Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какви видове оптични мрежи използват големите доставчици

Препоръчан отговор

В днешно време всичко е оптика но не всеки потребител на оптика в вкъщи знае по каква технология е оптиката както аз до вчера преди да прочета е нета , че имало няколко вида оптики но кои използват P2P това е технология скъпа за поддръжка но дава симетрични скорости и е без споделяне на трафика , обикновенният GPoN е по евтиният вариянт за свързване  , но си има ограничения .Моля някой по запознат в материята да сподели булсат , виваком , а1 кои от тези технологии използват .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теб като обикновен потребител какво те интересува? Не е ли важно да получаваш това, за което си плащаш? Ако обаче искаш да се образоваш в детайли - в техническите вузове все още има читави хора, които да ти помогнат. Но от това, което виждам, че си написал...няма да стане.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ти гледам коментара си ниско интелигентен но явно и ти се интересуваш от цени , техники .Аз съм почитател на новите технологии и маняк на теми за оптики затова не е зле да се научи нещо ново вместо това по цял ден да плюем тоя или оня .И да получавам това за което плащам  на булсат и затова се интересувам по каква технология работят какво лошо има ? Нещо незаконно ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от учебниците по който учехме на времето:

Оптични комуникации - Стоян Рабов, Людмил Христов (knizhen-pazar.net)

Горещо препоръчвам ако може да си го намериш и да прочетеш това което те интересува. Иначе въпросите ти са широкообхватни и не може така да ти се отговори в рамките на един два поста във форум 

Например отговорите на твоите въпроси в този учебник се съдържат в цял раздел който се казва Оптични преносни системи. Видове. Структури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, icotonev написа:

Това е един от учебниците по който учехме на времето:

Оптични комуникации - Стоян Рабов, Людмил Христов (knizhen-pazar.net)

Горещо препоръчвам ако може да си го намериш и да прочетеш това което те интересува. Иначе въпросите ти са широкообхватни и не може така да ти се отговори в рамките на един два поста във форум 

Например отговорите на твоите въпроси в този учебник се съдържат в цял раздел който се казва Оптични преносни системи. Видове. Структури.

Благодаря при първа възможност ще го погледна .

Това което съм чел за оптичните преноси , сплитери ,OLT ми са ясни нещата но няма да е лошо Емо Костов да вмъкне малко инфо все пан и той е в тази сфера .До колкото съм чувал по нашите ит форуми големите играчи използват за пренос Direct fiber , а малките играчи го карат на по стара версия на PON обикновенни медии , аз на булсат съм с ONT устройство пише в нета , че го използват за P2P мрежа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видимо никакъв маняк не си, ама карай! ;)

Все пак прочети какво казват от Сиско и за видовете кабели:

https://www.cisco.com/c/en/us/products/switches/what-is-passive-optical-networking.html

https://www.photonics.com/Articles/Fiber_Optics_Understanding_the_Basics/a25151

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, adersa написа:

В днешно време всичко е оптика но не всеки потребител на оптика в вкъщи знае по каква технология е оптиката както аз до вчера преди да прочета е нета , че имало няколко вида оптики но кои използват P2P това е технология скъпа за поддръжка но дава симетрични скорости и е без споделяне на трафика , обикновенният GPoN е по евтиният вариянт за свързване  , но си има ограничения .Моля някой по запознат в материята да сподели булсат , виваком , а1 кои от тези технологии използват .

Е нали се сещаш, че нито един доставчик няма да обяснява каква мрежа използва и защо. Важното е потребителят да е доволен. Но директно на твоя въпрос мога да ти кажа, че се използва всякакъв вид пренос в зависимост от място, инфраструктура,възможности, договори, цени и прочие.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване