Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за помощ. Настройка отдалечен достъп IP камери през рутер на А1

Виж решението Разрешен от NewRedDragon,

Препоръчан отговор

Здравейте, имам 8бр. Ip камери с DVR. Взех си рутер със сим карта на А1, платих си и за статично IP. Знам си IPто но нещо не мога да ги подкарам. Прилагам ви снимка от настройките в DVRа. Ако някок може да ми помогне с какви IPта да сложа на DNS и т.н.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дай снимките де :) И имай в предвид, че вероятно ще ти трябва достъп до настройките на рутера, а ония май не дават такъв`.

PS: Говориш за IP камери, а си взел DVR.... нещо не се вързва, освен ако е някой хибрид

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мобилните услуги за частно лице не се дават статични ИП адреси. Кажи марка и модел на рутера като за начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, GoldLion86 написа:

Прилагам ви снимка от настройките в DVRа

Тоя момент си го пропуснал. А моделът на DVR е...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

Тоя момент си го пропуснал. А моделът на DVR е...?

То аз и снимки не виждам или се бъркам нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

То аз и снимки не виждам или се бъркам нещо?

Не се бъркаш - няма такива. Но то и не е в NVR-a ключа за палатката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, камерите са с двр аз съм в грешка. Както и да е. За статичното IP дават срещу 3.6лв на месец. Снимката не се е качила. Имам достъп и до Рутера. 

IMG_20211129_213859.jpg

IMG_20211129_214235.jpg

IMG_20211129_214510.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

В DVR-a включчи DHCP за да си вземе IP/DNS от рутера. В рутера резервирай IP адреса, който ще си вземе DVR-a по неговия MAC адрес. Пак в рутера пренасочи трите порта към резервериания вътреш IP на DVR-a. Той сигурно ще бъде нешо от вида 192.168.ххх.ххх. Забележка: HTTP порта на който слуша DVR-a го смени задължително от 80 на някой друг - примерно 8080....

В DVR публичния ти адрес няма работа -той е назначен на WAN на рутера. В настройките на приложението, с което достъпваш DVR-a, за IP адрес, задаваш публичния и съответните портове. Ако доетъпваш през браузър, пишеш публичния ИП адрес:порт - примерно:

151.251.ххх.ххх:80 (или 8080...или с какъвто си го сменил в DVR)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...