Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за многофонкционално устройство

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил съм да си купя цветен принтер. До сега съм нямал и не съм наясно с този тип техника затова нямам идея на какво да се спра. Повечето познати ме насочват към мастилоструен , а не към лазерен. Ще го ползвам за домашна употреба , разспечатване на файлове, сканиране на документи , разспечатай на някоя снимка и такива неща .Не знам дали ще има проблем ако не се използва примерно месец ,дали няма да засъхва мастилото.  Искам да може да се печата директно от телефона и от лаптопа с wifi., Бихте ли ми предложили възможно най доброто    до 400лв 

Благодаря 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше по-рано един модел на Самсунг лазерен за около 390лв., поразрови се.
Мастилените са кофти, мастилото им струва колкото самата машина, ако ще вземаш такъв, най добре или да е от тия с течното мастило или с касетки които да може да се презареждат или поне разрови при китайците дали предлагат за съответния модел празни мастилници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, tsvetann написа:

Здравейте. Решил съм да си купя цветен принтер. До сега съм нямал и не съм наясно с този тип техника затова нямам идея на какво да се спра. Повечето познати ме насочват към мастилоструен , а не към лазерен. Ще го ползвам за домашна употреба , разспечатване на файлове, сканиране на документи , разспечатай на някоя снимка и такива неща .Не знам дали ще има проблем ако не се използва примерно месец ,дали няма да засъхва мастилото.  Искам да може да се печата директно от телефона и от лаптопа с wifi., Бихте ли ми предложили възможно най доброто    до 400лв 

Благодаря 

1. Постоянно трябва да го използваш, защото мастилото засъхва и после край.

2.Мастилниците са скъпи като консуматив.

Да, LaserJet-вете са по-скъпи, но с течение на времето си избиват парите. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че лазерните принтери са по-доброто решение, но за снимка - ама друг път.

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Постоянно трябва да го използваш, защото мастилото засъхва и после край.

Обмисли горното! И вземай само HP...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Ясно е, че лазерните принтери са по-доброто решение, но за снимка - ама друг път.

Обмисли горното! И вземай само HP...

Не те разбрах?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, JKirilov написа:

Помисли малко...

Не те разбрах, но ще споделя мой опит и с двата вида принтери.

1. Мултифункционално устройство HP ( мастилноструен) чернобял струваше 348 лева. Мастилницата му струваше 40 лева и принтираше 400 страници. След това трябваше да се сменя. Имаше едни мастила за 18 лева, чрез които може да допълниш мастилницата, резултатите бяха плачевни, но дори и да успееш да допълниш принтираш около 300 страници и си дотам. Въпреки това се ползваше докато се счупи един пластмасов механизъм, който караше главата да се връща обратно.

2. Принтер Brother ( лазарен) взет на промоция за 200 лева с капацитет 4000 копия. Мастилото му струваше 18 лева+скенер обикновен за 100 лева. Принтерът още работи, а скенерът го изгори един идиот защото беше дръпнал кабела на захранването му и замириса на изгоряло. Предполагам, че и той щеше да работи.

Нека всеки да сметне и да си прецени. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си правих експерименти на работата с два принтера единият беше мастилоструен другият лазерен. Определено при разспечатване на снимка разликата е огромна в полза на мастилоструйния в другите чернобели  печати нямаха разлика. Незнам защо да е скъпо мастилото ,гледам около 12лв е шишенцето (единия цвят) до колкото разбирам от описанията на принтерите които си харесах дават до 8000 страници цветен печат.Аз тия страници немога да ги изспечатам за една година.  ако ми идва 50лв годишно консумативи съм ОК.  

Иначе разглеждах тези:

https://plasico.bg/canon-pixma-g5040-s-wi-fi-3112c009aa-91401.html

https://ardes.bg/product/hp-smart-tank-519-wireless-all-in-one-3yw73a-172457

https://www.okoffice.bg/p/printer-3v1-hp-oj-7720-953xlbk-y0s18a/

https://www.okoffice.bg/p/mastilenostruyno-ustroystvo-epson-l3150/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, tsvetann написа:

Определено при разспечатване на снимка разликата е огромна в полза на мастилоструйния в другите чернобели  печати нямаха разлика.

За това говоря, но Емил не е виждал и през плет! ;)

По другия въпрос нещата стоят технологично така:

Предупрждавам, че напоследък не съм поглеждал изобщо има ли промяна или всичко е по старому!!!

Едно време, а вероятно и в момента ?, НР единствени имаха касета с монтирана на тях глава с дюзи. Това премахва проблема със запушването на дюзите, а то се случва в някои случаи само седмица след последното принтиране. Е, на един приятел Епсъна проработи 6 месеца по-късно, но той беше купуван в Япония, както и мастилата. Така или иначе е сериозен проблем.

При останалите фирми и техните модели главата с дюзите е монтирана на принтера и смяната й обикновено надхвърля 100-200 лева. Вероятно такива глави дори не са на склад, защото в 99% от случаите хората изхвърлят целия принтер. При това положение на принтера се сменят само патрончетата с мастило (мастилниците), поради което цената е много по-ниска. При НР ако се запушат дюзите, се сменя касетката и продължаваш.

Т.е. е въпрос на компромис. Като качество на печата най-добри са Епсън, след това примерно Canon, но има достатъчно сайтове с тестове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

За това говоря, но Емил не е виждал и през плет! ;)

По другия въпрос нещата стоят технологично така:

Предупрждавам, че напоследък не съм поглеждал изобщо има ли промяна или всичко е по старому!!!

Едно време, а вероятно и в момента ?, НР единствени имаха касета с монтирана на тях глава с дюзи. Това премахва проблема със запушването на дюзите, а то се случва в някои случаи само седмица след последното принтиране. Е, на един приятел Епсъна проработи 6 месеца по-късно, но той беше купуван в Япония, както и мастилата. Така или иначе е сериозен проблем.

При останалите фирми и техните модели главата с дюзите е монтирана на принтера и смяната й обикновено надхвърля 100-200 лева. Вероятно такива глави дори не са на склад, защото в 99% от случаите хората изхвърлят целия принтер. При това положение на принтера се сменят само патрончетата с мастило (мастилниците), поради което цената е много по-ниска. При НР ако се запушат дюзите, се сменя касетката и продължаваш.

Т.е. е въпрос на компромис. Като качество на печата най-добри са Епсън, след това примерно Canon, но има достатъчно сайтове с тестове.

И тази касета е 10 лева. Нека аз да не виждам през плета. Проблебът няма да е мой, а на постващият или на някой който хвърли пари в мастилноструйни боклуци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не си добре и не се разбира изобщо какво говориш? Концентрирай се и намали фъфленето.

Въпросът има две прости страни - качество при разпечатване на снимка и запушване на дюзите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С HP-тата не съм си имал работа, само с модели на Epson и едни Canon-и - ама по-евтин модел ~300 лева без дисплей. На канона не ми хареса, че мастилниците му са като на старите епсъни без клапан и трябва да внимаваш да не прелее мастилото и да не го налееш в мастилницата на друг цвят. Докато при 3150 просто отставяш тубичката в мастилница да се налива (става да сложиш две едновременно да се пълнят стига да не са една до друга) и като се напълни клапана автоматично я затваря. За да не объркаш цвета гърлата на тубичките са с различна форма и пасват само на тяхната мастилница.

За чернобели снимки има други струйни принтери ама сега не ми се търси модела, не евтини между другото.

Миналото лято доставихме един такъв на един фотограф - той беше с един голям резервоар за печатане монохромен текст и 5 цвята за снимки: циан, магента, жълт, черен и сив и се оплакваше, че при черно белите снимки сивия резервоар най-бързо свършва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване