Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация 5500-6000лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за предложения за конфигурации с RTX 3070/3080, Intel Core i7-12700K, 1 TB SSD и 32 GB RAM до 6000 лв. Ще се използва предимно за гейминг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с новите процесори на Intel (Alder Lake), че трудно се намира охладител.

Защото сокета е нов и още производителите на охлаждания не са пуснали комплектите/китове бракети  за съществуващите топ охладители на пазара.

А, това е горещ процесор (не е много енергийно ефективен) с високо TDP.

Intel i7-12700K vs Ryzen 9 5900X - Best 12 Core CPU?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Във въпросния бюджет включва ли се монитора, или той ще е извън този бюджет?

Той ще е извън този бюджет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази промоция за комплект дъно + процесор -> ASUS Promotion     Intel Core i7-12700K | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

Въпроса с охладителя на К процесора, повдигнат по-горе също е актуален!

ASUS TUF GAMING LC 240 ARGB | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към момента това е налично на пазара като охладител за новия сокет. ARCTIC Freezer i35 A-RGB

Процесора го дават max turbo TDP 190W, а охладителя до 220W. Все още не съм го тествал, но би трябвало да свърши работа. За инфо Freeze 34 eSport e 200W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се ползва промоцията на Асус, дъната с DDR5 започват от над 400лв. В ниския диапазон на цените е примерно MSI PRO Z690-A WIFI

Проблем обаче са наличности и цени на DDR5 -> Памет тип - DDR5

Памети DDR5

Дали DDR5 или DDR4 -> DDR5 срещу DDR4 памет - всичко, което трябва да знаете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно захранването, вероятно няма да е излишно да се подсигури точно тази конфигурация с киловатово захранване, като за базово такова може да се вземе например CORSAIR-RM1000x.

NVMe -> примерно 1TB AORUS M.2 NVMe

До тук, без кутия и видеокарта сумата е към 3К лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Към момента това е налично на пазара като охладител за новия сокет. ARCTIC Freezer i35 A-RGB

Процесора го дават max turbo TDP 190W, а охладителя до 220W. Все още не съм го тествал, но би трябвало да свърши работа. За инфо Freeze 34 eSport e 200W

С този мижавия охладител този процесор ме съмнява да се охлади, още повече ако е натоварен или клокнат. Най-добре да се изчака за някое читаво водно охлаждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Raze написа:

С този мижавия охладител този процесор ме съмнява да се охлади, още повече ако е натоварен или клокнат. Най-добре да се изчака за някое читаво водно охлаждане.

Не ми се вярва да има игра дето да натовари повече от 50 % този процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, П.Петров написа:

Не ми се вярва да има игра дето да натовари повече от 50 % този процесор.

Ryzen 7 5800x vs Core i7 12700k DDR4 vs Core i7 12700k DDR5 Windows 10 & Windows 11 - 16 Games 1080p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Mr. ?? написа:

Да, 8-ядрения 5800X за 800лв. се държи напълно равностойно в тези игри с въпросните опоненти, а натоварването на моменти стигаше и до 88% на 12700К, но средно наистина не стига 50%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...