Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Регулатор/стабилизатор на напрежение - питане

Препоръчан отговор

Здравейте. Предварително се извинявам, ако темата ми не е за този раздел. Нов съм във форума. 

Въпросът ми е свързан с избор на регулатор или стабилизатор на напрежение за настолен компютър. 

Наскоро ми изгоря дъното, докато работех на комоютъра и в сервиза(гаранционно) ми казаха, че вероятната причина е пренапрежение, токов удар или проблем в електропреносителната инсталация. Проверих всички възли вкъщи, които имат вероятност от дефектиране. Всичко е 6.

Момчетата от сервиза ме съветваха да си взема стабилизатор на напрежение. Сега гледам из интернет всякакви противотечиви мнения за стабилизаторите. Какво бихте ме посъветвали да закупя, за да може спокойно да работя на компютъра? И не желая да ми се изключва постоянно компютъра, заради пад на напрежението и т. н. 

Тези ще вършат ли работа или е достатъчно да закупя просто от онези, които са разклонител със защита преди гнезнадата? 

За информация - живея в панелен блок в провинцията и инсталацията в дома ми е двупроводна. 

Благодаря предварително! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Мрежата е достатъчно стабилна. Особено в градовете е и подземна . Всяко импулсно захранване работи добре при отклонение на входното напрежение 20 - 25%, дори и до 30% не водят до нарушения. 

Не си написал какво ти е захранването. Хвърлили са те "на черешата". Не се сещам наскоро да е имало мълнии. Защото дъно гори предимно от нещо, влязло през LAN кабела или при офазяване от кабелната при свързване с телевизор. Другото е прегряване от задръстени с прах вентилатори, но там процесът е бавен и преди да стане фатално има забивания от прегряване. Какво точно е изгоряло? Само дъното ли?

Резюме: не харчи пари за глупости и инвестирай в качествено захранване. Предполагам твоето е китайски евтинджос с изрисувани ватове.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ми е FSP Hexa 600w по спомен. Дъното е B450 Aorus. Не съм го свързвал с телевизор. Интернета идва по LAN кабел от рутерът, към който, също има свързнан приемник на Fusion телевизия на Булсаткомски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо четене, това не е добро захранване: Is the FSP Hexa+ 500w worth it? - Power Supplies - Linus Tech Tips

Вземи си някой разклонител със защита, а ако ползваш и LAN кабел, такъв, който може да защити и него.

Разклонител ETC 3X16+4X2.5/67032 (technopolis.bg)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така смятам да направя на първо време. Ще включа в него компютъра и монитора, рутер и устройството на булсатком, което се включва преди рутера. От рутера излизат 2 Лан кабела, единият за компютъра, другият за телевизията. Въпросът ми е - трябва да включа Лан кабела за компютъра във входа на разклонителя за Лан кабел и от там друг Лан кабел да стигне до компютъра ли? Съвсем се обърках. 🤦‍♂️

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искай становище от сервиза кое точно му е изгоряло на дъното и защо според тях? Мрежовия порт или нещо друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е сложна цялата ситуация, тъй като не аз контактувам директно със сервиза и всичко ще стане ясно, след като ми върнат компютъра. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Lazar Dukov написа:

Интернета идва по LAN кабел от рутерът, към който, също има свързнан приемник на Fusion телевизия на Булсаткомски.

Булсаткомския fusion идва по оптика и от там лан .

Мрежата им е достатъчно добре изградена за да се защити лан връзката от устройството им до рутера ти .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Lazar Dukov написа:

вероятната причина е пренапрежение, токов удар или проблем в електропреносителната инсталация

Когато не може да се каже нещо умно, следва точно горното!

преди 5 часа, Lazar Dukov написа:

Имам лош късмет с компютрите. 

И това не е вярно, но за компютрите си човек трябва да се грижи.

Не си уточнил местоживеене?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JKirilov написа:

И това не е вярно, но за компютрите си човек трябва да се грижи.

Не си уточнил местоживеене?

От Хасково съм. В крайна сметка реших да закупя такъв разклонител със защита, какъвто беше показан по-горе. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване