Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъното не тръгва с 2 плочки рам.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Я прочетете ВИЕ първият ми пост от тази тема, а не учете дядо си как се правят деца!

Я, лекинко с тона, че...не се сопаш на тинейджъър ии...
И за сведение в първия ти пост няма нищо впечатляващо/носещо информация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Kolev71 написа:

Над картинката съм цитирал бре Жоро. Ти това не го ли виждаш?

Ах тииииии....

Това - после го добави!!!

преди 13 минути, Kolev71 написа:

The DIMM only fits in one correct orientation. It will cause permanent damage to the motherboard and the DIMM if you force the DIMM into the slot at incorrect orientation

Андрец си ти - Хитрешко!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Ах тииииии....

Това - после го добави!!!

Андрец си ти - Хитрешко!!!

Разбира се че съм го добавил. Няма да лъжа я! А за какво съм го добавил. Написано е ИЗРИЧНО че при размяна се получава дефект. Какъв - ще питате постващия темата! И правилно  поста на колегата казва че тези дъна са едни от последните, продавани в България, за да има нещо по биоса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Дано не се окаже някакъв хардуерен проблем с един от слотовете на платката.

Като идат при търговеца - ще му подменнят каквото трябва в комплектовката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да има нужда от BIOS ъпдейт, често се получават бъгове и несъвместимости, особено с нови и нетествани продукти. Но като го видят в сервиза, ще разберем проблема. Дано автора да не е оплескал нещо и да му откажат гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

Я, лекинко с тона, че...не се сопаш на тинейджъър ии...
И за сведение в първия ти пост няма нищо впечатляващо/носещо информация!

Съгласен съм че няма, но за ТЕБ. Сега прочети и горният над моя и ги свържи. Ако не си съгласен, вземи накрая и се дръпни настрана. Ти от самочувствие губиш вече ориенрация бе човек!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Тези модели дънни платки за последното поколение на Интел се продават от търговците от 2 месеца. Тоест , версията на биос не може да е стара за да има несъвместимост . Дано не се окаже някакъв хардуерен проблем с един от слотовете на платката. 

Ейй ама колко си сигурен, без да си проверил:

ASRock > B560 Pro4

Особено последния BIOS:

Цитат
4. Improve memory compatibility

@Executor Executor почти 100% съм сигурен, че ако си обновиш BIOS, което става за няколко минути, всичко ще се оправи, ще си спестиш време, разходки по куриери, сервизи и така нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"@Executor Executor почти 100% съм сигурен, че ако си обновиш BIOS, което става за няколко минути, всичко ще се оправи, ще си спестиш време, разходки по куриери, сервизи и така нататък." 

Ами ако питащият не се справи с ОБНОВЯВАНЕТО  на Биос до последната версия, какво правим след това? Гаранцията ти ли ще му я поемеш, без значение че е закупена по интернет или на ръка, в брой. Ако ти си сигурен в себе си че ще успееш, той да ли е? Това, че е сглобил една две машини сам, за мен нищо не значи. За сервиза от където е закупено дъното - също нищо не значи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво сложно има "да се справи" с обновяването на BIOS? Тегли файла, стартира и чака. Ако случаааайно нещо се повреди, във всеки квартален сервиз ще му флашнат който BIOS иска за 10-20 лв - има специални щипки за това, но не мисля, че точно на теб трябва да обяснявам това. А и винаги може да го прати за ремонт към търговеца, щом е гаранционно, ако стане проблем. Просто казва, че не работи и това е. BIOS понякога може да се бъгне/повреди, няма как да разберат, че точно това е проблема, а и те си флашват по подразбиране при неработещо дъно, ако не открият други причини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Какво сложно има "да се справи" с обновяването на BIOS? Тегли файла, стартира и чака. Ако случаааайно нещо се повреди, във всеки квартален сервиз ще му флашнат който BIOS иска за 10-20 лв - има специални щипки за това, но не мисля, че точно на теб трябва да обяснявам това. А и винаги може да го прати за ремонт към търговеца, щом е гаранционно, ако стане проблем. Просто казва, че не работи и това е. BIOS понякога може да се бъгне/повреди, няма как да разберат, че точно това е проблема, а и те си флашват по подразбиране при неработещо дъно, ако не открият други причини.

Аз много добре те разбирам теб. Но това е, ако беше посъветвал примерно мен - аз да си го направя. Не знаем какви са възможноистите на даден човек за да му препоръчваме неща, с които хората почти на 100% не се справят. Иначе, със теб от две приказки бихме се разбрали и действали. Не правим тук във форума разлика  че последните, може и да не могат да направят това, което ги съветваме. Това е важно, а не да разлепяне на пичи масали по форума!

Ние си пишем тук, а питащият по темата го няма никакъв повече от 1 час. На кого ли пишем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че съм го добавил. Няма да лъжа я! А за какво съм го добавил. Написано е ИЗРИЧНО че при размяна се получава дефект. Какъв - ще питате постващия темата! И правилно  поста на колегата казва че тези дъна са едни от последните, продавани в България, за да има нещо по биоса!

Хубаво си направил, че си го добавил КАТО ТЕКСТ. Щото скрийншота ти е с кофти резолюция. Не можа ли - да снимаш само текста, а не целия екран?

Колкото до BIOS-а и евентуалното обновяване. Дали последната версия има „100% обратна съвместимост”?

Ние си пишем тук, а питащият по темата го няма никакъв повече от 1 час. На кого ли пишем?

Нищо - написаното остава.
Дали за този автор, дали за някой друг - все ще има полза, евентуалното решение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Хубаво си направил, че си го добавил КАТО ТЕКСТ. Щото скрийншота ти е с кофти резолюция. Не можа ли - да снимаш само текста, а не целия екран?

Колкото до BIOS-а и евентуалното обновяване. Дали последната версия има „100% обратна съвместимост”?

Жоре!

Аз зная че не е качествено изображението, но в бързината, да мога да следя и вашите коментари, които за мен са важни така съм го пуснал. Досетих се че много трудно ще се чете, щото някои от хората няма да им дойде на ум да отворят линка със дъното и да погледнат в него на 15 страница, та затова го дописах. Правя много често това дописване в даден пост, защото ми минават през това време и други идеи. Не ми се сърдете за тази моя слабост. Ще се постарая да пиша " ДОПЪЛНЕНО"

"Дали последната версия има „100% обратна съвместимост”?"

Виж, това аз не мога да кажа, но по всичко личи, че тука има и такива специалисти, които дори имат достъп до "кухнята" на дадена фирма. Ще се съветваме с тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже компютъра който сглобих се ползва от брат ми и не ми се занимаваше пак да ходя до тях да флашвам BIOS. Казах му да го опакова и праща до JAR, както се бях уговорил с техният сервиз. Ще чакаме вече. И да, бях прочел упътването къде да сложа рама. Все тая де. Те ще кажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване