Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация - gaming

Препоръчан отговор

Здравейте, гурута! 

Преди 7-8 години сътворихте страхотна машина и бих искал да го повторим. :)

Ще го пенсионирам на село и вече искам нов звяр.

Новата машина ще се ползва предимно за игри и може малко видео обработка и streaming.

С малко проучване от стари теми във форума спретнах това, макар че е възможно и да съм направил напълно несъвместима конфигурация :D :

Няма и видео карта и най-вероятно бюджета ще достигне до 3 000, когато я подберете. 

Със сигурност приемам и промени за по-производителни и достъпни части. :)

A aко има и вариант и да е по-евтино, цена няма да имате. :D 

Благодаря предварително на всички! ;)

Corsair 275R Airflow Tempered Glass Mid-Tower Gaming Case Black CC-9011181-WW   172.93 лв.

Arctic Freezer 34 eSports DUO White 73.99 лв.

Gigabyte B550 GAMING X V2 218.89 лв.

PSU SEASONIC SSR-650LC GOLD 148.84 лв.

AMD Ryzen 5 5600X BOX 655.39 лв.

G.Skill DDR4 32(2x16)GB 3600MHz Ripjaws V F4-3600C16D-32GVKC 335.13 лв.

Seagate 3TB ST3000VX009 256MB 164.43 лв.

ADATA SSD SU650 960GB 3D NAND 177.27 лв.

Междинна стойност: 1 946.87 лв. с ДДСНатрупани отстъпки: 38.95 лв.Доставка: безплатнаОбща стойност: 1 907.92 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи какво имаш сега и на какво ще играеш като игри и монитор.

Избора ти на SSD направо ми боде очите ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новият монитор, който не е към цената за новият компютър мисля да е този: https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/aoc/27g2u-p502154599/

От старата машина няма нищо да ползвам, защото той остава на село и ще се ползва, когато си идвам.

В момента най-често играя GTAonline, RD2 online, Fifa 2022 и други игри, които дори да не са моите да мога да им се насладя пълноценно.

Съжалявам за ssd все пак искам съвет от хора, които разбират, аз просто харесвам да играя, но не разбирам от hardware.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На каква видеокарта си се спрял? Смислените, като RX 6600 и RTX 3060 са на цени ~1500-1700 лв и нагоре. Като минимум може да вземеш GTX 1660, но и там цената е ~1000+ лева.

Видео карти - цени на промоция от JAR Computers

Относно диска - съвет от личен опит - търси поне с 3, даже още по-добре с 5 години гаранция. 3 терабайтовия ми диск започна да дава лоши сектори точно като му изтече 3 годишната гаранция.

Не разчитай само на 1 носител, ако имаш важни данни. Задължително ги съхранявай на минимум 2 отделни и независими носителя и някъде онлайн.

Захранване търси колкото се може повече модулно - по този начин ще имаш по-добра подредба на кабелите в кутията, като няма да има нищо излишно и поне gold сертификат:

DeepCool PSU 750W Gold Silent DQ750ST - цена. (nikem-bg.net)

EVGA SuperNOVA 650 GT 80 Plus GOLD 650W 220-GT-0650-Y2 - цена. (nikem-bg.net)

SSD може да си вземеш M.2, имаш такъв слот на дъното, а ще има и доста по-високи скорости:

Samsung SSD 980 1TB PCIe M.2 V-NAND 3-bit MLC Pablo MZ-V8V1T0BW - цена. (nikem-bg.net)

ADATA SPECTRIX S40G 1TB XPG - цена. (nikem-bg.net)

Механичен диск: 

Твърд диск 4TB Toshiba MG04ACA400E - ниска цена от JAR Computers

Твърд диск 4TB Seagate ST4000NM002A - ниска цена от JAR Computers

Твърд диск 4TB HGST HUS726T4TALE6L4 - ниска цена от JAR Computers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А прегледа ли вариант на конфигурация с i5-12600K? Дори и с по-скъпо дъно, цената е почти еднаква с тази на 5800Х...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Slabeev написа:

Благодаря много!

Ето какво направих в Jar.

Това, което си направил надхвърля 4100лв. Бюджета не беше ли 3000?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За малко повече пари може да си вземеш 3060 TI, която е доста по-мощна, почти колкото RTX 3070.

Видео карта MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB VENTUS 3X OC LHR - 912-V397-239 912-V397-239 - на топ цена — Ardes.bg

А сега видях, че и в жар имало на подобни цени 3060 TI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

А прегледа ли вариант на конфигурация с i5-12600K? Дори и с по-скъпо дъно, цената е почти еднаква с тази на 5800Х...

Старият ми комп е с Intel и съм си доволен, но от моите впечатления, когато разучавах из форума останах с впечатлението, че вече AMD e по-добре в случая.

Може и да бъркам, но не грее ли много?

преди 7 часа, Gaming_Solutions написа:

Това, което си направил надхвърля 4100лв. Бюджета не беше ли 3000?

Никой до момента не ми е предложил конфигурация до 3к.

преди 7 часа, Raze написа:

За малко повече пари може да си вземеш 3060 TI, която е доста по-мощна, почти колкото RTX 3070.

Видео карта MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB VENTUS 3X OC LHR - 912-V397-239 912-V397-239 - на топ цена — Ardes.bg

А сега видях, че и в жар имало на подобни цени 3060 TI.

За тази ли имаш на ум, че имам чувството, че бяха поне 10 подобни и цените са много различни.

https://www.jarcomputers.com/ZOTAC-ZT-A30610F-10PLHR_prod_VCRZOTACZTA30610F10PLHR.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

Автора не е споменал че иска да клоква. И да ще излезе толкова пари колкото с 7 5800x но трябва да се режи от видео, аудио, ссд, хард, рам, портове и други изгъзици. Но тук целта е да му забием възможно най-добро видео и що годе качествени компоненти от остатъка. Едва ли ще има голяма разлика от 1200 към преходния 1700 цокъл, а в случая интел 12600К. Ако си фпс максималист да, но ако искаш просто да играеш гладко има и по евтин начин, защо да се хвърлят над 4 бона за нещо което е най актуалното и най новото? Не виждам кой знае какъв смисъл. Но ако имам парите да ги дам може и да видя такъв. Това го решава автора на темата ако иска да увеличи бюджета от 3 на 4к+ лв. за 1700 цокъл. Но пак казвам това не е голямо и изгодно решение. Решението е видеото, след това процесора който може да е минимум 6 физически 6 логически а средно 8 физически 16 логически, макар това да е доста относително след като автора е споменал че може малко видео обработка да се извършва, но да се надяваме че не е в широките му граници. След това да се съобразим с паметта която минимум 2х8гб=16гб а най-добре 2х16гб=32гб. Охлаждането за процесора е лесно артик фризер под 100лв има два три варианта като последния е със дискотека i35 A-RGB за 80 кинта +- и 100години гаранция. ССМ като минимума е 500гб самсунг разбира се. Харда 1терабайт като минимум от там нагоре колкото повече толкова по-добре. Захранване има от 100лв силвър серификат 550w има и от 150 злато 550w Corsair, EVGA, Seasonic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Slabeev написа:

Никой до момента не ми е предложил конфигурация до 3к.

Аз не мога да ти предложа до 3 хиляди, но ако си разширил бюджета до 4100лв за компютър и 440лв. за монитор мога да ти дам друго предложение. Гледам, че си си харесал монитор, който е 27", но е FullHD. Виждал ли си го наживо този монитор? Съветвам те ако имаш възможност да го пробваш преди да го поръчаш. За 24" FullHD е напълно достатъчно, но за 27" вече е малко на ръба и моят съвет е да намалиш от бюджета за компютъра и да добавиш за монитор с резолюция 2к ако ще е 27".
Мога да ти предложа следната конфигурация за 3645лв.

Factor Bravo Christmas Edition

Към конфигурацията върви и падарък екстендер кабели с гребенчетата за тях. Доставката е безплатна. Конфигурацията е с висок клас дънна платка с много добро аудио, 12+2 фази, охлаждане на единия м.2 слот и тн и тн. Само видео картата PowerColor Red Devil RX 6700XT в конфигурацията стъпва на 1906лв. и по дифолт е по-бърза от по-скъпата 3060Ti, а в случая е съчетана и с 5600Х на В550 дъно. Това означава, че сме включили от биоса SAM (Smart Access Memory) на AMD, което дава още допълнителен приръст. Картата е достатъчна за комфортен гейминг на 2к. Освен всичко сме активирали и AMD precision boos с negative curve optimizer, което ще рече че процесора буства повече с още по-малка консумация. С охладителя в конфигурацията и настройките не надвишава 78С под пълен товар в синтетичните тестове.
Конфигурацията обаче е с 2х8Gb рам, които според мен ще са ти достатъчни, но ако не ти стигнат (в което се съмнявам) винаги може да добавиш още 2х8 за да стане 32Gb.
SSD-то е 1Tb NVMe, като ако смяташ, че не е достатъчно може да се добави и допълнително HDD или SSD за сторидж. От няколко години вече не ползвам механичен диск и съм много доволен. Винаги съветвам клиентите ако нямат нужда от много обем (говорим за 3-4ТБ) да избягват HDD. Дори и да не е бутващ пак бави след време цялата система.
Всички компоненти в конфигурацията са с отделна гаранция, т.е компютъра идва с гаранция по компоненти.

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...