Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

WinCe/Compact/Pro не зарежда

Препоръчан отговор

Става въпрос за индустриална машина.Компютър и тъчскрийн дисплей в една кутия.Кутията е с размери приблизително 20Х15Х8 см.След като се включи машината на екрана изписва логото на производитела и отдолу надписа от първата снимка и до там.Повече не зарежда.Вътре в кутията има една SD карта която трудно намерих.Има и батерия CR2032 която ми дава 2,9 В.Извадих картата и без нея нищо не пише на екрана.Той само светва.Давам и снимка на файловете от картата.Какъв е варианта да се подкара компютъра/виндоса?1.thumb.jpg.a3439b756078299dfd867e64b45d4c09.jpg

2.jpg

5.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Тествай карата дали всичко се чете нормално.

Как да я тествам?

Сложих картата в лаптопа от който пиша в момента.В предния пост е снимката от това което видях на картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото можеш да пробваш да копираш всички файлове и да видиш дали ще ти даде грешка. С инструмента на windows също може. Напиши в конзолата

Цитат

chkdsk X: /R

като 'Х:' е устройството, където е картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Raze написа:

Най-малкото можеш да пробваш да копираш всички файлове и да видиш дали ще ти даде грешка. С инструмента на windows също може. Напиши в конзолата

като 'Х:' е устройството, където е картата.

Копирах файловете на лаптопа и не ми дава грешка.Като вкарам картата в лаптопа, горе вдясно ми искарва съобщение.Давам и резултата от командата.

rename.jpg

check.jpg

Мисля да ям и да си лягам.Може утре да продължим?

Имам под ръка и един такъв работещ дисплей/компютър ама не ми стиска да чета неговата карта, че да не го прецакам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има проблем на картата, избери поправка -  тоест тя е поправена, пита те дали да конвертира намерената проблемна информация във файлове. Избери "Y" и виж дали ще стартира машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ivan_pop написа:

Имам под ръка и един такъв работещ дисплей/компютър ама не ми стиска да чета неговата карта, че да не го прецакам!

Че какъв е тоя дисплей/компютър, който се скапва като му четеш картата?

преди 1 час, ivan_pop написа:

Има и батерия CR2032 която ми дава 2,9 В.

Кога ти дава това напрежение? Когато не работи компютъра?

А като го пуснеш да работи дали не дава 1,9V?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Има проблем на картата, избери поправка -  тоест тя е поправена, пита те дали да конвертира намерената проблемна информация във файлове. Избери "Y" и виж дали ще стартира машината.

Това ще направя след обяд и ще мога да пробвам машината утре.

преди 8 часа, vpvelev написа:

Че какъв е тоя дисплей/компютър, който се скапва като му четеш картата?

Кога ти дава това напрежение? Когато не работи компютъра?

А като го пуснеш да работи дали не дава 1,9V?

Не зная дали се скапва, не искам да рискувам.

Напрежението е мерено като не работи машината.Като е включена няма как да меря, че вътре са няколко платки на 3 етажа с лентови кабели м/у тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Напрежението е мерено като не работи машината.Като е включена няма как да меря, че вътре са няколко платки на 3 етажа с лентови кабели м/у тях.

Исках да ти дажа, за да си спокоен и да отхвърлиш една от причините е да смениш батерията, даже и да е годна още.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ivan_pop написа:

Става въпрос за индустриална машина.

преди 1 час, цър-вул написа:

За каква машина става дума - повечето производители предоставят iso файл за пре/нсталиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, adersa написа:

Трудничко е да се чете без разбиране! Машината има марка и модел.
Повече от ясно е, че не е машина за масова употреба, щом е с Win Embedded CE Pro.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е шевен автомат Пфаф 3519.Местния представител твърди, че дисплея не подлежи на ремонт.За нов иска 3000, не помня лева или евро.Шие сезони автомата.

Тази информация помага ли?

Точно такава е машината.

https://www.youtube.com/watch?v=EYhlp4bLDfA

След първата минута се вижда ясно дисплея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи имидж на SD картата!!!
След това направи Cold start от  Reset менюто. Би трябвало да направи възстановяване до заводски настройки.
Ако не помогне - заяви имидж за машината от pfaff или представителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за ориентир - моделът не е същият, но евентуално може да има сходство.
https://www.manualslib.com/manual/1102827/Pfaff-918.html?page=88#

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, цър-вул написа:

Направи имидж на SD картата!!!
След това направи Cold start от  Reset менюто. Би трябвало да направи възстановяване до заводски настройки.
Ако не помогне - заяви имидж за машината от pfaff или представителя.

Това не го разбрах!?

преди 45 минути, цър-вул написа:

Само за ориентир - моделът не е същият, но евентуално може да има сходство.
https://www.manualslib.com/manual/1102827/Pfaff-918.html?page=88#

Това което споделяте е за дисплей с физически бутони.При мен дисплея е тъч-скрийн и не може изобщо да зареди, че да стигне до бутоните.Не стига до никакво меню.Писах на Пфаф, пуснаха ме по пързалката.Както споменах местния дилър казва че не подлежи на ремонт дисплея.Това получих като отговор.

Цитат

Good afternoon Ivan,
Thank you for contacting Customer Care. 
Unfortunately the contract between Pfaff® and their independent dealers prohibit us from selling directly to consumers.  Please contact your local dealer for the part that you require.

Machines, parts, cabinets, manuals, accessories, software, etc. for Pfaff® sewing and embroidery machines can only be acquired from an authorized Pfaff® dealer. We are a distributing wholesale supplier of Pfaff® products and can only sell to our authorized dealers and service centers.

Connie Gundy
SVP Worldwide
Customer Care Representative

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не постигнах успех.Не разрешават никакви рисети или колд старт да правя, че да не изтрият програните на машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разрешават да си търсят съпорт от фирмата/представителя. Той защо не предостави имидж с ОС и програмите за работа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Като не разрешават да си търсят съпорт от фирмата/представителя. Той защо не предостави имидж с ОС и програмите за работа. 

Представителя твърдял, че не подлежи на ремонт дисплея и предлага нов.

Ако успея да направя имидж на карта от работещ дисплей, проблемната карта с какво и как да я форматирам и с какво да запиша имиджа на нея?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нито картата, нито дисплея са проблемни, контролната платка A20(стр.122 от Manual) има RS232 COM порт за връзка с PC(USB->RS232), там ще се види дъмпа от bootloader и грешката, текстовия файл eboot.cfg съдържа инструкциите за зареждане използвани от bootloader.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво стана с това? Натисна ли Y?

на 27.04.2021 г. в 20:58, ivan_pop написа:

Копирах файловете на лаптопа и не ми дава грешка.Като вкарам картата в лаптопа, горе вдясно ми искарва съобщение.Давам и резултата от командата.

rename.jpg

check.jpg

Мисля да ям и да си лягам.Може утре да продължим?

Смени ли батерията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vpvelev написа:

А какво стана с това? Натисна ли Y?

Смени ли батерията?

Не смених батерията.

Това стана:

cmd.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване