB RAM
256GB  SSD - хард диск
15,6" (39.62cm) 1920x1080 матов дисплей

Въпроса ми е кой от всички тези да избера, като здравина надежност и производителност.
Моля ако имате други предложения, дайте линкове.

Благодаря предварително !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да видиш и варианти с АМД - 4 ядра, 8 нишки. По-хладни и икономични процесори:

Лаптоп Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 - 81W1018WBM ⋙ на цена от 929.00 — Ardes.bg

AMD Ryzen™ 5 3500U Mobile Processor | AMD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Досега не съм гледал с AMD процесорите, защото от преди години знам, че доста грееха, но предполагам сега този проблем е отстранен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа се в момента какво е положението, преди години какво е било няма никакво значение. Да не говорим, че AMD имат процесори на 7 нанометра от повече от година, докато интел масово са на 12-14, максимума им е 10 на някои от по-новите процесори.

Лаптоп Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE - 20VG006CBM/2 ⋙ на цена от 1049.00 — Ardes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Това предложение ми харесва, има доста по-висока производителност процесора и цената е добра. Единствено ме притеснява Lenovo как е по отношение на здравина и надежност, защото има спорни мнения за тях по форумите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изброените неща всеки съвременен процесор ще се справи.

За филмите трябва да се помисли какъв обем на дисковете е удачен.

За текстообработка добре е да ти пасва клавиатурата.

Глобално е добре да имаш добър екран.

Батерия и тегло според това дали ти трябва да се разнася и работи далече от контакта - което отваря въпроса и за това трябва ли да е лаптоп.

Цели се в по-дълга гаранция и по-добре замислен корпус и охлаждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари каквото такова. Това са бюджетни машини все пак. Гледай евентуално с повече гаранция и това е, всичко е на късмет и как се ползва и пази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Raze" Сега гледам ,че този дето съм го предложил от Емаг е свършил ,иначе беше 1600лв.Не беше ли  ли добре на тази цена като характеристики.Той и затова  е свършил.Беше на промоция от днес.От 2600  на 1600лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, SIMO70 написа:

"Raze" Сега гледам ,че този дето съм го предложил от Емаг е свършил ,иначе беше 1600лв.Не беше ли  ли добре на тази цена като характеристики.Той и затова  е свършил.Беше на промоция от днес.От 2600  на 1600лв.

Има и други подобни:

Лаптоп Gaming LENOVO Legion 5 15ARH05H, 15.6", AMD Ryzen™ 5 4600, RAM 8GB, SSD 256GB, NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti 6GB, Free DOS, Phantom Black - eMAG.bg

Търси "1660 ti" в лаптопи например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, ven1 написа:

Благодаря за предложението. Досега не съм гледал с AMD процесорите, защото от преди години знам, че доста грееха, но предполагам сега този проблем е отстранен.

- 4300u е само 4 нишки но много ефективен , графиката е почти едно ниво с вега 8 в 3500u ... ако взимаш 4300u най-добре доплати още малко за идеапад 5-тица с 512ГБ ссд 14 инча - линк или ако е за възрастен човек 15.6 инча acer aspire 5 a515 с 5% отстъпка, под 1100 пада -линк ... ама без тоя rx по-добре, виж какви са модифкациите , сега е отстъпката ,ако потърсиш в скоро време ще го намериш дори с 5300u , 4c-8t

...raze като го видя тоя подпис идва ми да си пожелаем Весела коледа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

Може да видиш и варианти с АМД - 4 ядра, 8 нишки. По-хладни и икономични процесори:

Лаптоп Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 - 81W1018WBM ⋙ на цена от 929.00 — Ardes.bg

AMD Ryzen™ 5 3500U Mobile Processor | AMD

Без вграден LAN порт

За 929 и да няма лан порт не си струва .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, adersa написа:

За 929 и да няма лан порт не си струва

Добре е човек да се изказва подготвен - масова практика вече е бюджетните лаптопи да се правят БЕЗ LAN портове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, цър-вул написа:

Добре е човек да се изказва подготвен - масова практика вече е бюджетните лаптопи да се правят БЕЗ LAN портове.

Аз лично не бих си взел такъв лаптоп без ланка .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, adersa написа:

Значи или си купуваш лаптоп с цена над 2500лв или не си купуваш лаптоп и стоиш с газената ламба.
Токава е тенденцията...к'во прайм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм ползвал Ethernet на лаптоп.

За тези пари каквото такова. Това са бюджетни машини все пак. Гледай евентуално с повече гаранция и това е, всичко е на късмет и как се ползва и пази.

За тези задачи

Лаптопа ще се използва от баща ми, преди за сърфиране в интернет, филми  и за текстообработка.

… каквото и да вземе - все ще върши работа!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:
преди 11 часа, ven1 написа:
Лаптопа ще се използва от баща ми, преди за сърфиране в интернет, филми  и за текстообработка.

… каквото и да вземе - все ще върши работа!

Дали? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Дали? 

Какво „дали“? Плашиш се, от „сърфиране в интернет“ ли? Ми това е най-лекото ползване на мрежата - обикновено посещение на различни страници.

Правил съм го сума ти и време от телефон, с 2-инчов дисплей (176 x 220 пиксела), памет 45 MB  и браузър WAP 2.0/xHTML.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Значи или си купуваш лаптоп с цена над 2500лв или не си купуваш лаптоп и стоиш с газената ламба.
Токава е тенденцията...к'во прайм?

По горе в темата автора си е харесал няколко модела с гига ланка , а тука му предлагат без лан порт .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Правил съм го сума ти и време от телефон, с 2-инчов дисплей (176 x 220 пиксела), памет 45 MB  и браузър WAP 2.0/xHTML.

Що сравяваш различни хардуерни платфоми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.04.2021 г. в 9:28, ven1 написа:

От 4 години съм с Ryzen 1600 и съм изключително доволен.

Аз бих ти препоръчал този:

https://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3505-dell_inspiron_3505_5397184444092

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване