Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се пуска сайт да е достъпен в мрежата?

Препоръчан отговор

Имам почти готов сайт на WordPress и платен за година Getspace хостинг акаунт. Чудя се когато съм напълно готов от къде се пуска да е достъпен за всички в мрежата? От профила в cPanel или където правя сайта(не е на инсталирано на компютъра приложение) в приложението softaculous?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сайта е качен на хостинга, значи вече е достъпен, вече на какъв адрес, зависи от това дали имате нает и/или безплатен домейн или се използва някакъв поддмейн даден от системата отговаряща за хостването на сайта ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Ако сайта е качен на хостинга, значи вече е достъпен

Е, ако е качен на хостинг там има различни права и може и да не е видим от никой друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

Е, ако е качен на хостинг там има различни права и може и да не е видим от никой друг.

Така като го гледаш автора на темата как си задава въпроса, дали е наложил някакви права?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, aoxomoxoa написа:

Имам почти готов сайт на WordPress и платен за година Getspace хостинг акаунт. Чудя се когато съм напълно готов от къде се пуска да е достъпен за всички в мрежата? От профила в cPanel или където правя сайта(не е на инсталирано на компютъра приложение) в приложението softaculous?

Крайно неясно си го написал. Да започнем с това, че softaculous не е среда, а софтуер от тип one-click-install, който просто инсталира в хостинга каквото избереш от него. Така че, базирано на прочетеното, предполагам, че сайта ти е вече инсталиран в хостинга и би трябвало да е достъпен през домейна. Ако няма домейн, следва да си купиш такъв.

Редактирано от Петър Ангелов (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам платен домейн. Достъпен е но е още с наставка   example.com/wp/  .От cPanel като кликна на платения домейн, излиза това: 2021-04-18_193625.jpg.7cf01a83b1f755cb60476ed798317146.jpg

Права не съм задавал, от къде да ги достъпя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Да не е от файл мениджър. Аз директно в cPanel съм инсталирам WordPress, и онлайн си правя сайта. 

Ето това чета:

If you have your website ready then just follow few steps to connect your website with cPanel and get it live:

1.     Log into cPanel account

2.     Click on the file manager which is located under the file section

3.     You should select here web root like public.html and show hidden file now click ok

4.     Click on the upload and (+) to upload the file that you like

5.     And click on the open button, after uploading to your file you may wish to share your website on the internet. And within 1–2 hours you will see live on your website on the internet.

Само ако съм на прав път, кои или всички файлове да кач и в какъв ред?

File Manager.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2021 г. в 18:38, aoxomoxoa написа:

Имам платен домейн. Достъпен е но е още с наставка   example.com/wp/  .От cPanel като кликна на платения домейн, излиза това: 2021-04-18_193625.jpg.7cf01a83b1f755cb60476ed798317146.jpg

Права не съм задавал, от къде да ги достъпя?

Наставката /wp ще си стои докатоц сайта ви се намира в папка WP в директорията на хостинга ви.
Излезе сайта на адрес site.com файловата система на сайта ви(Във вашия случай wordpress) трябва да са в директория public_html без да редите в други папки.
С други думи, когато сложите фаил в папка то той ще се вижда на адрес "домейн.ком/име на папката". Например фаил 1.jpg поставен в папка public_html/folder ще се вижда на адрес "site.com/folder/1.jpg" ако обаче 1.jpg се намира в папка public_html то той ще е видим на адрес "site.com/1.jpg".

Дано съм бил достатъчно ясен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Папка WP ми е там, в директория public_html (ако не бъркам). Прикачам снимки 1 и 2.

На снимка 3 си мисля да не би там да това /wp да не го махна?

wp1.jpg

wp2.jpg

wp3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е там,
Значи просто маркирайте съдържанието на папка WP и го преместете извън папката, да се вижда в същия списък където са cgi bin, css и images.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, много благодаря, ще го направя тези дни. Имам още малко работа по сайта и го пускам.

Само това ще е достатъчно за да е видим сайта, нали? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 4.05.2021 г. в 6:02, aoxomoxoa написа:

Само това ще е достатъчно за да е видим сайта, нали? 

Брей, доста съм се позабавил с отговора 😋

Да достатъчно ще е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, много.

Не съм правил на WordPress , а и сега е доста по-различно... Искам да направя нов на училище. До тук се справих по мой вкус - добре. Само не мога да качвам видео файлове (май става но много малки като обем) а искам да има раздел със записи на мероприятия, сценки и т.н. Но не съм и ползвал други добавки(ако има такива за видео), само "Elementor" за да си кача картата от Google Maps. Или пък трябва платена версия на WordPress да се ползва...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване