Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация до 1200 лева без видео карта, SSD и монитор ( ще се използва 1650 super )

Препоръчан отговор

Здравейте, ще ви бъда много благодарен ако предложите добра конфигурация за 1200 лева без видео карта, SSD и монитор. Ще използва 1650 super на 1920x1080 монитор главно за видео игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова: Количка: AMD CPU Desktop Ryzen 7 8C/16T 5700G box, Patriot Viper Steel 16GB 2x8 3000Mhz PVS416G300C6K, Gigabyte B550M S2H AM4, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Кутия по избор. Ако ти идва над бюджета, може да смениш процесора с

AMD Ryzen 5 5600X BOX - цена. (nikem-bg.net) или дори с AMD RYZEN 5 5600G 4.4GHZ BOX - цена. (nikem-bg.net)

Друг вариант е да видиш нещо с intel поне с 6 ядра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Супер е 👍 Предостатъчна за 1650 супер на FULLHD.

Имаше по-силни охладители за 47 лева и кутията е стар модел мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има, затова съм сложил - подобно на това. Това е личен избор от моята гледна точка. Той може да желае да си вижда компонентите, да замести коледната елха или дискотеката ... мога само да гадая. Има доста остатъчен бюджет и ако прецени може да вземе нещо по-добро от към охлаждане, кутия, да се поглези с голямо nVMe SSD .. и т.н.

Каква е разликата между стар модел кутия и нов модел кутия? Без да включваме конкретни модели. Може би по-нови сплави?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, plamen_petrov_80 написа:

Каква е разликата между стар модел кутия и нов модел кутия? Без да включваме конкретни модели. Може би по-нови сплави?

Сериозно или на майтап ?? С толкоз места за дискове и оптични отпред на съвременна кутия ли ти мяза , филтри за прах да са чували нещо ? Евтини кутии преди 7-8 години не са правени като евтини сега. Ако си верно 80и набор доста странни въпроси задаваш за кутии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм доста стари кутии които предлагат повече от някой нови, а са и по-здрави.

Една добре направена кутия няма значение модел на колко години е, ако не се е изменил из основи хардуера и чисто физически не можеш да побереш компонентите е едно, но добрата кутия си е добра и след една, две и повече години.

Просто определението - ама това е стар модел кутия - някак ми звучи ... сещаш се ... аз също съм стар модел човек, това какво трябва да означава спрямо нов модел човек? Или по-важно е какъв точно човек си?

Ако беше казал, за тези пари има кутия с по-добър въздушен поток или с по-малки габарити, но с много по-добра подредба - веднага щях да се съглася (наистина важни неща, а не просто стар модел).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има корави стари кутии и до ден днешен спор няма. Марки като fractal design, Corsaır, Be quiet! имат чудесни кутии и захранващи блокове. Лично аз съм фен на тези марки кутии иначе захранванията влизат освен трите дето изброих и още Chieftec и Seasonic са ми любимите защото предлагат качество на добра цена от нисък до висок клас. Към постера на темата, ако си избрал интелската сглобка предлагам ти само да замениш захранването с това на Chieftec A-90 GDP-550C 550W retail за 20 кинта ще имаш повечко спокойствие. Не казвам че сиасоника няя ти върши работа за това което ще претижаваш, а просто е хубаво да се отървеш от кабеларите едно, а друго че има някоя друга защита повече и по удобно за работа в кутията, пък и гледам че ти е останал аванс в бюджета и за това не е лоша идея. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.12.2021 г. в 9:48, plamen_petrov_80 написа:

Виждал съм доста стари кутии които предлагат повече от някой нови, а са и по-здрави.

Една добре направена кутия няма значение модел на колко години е, ако не се е изменил из основи хардуера и чисто физически не можеш да побереш компонентите е едно, но добрата кутия си е добра и след една, две и повече години.

Просто определението - ама това е стар модел кутия - някак ми звучи ... сещаш се ... аз също съм стар модел човек, това какво трябва да означава спрямо нов модел човек? Или по-важно е какъв точно човек си?

Ако беше казал, за тези пари има кутия с по-добър въздушен поток или с по-малки габарити, но с много по-добра подредба - веднага щях да се съглася (наистина важни неща, а не просто стар модел).

Ала бала , това не е стар модел къде е бил някога 300 лева. Евтин и стар.

преди 1 час, goodly написа:

Лично аз съм фен на тези марки кутии иначе захранванията влизат освен трите дето изброих и още Chieftec и Seasonic са ми любимите 

И ко ?

преди 1 час, goodly написа:

Към постера на темата, ако си избрал интелската сглобка предлагам ти само да замениш захранването с това на Chieftec A-90 GDP-550C 550W retail за 20 кинта ще имаш повечко спокойствие. Не казвам че сиасоника няя ти върши работа за това което ще претижаваш, а просто е хубаво да се отървеш от кабеларите едно, а друго че има някоя друга защита повече и по удобно за работа в кутията, пък и гледам че ти е останал аванс в бюджета и за това не е лоша идея. 

Отдек го измисли туй захранване старо като кутията на Пламен, с 2 години гаранция, без сертификат. То хубост сертификата не прави захранването, но то изобщо не е тествано за сертификат.

Сийсоник Core GM 500 е 120 и нещо лева модулно, не може се сравнява с тоз кошник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Chieftec A-90 GDP-550C

ефективност 90% 80 PLUS GOLD да 2г. гаранция. 

Искаш да кажеш че в сайта на чифтето си измислят ?

24.68лв. Seasonic PSU 500W Gold, Semi-Modular - CORE GM-500 - SSR-500LM 

Прав си за сийсоника направо е трепач!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети внимателно. The PSU’s have an efficiency of >90% and thus meet the 80plus gold requirements. Реклама, не е тествано официално и няма реален сертификат. Потърси и се убеди. В руските тестове е макс 85%, но не тва е работата. За чии да купува захранване модел от преди 7 ли 8 години с 2 години гаранция ? Има съвременен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...