Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Асус М509Д ризен 5

Препоръчан отговор

Здравейте! Миналата година си купих този Асус. Не мога да се свържа с принтер НР . Нито с кабел,нито с блутут,нито през ВИФИ. Не се свързва и с телефона през блутуут. Към лаптопа обаче всичко се свързва и е съвсем нормално. От лаптопа обаче не излиза нищо. Какъв може да е проблема според вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NewRedDragon написа:

Инсталирани ли са коректно всички драйвери за съответната ОС (вкл. и този за тайнствения принтер)?

Да, разбира се.... И принтера не е таинствен. НР инк Дескджет адвантидж.5075. Води се под обща серия 5000

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? Има ли някакво съобщение за грешка при опит са сдвояване с BT устройства? Този принтер мрежов ли е и с какви интерфейси разполага? Самия принтер (ако е мрежов) има ли настройки за съответната мрежа - резервирано IP в рутера или статично такова.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NewRedDragon написа:

С каква ОС си? Има ли някакво съобщение за грешка при опит са сдвояване с BT устройства? Този принтер мрежов ли е и с какви интерфейси разполага? Самия принтер (ако е мрежов) има ли настройки за съответната мрежа - резервирано IP в рутера или статично такова.....

Всичко е инсталиран и свързано. От телефона принтирам каквото искам без да е свързан с кабел. Свързва се през вифи. Кум лаптопа пращам всичко през блутут. От телефона към лаптопа. Обратно обаче не. От лаптопа към телефона не. Копирам документи на принтера и ги виждам в лаптопа. Обаче като искам да принтирам нещо удрям на камък. Лаптопа вижда принтера и през вифи-то и чрез кабела. Като дам команда за принт и ме изплюва. Нищо не става. Връща ме в първоначално състояние преди даването на команда за принтиране. Също така не мога да пратя от лаптопа към телефона. А и двете се виждат. Във връзка са. Това казвам. Към лаптопа без проблем. От лаптопа нищо. Егати цицията я. Като Б. Б. е. Всичко взема ама нищо не дава.... 😊😊😊😊

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ftp.hp.com/pub/printers/hppsdr/patches/HPPSdr.exe
Ползвай инструмента на HP за отстраняване на проблеми

преди 15 минути, valio57 написа:

Като дам команда за принт и ме изплюва.

Какво съобщение има в спулера на Windows за принтера(при часовника появява ли се принтер и какво регистрира в него при опит за печат)?

преди 15 минути, valio57 написа:

Към лаптопа без проблем. От лаптопа нищо.

Кое към лаптопа?
От лаптопа накъде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, цър-вул написа:

https://ftp.hp.com/pub/printers/hppsdr/patches/HPPSdr.exe
Ползвай инструмента на HP за отстраняване на проблеми

Какво съобщение има в спулера на Windows за принтера(при часовника появява ли се принтер и какво регистрира в него при опит за печат)?

Кое към лаптопа?
От лаптопа накъде?

Никакво съобщение няма. Нямаше и на старият лаптоп Асер а с него вървеше. Какво е спулер. А Уиндоус е десятка  хоум. Ами от лаптопа към принтера и към телефона не мога да пратя нищо. 

преди 10 минути, valio57 написа:

Никакво съобщение няма. Нямаше и на старият лаптоп Асер а с него вървеше. Какво е спулер. А Уиндоус е десятка  хоум. Ами от лаптопа към принтера и към телефона не мога да пратя нищо. 

НР доктора го имам инсталиран. Нищо не открива.Показва ми че е свързан с устроиството. 

Да ама не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valio57 написа:

Здравейте! Миналата година си купих този Асус. Не мога да се свържа с принтер НР . Нито с кабел,нито с блутут,нито през ВИФИ. Не се свързва и с телефона през блутуут. Към лаптопа обаче всичко се свързва и е съвсем нормално. От лаптопа обаче не излиза нищо. Какъв може да е проблема според вас.

Като за начало дай точен модел на лаптопа. Виж все пак в device manager имаш ли ! или ? знак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, valio57 написа:

Ами от лаптопа към принтера и към телефона не мога да пратя нищо. 

Това  са две различни неща.
Стартрай services.msc
В списъка търси 
Bluetooth Support Service
BluetoothUserService

И двете услуги трябва да са стартирани и зададени на Manual(Trigger Start)
По-надолу търси Print Spooler - трябва да е стартирана и зададена на Automatic

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Емил Костов написа:

Като за начало дай точен модел на лаптопа. Виж все пак в device manager имаш ли ! или ? знак

Лапропа го дадох горе в заглавието на темата. А в диваиса няма нито чуденки нито питанки. Писах че всичко е инсталирано от диска даден към принтера. Също не се свързва с телефона ми през блутуут. От телефона към лаптопа пращам без проблем.Обратно,от лаптопа към телефона не мога да пратя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, valio57 написа:

Лапропа го дадох горе в заглавието на темата. А в диваиса няма нито чуденки нито питанки. Писах че всичко е инсталирано от диска даден към принтера. Също не се свързва с телефона ми през блутуут. От телефона към лаптопа пращам без проблем.Обратно,от лаптопа към телефона не мога да пратя.

Дали е подаден точният модел?

image.png.95fd71081a5612182455cd545710419e.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Дали е подаден точният модел?

image.png.95fd71081a5612182455cd545710419e.png

Да имате право Като отворих и видях че е X905DJ.Процесор ризен 5 и 8 гб рам. А на кутията пише М905Д. Това е което разбрах. Не знам с какво ще помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valio57 написа:

Да имате право Като отворих и видях че е X905DJ.Процесор ризен 5 и 8 гб рам

Инсталирани ли са драйверите от сайта на Асус за вашия модел или са драйверите, които 10 е решила да си инсталира?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, JKirilov написа:

?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Емил Костов написа:

Инсталирани ли са драйверите от сайта на Асус за вашия модел или са драйверите, които 10 е решила да си инсталира?

Драйвери за кое. Така съм купил лаптопа с инсталирана уиндоус 10 хоме. аз само довърших инсталацията. Регистрации и т.н. Въобще не съм търсил драйвери и тем подобни. ЍВсичко си работеше. Диска с драйверите е на НР,за принтера. Прехвърлих го на флашка и инсталирах на лаптопа. Няма СД ром на лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, JKirilov написа:

Не искаш да си отвориш Print Spooler-a, мъчи се...

И как разбра че не искам да го отворя. Просто никога не сум бил чак там и ми отне време да го намеря и да направя това което "си преведох" от англииският. Не знам англииски и не съм хакер.  Виж да си преинсталирам уиндоус мога но до там. Другите операции са ми тъмна индия.

Е, малък успех постигнахме. Поне се свързах с телефона. Пратих си снимката на телефона и я разпечатах. А лаптопа праща снимката но тя не стига до принтера. Можеби в принтера е проблема. Вече не знам какво да мисля. Довечера ще пробвам през кабела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valio57 написа:

Довечера ще пробвам през кабела.

Явно до сега не си изпълнил коректно стъпките на HP ...Doctor

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.04.2021 г. в 14:46, JKirilov написа:

Все още не разбирам това инат ли е или нещо друго?

След като отвориш спулера, кажи какво има вътре? Или снимай!

Май ти не разбираш. Но както и да е. Пращаш ме в някаква джунгла за мен. По-горе съм писал. Според инструкциите които си ми пратил,и моят много слаб английски стигнах до стулера.  Спрях го,отворих го,изтрих съдържанието ( никъде не пише че искаш снимка на съдържанието). Затворих папката и го стартирах отново спулера. Опитах да принтирам. Първият опит ми показа принтера долу в лентата до облака. започна да върти колелцето че праща снимката към принтера и нищо. Принтера не прие нищо. Опитах още няколко пъти. Нищо. Принтера повече не се появи долу в лентата . Прехвърлих снимката в телефона и си я принтирах през ВИФИ. Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На български терминът се нарича Опашка. В нея се нареждат файловете за разпечатване. Целта е ако бързичко цъкаш Print из разни документи, на принтера да излизат документ по документ, а не 2 страници от 1-я, 1 стр. от втория, 4-5-6 от третия и т.н.

Ако вътре в опашката има файлове, това не е добре, защото когато оправиш настройките и всичко тръгне, ще се разпечатат всичките ти опити!

Ако снимаш всички екрани с Properties ще се разбере за секунди какво не е наред. Но до момента, повече от 50 часа дори ОС още не знаем...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване