Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан със захранването

Препоръчан отговор

Здравейте,разполагам със следната конфигурация:

Дъно: Msi B450 M2 pro max

Видеокарта:Asrock Phantom Gaming Rx 570 8gb OC 

Процесор: Ryzen 5 2600 (Arctic 7x freezer cooler)

Рам: Kingston HyperX fury 2x8 3200mhz (2933поддържа дъното,след включен XMP)

Разполагам със 500w захранване (deepcool без сертификат) .Въпросът ми е достатъчно ли е ?

Също така не знам дали е от 60hz монитора ,но имам доста кофти накъсване на кадрите,а реално съм с 200+фпс в цсго.Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, maikal23 написа:

Разполагам със 500w захранване (deepcool без сертификат) .Въпросът ми е достатъчно ли е ?

Също така не знам дали е от 60hz монитора ,но имам доста кофти накъсване на кадрите,а реално съм с 200+фпс в цсго.Благодаря предварително!

Като гледам видеокартата при натоварване ( ако не е клоквана) ще ти използва около 200 вата, така че не би трябвало да имаш проблем, но нека по-запознати се изкажат. Дори и другите хардуерни компоненти да използват още 200 вата ( което е малко вероятно), пак ще имаш едни 100 в резерва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, maikal23 написа:

Кой диипкул е конкретно ? Температури на картата в играта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паметта се поддържа без проблем на 3200mhz, въпроса е, че нещо не си направил настройката както трябва най-вероятно:

B450M PRO-M2 MAX | Motherboard | MSI Global

Цитат

1866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)
For AMD Ryzen Gen3 (R5/R7/R9)
2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466/ 3733/ 3866/ 4000/ 4133 MHz (by A-XMP OC MODE)
For AMD Other CPU
2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466 MHz (by A-XMP OC MODE)

Дай повече информация в какво се състои това накъсване на кадрите. Дай температури и честоти на видеокарта и процесор по време на накъсването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Паметта се поддържа без проблем на 3200mhz, въпроса е, че нещо не си направил настройката както трябва най-вероятно:

B450M PRO-M2 MAX | Motherboard | MSI Global

Дай повече информация в какво се състои това накъсване на кадрите. Дай температури и честоти на видеокарта и процесор по време на накъсването.

С тва поколение райзен ако му е стар биоса не е толкоз лесно и гарантирано с поддръжка на Рам честота или хмп. До ден днешен не могат оправят една агеса на процесорна архитектура на 5 години.

Кат говориш за памети хвани научи кой чипсет какво поддържа, щот освен Райзен нищо не си виждал. Кой може да клоква Рам и кой не и с какъв процесор колко върви по спекс, щот оня ден показваше на ората B460 дъно с 2933 памет на i5ица ай научи вече базови неща изписал си 15К мнения… кифладжийска раота. Иначе на всяка тема мерудия и на другите казва да спрели с глупостите. колко мъка има по тоя свят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kopkaa написа:

С тва поколение райзен ако му е стар биоса не е толкоз лесно и гарантирано с поддръжка на Рам честота или хмп. До ден днешен не могат оправят една агеса на процесорна архитектура на 5 години.

Кат говориш за памети хвани научи кой чипсет какво поддържа, щот освен Райзен нищо не си виждал. Кой може да клоква Рам и кой не и с какъв процесор колко върви по спекс, щот оня ден показваше на ората B460 дъно с 2933 памет на i5ица ай научи вече базови неща изписал си 15К мнения… кифладжийска раота. Иначе на всяка тема мерудия и на другите казва да спрели с глупостите. колко мъка има по тоя свят

Ти не ми давай акъл, имам си достатъчно. В случая не виждам с какво мнението ти помага? Ползвам същото поколение Ryzen, даже процесора ми е 1600 AF, който реално е ребрандиран 2600 и същия чипсет. Дори и с първоначалния BIOS, с който ми беше дъното, си подкарвах 4-те плочки памет с различни XMP - двете са XMP 3000, другите 2 XMP 3200, на 3.2 GHz, колкото са и в момента с BIOS 4.10 на asrock.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ти..една голяма уста дето за комютри нищо не знае, кво като имаш такъв процесор и при теб няма проблеми тва нищо не значи. Само се погледни в хардуер форума за къв смях ставаш как за толкос години нищо не научи не знам то тва си е постижение.

Ще помогна кат се включи автора с инфо, до тогава колкот си искам акъл щи давам, щот имаш нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, kopkaa написа:

Имаш ти..една голяма уста дето за комютри нищо не знае, кво като имаш такъв процесор и при теб няма проблеми тва нищо не значи. Само се погледни в хардуер форума за къв смях ставаш как за толкос години нищо не научи не знам то тва си е постижение.

Ще помогна кат се включи автора с инфо, до тогава колкот си искам акъл щи давам, щот имаш нужда.

Абе умник, ти безгрешен ли си? На всеки се случва да греши, какво си се заял с мен? Като не ти харесват мненията ми, цъкваш ignore и това е, което вече аз съм направил с теб, така че не си прави труда да ми пишеш или коментираш написаното от мен. Аман от комплексари! В този форум имам много повече мнения от теб и мисля, че другите ще кажат дали имам опит и познания за нещата, които коментирам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Абе умник, ти безгрешен ли си? На всеки се случва да греши, какво си се заял с мен? Като не ти харесват мненията ми, цъкваш ignore и това е, което вече аз съм направил с теб, така че не си прави труда да ми пишеш или коментираш написаното от мен. Аман от комплексари! В този форум имам много повече мнения от теб и мисля, че другите ще кажат дали имам опит и познания за нещата, които коментирам!

Точно щот не съм безгрешен нямам 15К мнения и не пиша у всяка тема и всеки форум за компютри в Бг да се прая че разбирам от хардуер, софтуер, мрежи, мобилни устройства, копане на крипто и кво ли още не. Ти си ламер, щот ти липсва abc в компютърните системи, а точно тва правиш. Игнора не мой ме спаси от тебе кат си чета форуми без да се логвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Raze един съвет от мен ако искаш да научиш нови неща и да се изграждаш. Когато някой ти говори с тежък текст който те кара да се замислиш дали наистина е прав, вместо хем да осъзнаваш грешката си, и хем да се опитваш да защитиш репутацията си, която не е малко това което си научил до тук. Вземи провери дали този човек говори правилно. Ако е така измисли нещо по тънко за да се измъкнеш незабелязан в темата. Примерно направи леко признание че си згрешил да речем. Аз също бях като теб, хвърлях се много па толкова критики имах че се чудих дали да продължавам да предлагам конфигурации. Та се замислих и като изплескам някоя глупост като наскоро пак направих, почнах да чета и да се вслушвам в хората които ме критикуват. След няколко месеца вече нямах нападки и критики. Но все се намираше от време на време какво да се критикува ум мен. Човек не трябва да се обижда когато някой друг от нищото идва и ти казва че е прав а ти си грешен. Както каза по горе в поста си  "На всеки се случва да греши"

"Критиката гради човека"

Аз вече съм изостанал с хардуера семеен съм, наблюдавам от далече, е имам няколко включвания в няколко теми, но помагам с каквото мога. И не казвам че съм безгрешен. Събрах една платка със по нов процесор който може да не запали. Предложих стар модел захранване с 2 години гаранция без сертификат за 120лв. а за 124лв имало захранване със злато 60месеца гаранция, модулно + това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, kopkaa написа:

Кой диипкул е конкретно ? Температури на картата в играта?

Deepcool DN500 ,картата в игра държи между 60 до 75 градуса,на десктоп държи едва 23 градуса.Utilization-а варира доста ,използването реално се вдига до 99-100 процента и пада до даже 4 процента.Не знам как да го обясня точно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, =Alex&Vanko= написа:

С кутията ли дойде това захранване?

не,захранването е закупено отделно,модела е DN500

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това максимални температури ли са, с какво ги гледаш? Питах точно в какво се състои накъсването на кадрите, но не виждам отговор. Тези температури с какво ги следиш? Температура на процесора? 23 градуса на ненатоварен и работещ компонент са много невероятна температура, освен ако температурата в помещението е поне 10 градуса по-ниска. Дори на неактивните дискове не съм виждал такива температури, когато са включени, при условие, че в стаята е над 18 градуса. Изтегли HWInfo, пусни сензорите на заден фон, пусни играта и като почне да насича отвори сензорите и виж максималните температури на видео и процесор.

MSI Radeon RX 570 and 580 MECH 2 8G OC review - Graphics card temperatures (guru3d.com)

index.php?ct=articles&action=file&id=425

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, maikal23 написа:

Deepcool DN500 ,картата в игра държи между 60 до 75 градуса,на десктоп държи едва 23 градуса.Utilization-а варира доста ,използването реално се вдига до 99-100 процента и пада до даже 4 процента.Не знам как да го обясня точно...

Питам те щото рх570 и рх580 по пр ако не са намазани модели грееха доста освен тва имат стабилни микроспайкове в консумацията някога копах с такива карти. Няма се очудя захранването да прави сеч, изпробвай друго ако има как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...