Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добавяне на български субтитри в BluRay

Rhapsody82
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следното питане. Свалих си BluRay филм The.Shawshank.Redemption.1994.REMASTERED.1080p.BluRay който няма БГ субтитри.

Има ли начин по който да копирам филма с всички менюта както си е и да добавя готови субтитри за него които имам свалени.

Не искам да го конвертирам в .MKW файл, а да си остане оригинален както е и записвайки до на диск да добавя само Български субтитри които може да се избират от менюто?

Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.

До колкото разбрах от гугъл ако Blurey е като ISO става, но като е с папка BDMV - не.

Навсякъде пише че тряба да се конвертира .... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да спестя място.

Искам Blu-ray в който няма БГ субтирти да мога да ги добавя записвайки го на носител диск /Blu-ray/

Пример:

Виждам в чужд торент сайт даден Blu-ray който си има всичко, меню + още 15 вида субтитри но не и български. Сваляйки го, да мога да добавя БГ субтитри при записа на диск и да мога да го имам като архив за личната ми видеотека :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Sony bdv-e2100 на което да пускам записаните дискове. Сега въпроса е дали ще стане врътката както си мисля или просто трябва да търся и да купувам дискове от озон.бг а там положението с преведените филми е много зле :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това с конвертирането в MP4, добавянето на субтитри и след което връщането на филма във формат и на носител Bluray ще свърши работа.

Ще пиша като го тествам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Евала с това мисля че ще стане .... 

Остава и субтитрите да са синхронизирани  и всичко става ТОП 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре този и още около 1200 други UHD филми да се изтегли с превод от  Гъзмундата . Резолюцията на този филм там е 3840 x 2160 . Колко по-добро ще е с BluRay ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си, но идеята ми е да правя колекция от филми които мога да гледам по всяко време на блу рей плеъра ми. За съжаление той не възпроизвежда 4к видео.🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колекциите на физически носител (изискват време и средства), се изместват от следващият нов формат който пуснат. Така, че помисли добре дали си заслужава да записваш 1080p филми, при положение, че 8К телевизори има вече, а 4К е настоящият разпространен.

По добрият вариант е външен HDD.  И не случайно видео стрийминг платформите са предпочитани.

П. П. На времето, когато DVD-та бяха формата за видео съдържание, си записвах дискове. Които в последствие заминаха за кофата, защото формата се замени с нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rhapsody82 написа:

Да прав си, но идеята ми е да правя колекция от филми които мога да гледам по всяко време на блу рей плеъра ми. За съжаление той не възпроизвежда 4к видео.🙂

За 1/5 от тези пари може да се купи добра BluRay записвачка , а след това да се записват филми на нея, не да се купуват. Поогледах Озона, там видях около 200-300 преведени филма, а на споменатия от мен по-горе сайт - поне 1200 с най-висока възможна резолюция. Не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Mr. ?? написа:

Колекциите на физически носител (изискват време и средства), се изместват от следващият нов формат който пуснат. Така, че помисли добре дали си заслужава да записваш 1080p филми, при положение, че 8К телевизори има вече, а 4К е настоящият разпространен.

По добрият вариант е външен HDD.  И не случайно видео стрийминг платформите са предпочитани.

П. П. На времето, когато DVD-та бяха формата за видео съдържание, си записвах дискове. Които в последствие заминаха за кофата, защото формата се замени с нов.

Имам външен HDD с който тегля и гелдам филми 4к. след което филмите се трият за да запиша и гледам нови, НО след определено време искам да изгледам нещо и се оказва че го няма като торент или няма seed за да го сваля.

За това искам да го имам на диск за да си спестя времето за теглене. 

Само да добавя че един качествен Blu-ray има доста прилично качество поне на 50" ТВ :)

След 10 години като 8к стане масово ще го мислим пак :)

преди 23 минути, dimy написа:

За 1/5 от тези пари може да се купи добра BluRay записвачка , а след това да се записват филми на нея, не да се купуват. Поогледах Озона, там видях около 200-300 преведени филма, а на споменатия от мен по-горе сайт - поне 1200 с най-висока възможна резолюция. Не знам.

В Озона повечвето преведени филми са нисък рейтинг а качествените /за мен/ са без превод. UHD има но са без БГ субтитри.

p.s. В момента пробвам една програма за конвертиране от .MKW с директен запис в/у BD или в директория на PC - Wondershare UniConverter.

Може да се добавят менюта и субтитри и различни други екстри и мисля че ще свърши работа, сваляйки един BD Remux който е .mkw и с оригинално качество да се запише :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...