Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 Не стартира error: 0xc00000e9 поправка от разтояние?

gibson58
 Сподели

Препоръчан отговор

Един приятел ,който е в друга държава и бъкел не разбира от ПЦ  ме помоли да му помогна.Това е грешката която се появява когато стартира лаптопа си.Понякога зацепва и тръгва ОС , но в повечето случаи не, а в последно време въобще не зарежда ОС. Тръганал е да купува нов лаптоп , но ми се ще ако има начин от разтояние да му помогна, защото го знам,че и без това пари няма за да ги дава за нова машина при положение,че тази може да се оправи.Ако може от разтояние нещо да се направи. Няма бутващ диск или флашка с уиндоус за да опитаме repair опцията.Нямам идеи какво може да се направи в това положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми информацията казва че ако не е неочаквано изключено външно устройство причината е в дефектирал компонент(Xардидиск/SSD, CD/DVD-Rom)...
Значи машината трябва да се тества с друго запамятяващо устройство и/или друго оптично устройство или пък без него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само като идея - опакова го и ти го изпраща. Правиш му пълна диагностика и ако наистина не става, отваряш няколко сайта от неговата държава и избирате заедно лаптоп.

План Б - в неговата държава все някъде продават USB памети, вече не са толкова скъпи. Остава да намери работеща система и да сложат подходящ инструмент за диагностика - памет, диск ... тъй като на мен ми прилича на хардуерен проблем. Тук е важно да споменем, че дори да вземе нов лаптоп с WIN то най-вероятно отново няма да му върши пълна работа - знаеш онези неща с които наистина работим и не влизат в началната цена. Другия основен проблем ще е прехвърлянето на информацията от стария към новия - така, че съобразете и това от сега - може би по-голяма USB памет и когато се подготвя USB паметта да има и опция да може нормално да копира файлове на нея (с мишка и т.н. както ти каза, не разбира много от компютри).

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, plamen_petrov_80 написа:

План Б

Искаше да каже-Да му направят диагностика,в сервиз.Не е толкова скъпо.Най-вероятно,си е "заминал" хард-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, adobeaa написа:

Искаше да каже-Да му направят диагностика,в сервиз.Не е толкова скъпо.Най-вероятно,си е "заминал" хард-а.

Някаква конкретна цена да кажеш, евентуално + закупуването на нов диск, инсталиране на нова OS, нейната цена, спасяване на данни от стария диск и т.н.

Да ти напомня - той е в друга неизвестна за сега държава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Някаква конкретна цена да кажеш

В България е ,20-50 лева.В другите страни,колко да е по-скъпо?

преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

закупуването на нов диск

По ефтино е от цял лаптоп.

преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

инсталиране на нова OS

10-30лева.

преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

нейната цена

Може да си има ключ.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

не разбира много от компютри

Ще му обясниш ли,целият процес?Или ще бъде-"Аз знам,а ти не."

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

че дори да вземе нов лаптоп с WIN то най-вероятно отново няма да му върши пълна работа

Да научиш sudo,не е чак толкова,голяма работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, не говотим за теб и мен, говорим за човек които ползва в момента W7 и се намира в чужда държава - там за 10-30 лв. никога няма да му сложат OS. Въпреки, че може без проблем да му сложат W7 до 10 без да го активират - но със сигурност ще си му поискат пълната сума на OS. И това е само за OS-a. Моля ти се, знам много добре още преди години каква е инсталацията на Win за 35 лв. ... мъка, голяма мъка.

Когато някой знае пълната информация може да прецени кое е най-логичното да се направи, иначе може да се хвърлят много пари и накрая ефекта да е посредствен или дори никакъв.

Дори параметрите на лаптопа са добра отправна точка в каква насока да се мисли - твърде стар, твърде проблемен модел, външно видео което не е нужно, но би могло да дефектира и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се съмнявам в хард диска, но преди да се провери няма сигурно.обмислям варианта през видео чат да го насочвам да направи бутваща флашка.КОй инструмен според вас ще е най добре да направим? Уиндоус за да пробваме поправката или направо нещо друго? лаптопа е стар ддр2 , довечера ще питам за точен модел,че е на работа сега.Държавата е Германия, ако е от значение, но според мен тазм да се занимава със сервизи не е опция заради цените и неизвестността. Да не го набутам само да се занимава. Ще опитаме сами да се справим ,без сервизи , ако не, съм му харесал един да модела лаптопи втора ръка, поне са инсталирани и готови за работа. Инфото му не е критично важно и ще изчака ,като си идва в БГ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез yandex.ru, напиши прграма для обмен файлов, може нещо да погнеш, но при старт е този екран не знам ,успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Съживявам темата, човека се прибира за празниците и ще го донесе. Ще го диагностицирам, но го убедих да му сложим ссд ако лаптопа заработи дори и да е здрав сегашният му диск.Та да ви попитам какъв (бюджетен  за 100-150лв) да му взема? 256гб му стигат, мисля си за някое самсунгче че по надеждно..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/CRUCIAL-MX500-500GB-CT500MX500SSD1/

http://nikem-bg.net/computer-components/Transcend-480GB-2.5-SSD-220S-SATA3-TS480GSSD220S/

http://nikem-bg.net/computer-components/Kingston-SSD-480GB-A400-SATA3-SA400S37-480G/

http://nikem-bg.net/computer-components/SILICON-POWER-2.5in-SATA-SSD-A55-512GB-TLC-std-SP512GBSS3A55S25/

--

http://nikem-bg.net/computer-components/Kingston-SSD-240GB-A400-SATA3-2.5-7mm-SA400S37-240G/

http://nikem-bg.net/computer-components/SILICON-POWER-SSD-A55-256GB-SATA-TLC-SP256GBSS3A55S25/

Винаги можеш да улучиш куца бройка.

Вземи удачното за него SSD, ако диска е "здрав*" сложетего в една USB 2,5" кутия и да си прави ярхив там.

* здрав - относително здрав, ако има лоши сектори се изолират и се ползва само здравото за врото копие на файловете.

А като гледам бюджета може да се вземе едно 256+ едно по-голямо SSD ( или същото като обем, може би и модел) и + кутия USB 2,5" ... съответно да се сложи една и съща OS, програми и т.н. на двата диска и при проблем единия да замени другия (тук зависи дали той може да направи сам това) - резервния диск се ползва и за бекъп на файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с двете ОС е много добра идея :). Ще му я предложа, пък той да решава, дали бекъп на данни  или ОС бекъп.

Благодаря и за линковете, но самсунгита от линка не са ли принципно по-надежден?  или са все тая, въпрос на бройка? А като скорост ще се усети ли разлика  между самсунга и някой от тези?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, gibson58 написа:

Това с двете ОС е много добра идея :). Ще му я предложа, пък той да решава, дали бекъп на данни  или ОС бекъп.

Благодаря и за линковете, но самсунгита от линка не са ли принципно по-надежден?  или са все тая, въпрос на бройка? А като скорост ще се усети ли разлика  между самсунга и някой от тези?

И най-читавия диск не е гаранция за нищо, но копие на важните файлове дори върху "счупен" диск винаги е повече от информация на един носител.

Предложението за два диска е това, че той е в чужбина - ако едни 60 лв. сега и тук могат да му спестят много повече там - аз винаги бих ги дал. Също така, ако стане нещо - вади диска, слага резервния и след 10 мин. отново има работеща система (да, може да липсва някоя ново инсталирана програма и т.н.) но си отново в играта.

- това те пази от повреден носител

- това те пази от минал криптовирус през целия диск

- това те пази от омазана OS

- сигурно има и друго ...

Иначе ти винаги можеш да му направиш бекъп на OS - като имидж и евентуално да измислите най-удобния за двама ви метод при необходимост да я върнете (дали той сам имайки зареждащ  CD/DVD или USB) или ти отдалечено - лаптопа сега ще е при теб, че и той също - изиграйте един два краш сценария.

За мен лично въпросния самсунг не дава нищо в повече. Той разлики в скоростта няма как да усети (между някакви SSD-та - SATA2/3 или дори nVMe в целиядиапазон на бързодействие), още повече идвайки от механичен диск. Да, да всяко SSD е все в пъти по бързо и какво става - бързо, по-бързо, най-бързо, светкавично .. скоро очаквам модела с отрицателно време на реакция - ти не си кликнал, но работата вече е свършена :)

Всеки модел си има дадени максимални скорости, аз не съм сигурен лаптопа му дали е SATA 2 или 3 дори, което би отрязало скоростите до линита на интерфейса, но скоро слагах старо употребявано SSD на дърт 13 годишен лаптоп със SATA2 - разликата с механичен диск на 5400 е очевидна, а разлика в работата на тази дърта машина и нова машина с nVMe някак не я усетих, въпреки 6 ядра, много памет и в пъти по-бързо SSD на хартия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ok , ще действам тогава, мерси за подробните разяснения.Жив и здрав.Ако има спънки нещо или чуденки ще пиша пак (дано няма).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж все пак спецификациите на лаптопа, допитай се и до него, обмислете го и действай.

Винаги може да вземеш едно малко (240) SSD - а в последствие след като си наясно какво става с механичния диск и неговото здраве - да клонираш всичко 1:1 и той да го играе резервата за черни дни (имам го това реализирано при приятел на далечна дистанция, все още не се е наложило да го ползваме, а системата е от 2014 ..).

Техниката е само едната страна на нещата - конкретната ситуация просто трябва да се анализира добре спрямо човека - умения и нужди, както и обстоятелството - чужда държава.

Ако се прецени, може и просто да се закърпи този лаптоп и да мине в режим резервен, а да се заложи на чисто нов - по-скъпо е, но и това си има предимства и недостатъци (примерно трябва да учи нова OS), резервен план - машина на старо от търговец - намират се удачни предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това ще помислим с него , кое му е най-удобно и така ще направим, за да има най-малко проблеми като е там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване