Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с нощно виждане на hikvision

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера се наложи да обърна местоположението на камерата ми. През деня картината е добра. След като всичко стана тъмно вечерта, една част се вижда добре, а друга - пода, стои черно, тъмно и не се вижда нищо. Досега никога не е било така. Опитах се да направя промени в настройките, дадох фабрични, но резултат няма.

Hikvision, куполна, гледаща надолу - това е новата посока.

Светлините в червено светят на камерата, когато е тъмно.

Благодаря.

Screenshot_2021-06-12-00-59-38.png

Пред вратата ми стои тъмно, а стената се вижда. Не мога да си го обясня.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърни камерата така , че стената да не влиза в кадър, осветявайки я с диодите отблизо става прекалено ярка за камерата и тя си намалява чувствителността - затова всичко останало ти е черно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ined написа:

Обърни камерата така , че стената да не влиза в кадър, осветявайки я с диодите отблизо става прекалено ярка за камерата и тя си намалява чувствителността - затова всичко останало ти е черно

Вчера я намества професионалист с 20 години стаж. Няма как да се обърне по друг начин, защото съм среден апартамент, станаха проблеми, затова, че обхваща и ляв и десен апартамент. И затова извиках майстор, който да я сложи така, че да снима само моя апартамент. А камерата е куполна. Обхваща голям периметър.

Дали, ако по - нататък се смени с онези продълговатите, като онези на улицата, проблема ще се реши?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом не може да се насочи по друг начин, слагаш LED фенер с датчик. То по принцип, при ниския клас камери, на вградената IR подсветка не може да се разчита много

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, NewRedDragon написа:

Щом не може да се насочи по друг начин, слагаш LED фенер с датчик. То по принцип, при ниския клас камери, на вградената IR подсветка не може да се разчита много

Къде да го поставя? Над камерата ли? Тогава вече комшиите шА луднат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, valka79 написа:

Къде да го поставя? Над камерата ли? Тогава вече комшиите шА луднат...

Поставя се над камерата, така че да не свети към обектива, а към охраняемата зона. За какво ще викат комшиите.... най малко, това доп. осветление работи, като всяко съвременно стълбищно осветление с PIR. Настройваш времето на задържане на 30-40 сек и толкова. Друг вариант е да си насочиш камерата нормално и да дефинираш маскирани зони - в камерата (ако може) или в dvr/nvr-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

valka79, трябва да я насочиш към черното, не към стената!

Към пода. А захранването как ще стане? Както камерата ми ли - отвътре, чрез кабели? Може ли да се използва същия кабел на камерата ми, който е от апартамента ми и излиза пред вратата, за да захрани камерата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Нищо не ти се разбира? Дай дневна снимка, с тази не става ясно!

През деня си работи нормално. Ако говориш за местоположението на камерата, утре ще направя снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, valka79 написа:

Към пода. А захранването как ще стане? Както камерата ми ли - отвътре, чрез кабели? Може ли да се използва същия кабел на камерата ми, който е от апартамента ми и излиза пред вратата, за да захрани камерата?

Захранването на кое? Ако се насочиш към "класическо" осветяване - с обикновен лед фенер ще трябва да си пуснеш кабел за зхранването. Ако решиш да ползваш IR тяло (естествено,изключваш IR диодите на камерат, в твоя случай) , може да стане и с кабела за камерата - при определени условия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, NewRedDragon написа:

Захранването на кое? Ако се насочиш към "класическо" осветяване - с обикновен лед фенер ще трябва да си пуснеш кабел за зхранването. Ако решиш да ползваш IR тяло (естествено,изключваш IR диодите на камерат, в твоя случай) , може да стане и с кабела за камерата - при определени условия

Много благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое по - напред? Чакам да се успокои малко обстановката с тези до мен, че да не вземат да се дразнят , ако поставя прожектор.  А те обичат да си се разхождат на тъмно и да правят бели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, valka79 написа:

Кое по - напред? Чакам да се успокои малко обстановката с тези до мен, че да не вземат да се дразнят , ако поставя прожектор.  А те обичат да си се разхождат на тъмно и да правят бели...

IR фенера реално не свети...виждат се само 4-16 "червени" диода :) М/у другото...когата слагаш видео наблюдение си има процедури, според действащите Закони

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, valka79 написа:

Ти в момента имаш ли инсталирана и работеща камера, или само си лафим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, NewRedDragon написа:

IR фенера реално не свети...виждат се само 4-16 "червени" диода :) М/у другото...когата слагаш видео наблюдение си има процедури, според действащите Закони

Какви са действащите закони?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JKirilov написа:

Ти в момента имаш ли инсталирана и работеща камера, или само си лафим?

Има... и не от вчера...други са ядовете...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Валка големи сериали с твоите комшии. С комшиите трябва добра политика. Срещу мен живее един негър от Мали, бивш боксьор, много обича авантата. Бая мебели съм му подарил, пари на заем му давам. Вика комшу, ако има някакви проблеми аз съм човека. От долу под мен живее една лаборантка самотна майка, лапето и много ми се кефи на мотора ми, возя го от време на време и тя се кефи, вика комшу за теб съм на полусъединител винаги. От долу една даскалица бивша винаги съм галантен с нея отварям и вратата на входа, когато се засечем, помагам и с чантите, като се е награбила от супера. Вика комшу голяма работа си. Срещу нея един старши научен сътрудник, много обича мохабета, когато се засечем, ако не бързам винаги се спирам да си полафим.Заеви тия камери, трябва да знаеш как да докоснеш на човека душата.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Valentin46 (Rossi) написа:

Валка големи сериали с твоите комшии. С комшиите трябва добра политика. Срещу мен живее един негър от Мали, бивш боксьор, много обича авантата. Бая мебели съм му подарил, пари на заем му давам. Вика комшу, ако има някакви проблеми аз съм човека. От долу под мен живее една лаборантка самотна майка, лапето и много ми се кефи на мотора ми, возя го от време на време и тя се кефи, вика комшу за теб съм на полусъединител винаги. От долу една даскалица бивша винаги съм галантен с нея отварям и вратата на входа, когато се засечем, помагам и с чантите, като се е награбила от супера. Вика комшу голяма работа си. Срещу нея един старши научен сътрудник, много обича мохабета, когато се засечем, ако не бързам винаги се спирам да си полафим.Заеви тия камери, трябва да знаеш как да докоснеш на човека душата.;)

НапраО съсед - мечта! Само, че...когато си в постоянен стрес от техните скандали и побоища, когато си намериш вратата нарязана, когато ти строшат камерата...тогава вече политиката отива на кино и на ход е прокуратурата! А...и да не забравя - в 12 в полунощ си беше забравила детето и хукнала на някъде, а то плачеше като кучв пред вратата ми. Какво да направя? Единия вариант е полиция, другия е домоуправител, третия е да не се меся. Само, че нали разбираш, че, ако се случи нещо с това дете, пак мен ще търсят, както и записите от камерата ми. И така - избрах втория като най - мек. Това, обаче не означава, че ако се наложи, няма да бъде докладвано на органите на реда. А и другаде...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...