Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос, свързан с вещното право?

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, баща ми ми предложи да ми помогне да си намеря работа. Аз се съгласих, но понеже се занимавам с музика отдавна, се замислих над едно нещо. 

Позволено ли е, на работа да нося със себе си музикален инструмент (цигулка, флейта)? Имам ли право да свиря на такъв инструмент, в обедната почивка? Какви вещи мога да нося на работното място?

Никога няма да се откажа от музиката, имам мечти свързани с нея, на 23 години съм. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не обсъдиш това с работодателя и колегите си? Може да не искат да ти слушат музиката всички и постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Mystery__22 написа:

Позволено ли е, на работа да нося със себе си музикален инструмент (цигулка, флейта)? Имам ли право да свиря на такъв инструмент, в обедната почивка? Какви вещи мога да нося на работното място?

Обедната почивка вероятно ще е 30-40 минути - колкото да се нахраниш. Едва ли ще ти е до музика.

Вещи може да носиш всякакви, друг е въпроса за свиренето - къде и как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще го обсъдя с работодателя си, но сигурно няма да е съгласен. Благодаря ви, че коментирахте. Ще намеря друг начин да свиря, без да правя проблеми на никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mystery__22 написа:

Аз се съгласих,...

..., на 23 години съм. 

Е време ти е да изкарваш и сам пари.
Музикант къща не храни.

п.п.
и аз имам цигулка, ама тя пък не ще да свири сама, па мене ме мързи да го мърдам тоя лък нагоре надолу все едно съм наказан нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Белгиеца написа:

аз имам цигулка

Аз имам РПГ-7, но не го ползвам, че съседите се сърдят -много им е шумен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, цър-вул написа:

Аз имам РПГ-7, но не го ползвам, че съседите се сърдят -много им е шумен.

А даваш ли го „на заем“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

Отдавам го почасово.

Ще ми трябва за няколко минути!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Ще ми трябва за няколко минути!

Абе, всички така казват, а някои не се  връщат изобщо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Абе, всички така казват, а някои не се  връщат изобщо...

Рисковете на „живото предаване“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Само не разбрах къде в главата на темата има нещо, свързано с вещното право.

Ами, музикалните инструменти не са ли вещи/предмети? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек отива на работа за да работи а не да свири или друго. По Вашата логика излиза, че аз ако съм кранист, мога да отида на работа с крана, за да се упражнявам на него през обедната почивка. Някои като седите мирно и тихо във форума, викате на магарето - ЧУШ! (бягай от тук)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Mystery__22 написа:

Ами, музикалните инструменти не са ли вещи/предмети? :)

Я прочети това - Вещно право.

Цитат

Правата по повод на вещта се разделя на 2 групи – право на собственост и ограничени вещни права. Освен това под вещно право се разбира и съвкупността от правни норми регламентиращи правото на собственост и останалите субективни вещни права.

Твоят въпрос е от сферата на Трудовото право

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Аз имам РПГ-7 ...

Ако довечера маскирани субекти почукат с ритник на вратата ти с молба да го разгледат, не се дърпай много ... :notme:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, 2249 написа:

Ако довечера маскирани субекти почукат с ритник на вратата ти с молба да го разгледат, не се дърпай много ... :notme:

Кои бре - дето есента нацепиха дървата ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

Кои бре - дето есента нацепиха дървата ли?

Те беха лани. Есенеска извадиха картолете.
По тоя повод:

Spoiler

БАБА и 200 хиляди !!!
   Телефонът звънна в десет сутринта. Мария Ивановна остави плетивото си и вдигна слушалката.
- Твоят внук току-що претърпя тежка катастрофа. Той е виновен - набързо обясни непознатият. - Потрошена е скъпа чужда кола, има и жертви, а това е от три до пет години затвор... За да помогнете на внука си за да избегне затвора, ще трябва да платите!
- Колко трябват ?
- Двеста хиляди! - каза решително оня от другия край на линията. - Пригответе парите. Сега нашият човек ще дойде при вас! И за това обаждане не казвайте на никого, в противен случай внука ви определено ще отиде в затвора!
„Но у дома нямам толкова пари“, изхлипа Мария Ивановна. - Трябва да отида до банката, а това е от другата страна на града.
- Излезте на улицата. Едно сребърно "Жигули" ще дойде до вас и ще ви отведе там, където трябва. И запомнете - нито дума на никого! Това е в интерес на вашия внук.
След като премина половината град и спря близо до банката, шофьорът притисна пръста си към устните си.
Мария Ивановна му отговори със същото. Тя се върна след половин час:
- Забравих ПИН-кода от картата - въздъхна тя тежко. - Трябва да отидем до дачата. Имам го там, написано в тетрадка...
След като отидоха до дачата, която беше на 30 километра от града, Мария Ивановна излезе от дачата, с две торби картофи и мрежа лук.
- Товари в багажника и да тръгваме! - каза тя на отегчения човек.
- Към банката ли? – попита той отново.
— В къщи — каза Мария Ивановна. - Няма да ходя до банката с картофите я?! И по пътя спрете близо до супермаркета, трябва да си купя хляб и мляко ...
Шофьорът се намръщи, но не каза нищо. Вече се стъмваше. Човекът беше нервен, но Мария Ивановна беше спокойна.
- Вместо да стоите, може да помогнете на бабата - каза тя, излизайки от колата. И мошеникът послушно я последва до петия етаж с картофите. А там вече го чакаха полицаите.
- Но какво ще кажете на внука?! - каза обърканият задържан..
„Нямам внук“, отвърна спокойно неуспешната жертва на измамата. - Не е имало пътен инцидент с човешки жертви. Разбрах го веднага!
- Защо тогава ходихме до банката?
- За да си платя данъка на апартамента и телефона.
- А до дачата?
- За да си докарам картофи и лук в дома, - обясни Мария Ивановна. - Давай давай! Не съм ти баба с котка, а пенсиониран майор от полицията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...