Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Реална стойност на стари компютърни компоненти

JohnTRIVOLTA
 Сподели

Препоръчан отговор

Хмм да. Замислих се и в крайна сметка реших, че няма да правя сега пълен ъпгрейд понеже така и така основно лапето седи на него компютър пък и не могат да се вземат кой знае какви пари. Все още върши работа и достатъчно мощен, но ще му сменя захранването. Все не му намирам време, а пък си е с десетина годишен 450 ватов чийвтек, който се е разсъхнал от всякъде - поръчах SF Legion HX 550W и мисля нов 4К 28" монитор да подменя 24ката. Благодаря за отговорите в темата, които мисля ми дадоха насока за да направя правилен избор към днешна дата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш компютъра за браузване в нета и гледане на филми, няма да забележиш почти никаква разлика каквото и да вземеш (освен ако не гледаш 8к или 4к 60fps с много висок битрейт и нямаше видео карта с хардуерно ускорение). Аз бях с xeon e3 1230 v3, който има същия перформънс като твоя, само че е от поколението haswell. Ъпдейтнах до B460 + 10400f (6 ядрен/12 треда)+ 16gb ddr4 и нямаше абсолютно никаква разлика, освен в игрите и то тези които се възползват от повече ядра. Принципно не е лошо да ъпдейтнеш на по-съвременна платформа, защото не се знае кога старата ще те предаде. Но ако взимаш нещо нека поне бъде 6 ядра нагоре (ryzeb 1600af, 3600, 5600x/g / intel i5 10400f нагоре).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bogomilK написа:

Ако ползваш компютъра за браузване в нета и гледане на филми, няма да забележиш почти никаква разлика каквото и да вземеш (освен ако не гледаш 8к или 4к 60fps с много висок битрейт и нямаше видео карта с хардуерно ускорение). Аз бях с xeon e3 1230 v3, който има същия перформънс като твоя, само че е от поколението haswell. Ъпдейтнах до B460 + 10400f (6 ядрен/12 треда)+ 16gb ddr4 и нямаше абсолютно никаква разлика, освен в игрите и то тези които се възползват от повече ядра. Принципно не е лошо да ъпдейтнеш на по-съвременна платформа, защото не се знае кога старата ще те предаде. Но ако взимаш нещо нека поне бъде 6 ядра нагоре (ryzeb 1600af, 3600, 5600x/g / intel i5 10400f нагоре).

Ами вече ъпнах захранването от към токове да се застраховам, отделно винаги компютъра го държа чист и се надявам да поиздържи още някоя годинка. Обичам да ми е тиха конфигурацията и възможно най-компактна, като за това се спирам на по-енергоефективни елементи, които успяват да са в работни температури  дори и при товар с малко на брой вента с ниски обороти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.09.2021 г. в 0:04, tepmu написа:

При капитализма едно нещо струва, колкото друг е готов да плати за него. Примерно аз от изкуство не разбирам и ми е непонятно как някаква драсканица като тези на Пикасо примерно струват милионни или милиарди дори.

Ето например тази картина, виждал съм деца в детската градина да правят по-хубави неща.
zx640_1741410.jpg

Казва се инвестиция. Купуваш примерно 4 драсканици на някой художник (задължително вече мъртъв) по един милион $, после се изхвърляш и купуваш още една за 5 милиона $. За търгашите драсканици на тоя художник вече вървят по 5 милиона $. Дал 9 милиона за 5 драсканици по 5 милиона всяка, значи ако ги продадеш ще си спечелил 16 милиона, реално са по-малко щото трябва и данъци да платиш. Задължително условие е художника на драсканици да е мъртъв за не може да пусне на пазара още десетина драсканици и да подбие цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване