Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за аудио на филми

Casper_
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! Надявам се да съм пуснал темата в правилния раздел. Напълно невеж съм в тази област и най вероятно въпросте ми ще са доста глупави. Закупих си саундбар Sony HT-S20R което е 5.1 и в характеристиките прочетох, че поддържа Dolby Digital. Повечето филми които си набелязах са с DTS. Ще мога ли да ги гледам със съраунд ефекти или ще трябва да ги конвертирам към AC3, съответно ще има ли загуби в качеството и коя програма препоръчвате за тази цел? Посочено е, че някои от филмите са 6.1 или 7.1, трябва ли също нещо допълнително да направя за да работят коректно на 5.1 или по подразбиране ще си тръгнат на 5.1? Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Raze написа:

Тези филми откъде и как ще ги пускаш и как ще се подава звука към soundbar-а?

Вариантите са ми от лаптоп, Xiaomi Mi TV Box S и Xbox One S който има blu-ray player. Саундбара е свързан към телевизора с оптичен кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най общо казано източника, трябва да поддържа всички видео/аудио формати, след, което и аудиосистема.

Съответно твоя саундбар няма възможност за свързване към HDMI (вход към устройство).

Има само оптика за аудио-то (защото е нисък клас)

Ако, не тръгне DTS 5.1, поне стерео трябва да имаш.

До колкото ми е известно Mi Box S  имаше проблеми при някой многоканални формати (Dolby True-HD, DTS-HD- само през HDMI преминават).

Инсталирай KODI на Mi Box S. Настрой passtru-то и провери дали телевизора ще "върне" многоканален звук през оптиката към саундбар-а.

В противен случай, ще си ограничен до Dolby Digital (DD+).

Тук се намират тестови аудио демота:

DTSDolby Digital+

П.П.Забележка ако телевизора няма поддръжката на DTS , файлове ,то значи че няма как да тръгне DTS на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално ако телевизора позволява през оптиката да изкараш 5.1 звук от HDMI, но ме съмнява. В повечето случаи изхода е на стерео, а за 5.1 ти трябва и такъв входящ сигнал, иначе звука, който ще слушаш, ще е двуканален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Mr. ?? написа:

Най общо казано източника, трябва да поддържа всички видео/аудио формати, след, което и аудиосистема.

Съответно твоя саундбар няма възможност за свързване към HDMI (вход към устройство).

Има само оптика за аудио-то (защото е нисък клас)

Ако, не тръгне DTS 5.1, поне стерео трябва да имаш.

До колкото ми е известно Mi Box S  имаше проблеми при някой многоканални формати (Dolby True-HD, DTS-HD- само през HDMI преминават).

Инсталирай KODI на Mi Box S. Настрой passtru-то и провери дали телевизора ще "върне" многоканален звук през оптиката към саундбар-а.

В противен случай, ще си ограничен до Dolby Digital (DD+).

Тук се намират тестови аудио демота:

DTSDolby Digital+

П.П.Забележка ако телевизора няма поддръжката на DTS , файлове ,то значи че няма как да тръгне DTS на системата.

На саундбара има hdmi порт, но телевизора ми няма hdmi (ARC) за това съм го вързал с оптика. Относно DTS не се поддържа от саундбара, той е с dolby digital което пак е 5.1

преди 2 часа, Raze написа:

Евентуално ако телевизора позволява през оптиката да изкараш 5.1 звук от HDMI, но ме съмнява. В повечето случаи изхода е на стерео, а за 5.1 ти трябва и такъв входящ сигнал, иначе звука, който ще слушаш, ще е двуканален.

Телевизора е LG 47LA6130. Бях пуснал тестово видео на Dolby и звука съответстваше на говорителя който е и на видеото. В настройките на телевизора също има и HE-AAC, Dolby Digital + и Dolby Digital което значи, че би трябвало да поддържа 5.1 през оптика понеже няма други аудио изходи освен 3.5 жак който не е многоканален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай, ако успееш да подкараш 5.1 звук, от всеки говорител трябва да се чува различен звук, включително от задните, а от центъра да излиза говора в повечето случаи. HDMI ти е изход на саундбар-а, от там не можеш да вкараш сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Пробвай, ако успееш да подкараш 5.1 звук, от всеки говорител трябва да се чува различен звук, включително от задните, а от центъра да излиза говора в повечето случаи. HDMI ти е изход на саундбар-а, от там не можеш да вкараш сигнал.

Видеото което пробвах редуваше всеки един от говорителите и се чуваше съответно само от говорителя който е на клипа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Casper_ написа:

На саундбара има hdmi порт, но телевизора ми няма hdmi (ARC) за това съм го вързал с оптика. Относно DTS не се поддържа от саундбара, той е с dolby digital което пак е 5.1

Телевизора е LG 47LA6130. Бях пуснал тестово видео на Dolby и звука съответстваше на говорителя който е и на видеото. В настройките на телевизора също има и HE-AAC, Dolby Digital + и Dolby Digital което значи, че би трябвало да поддържа 5.1 през оптика понеже няма други аудио изходи освен 3.5 жак който не е многоканален.

Има HDMI, но не е вход, а изход към TV. За да свържеш източника, ти трябва HDMI вход. По този начин саундбар-а да играе ролята на AV ресийвър.

През оптика минава 5.1 Dolby Digital (DD+), DTS.

Настрой KODI (Expert), и чекни  опциите: ресийвъра ми поддържа DTS, Dolby Digital, DD+ провери, какво ще се получи.

Избери каналите в опциите на KODI, да са два 2.0 (тръгва и 5.1, в повечето случаи), ако не стане с 5.1.

Телевизора е от старите модели на LG, които си четат без проблем DTS, от вградения медиа плеър.

Ако, не стане през оптика със Mi Box, търсиш 1080p, H264 релийз DTS, DD 

Закачаш флашката директно на TV, и трябва да имаш многоканален звук, поне DD, и DTS, може да "подкараш".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Mr. ?? написа:

Има HDMI, но не е вход, а изход към TV. За да свържеш източника, ти трябва HDMI вход. По този начин саундбар-а да играе ролята на AV ресийвър.

През оптика минава Dolby Digital, DTS.

Настрой KODI (Expert), и чекни  опциите: ресийвъра ми поддържа DTS, Dolby Digital, DD+ провери, какво ще се получи.

Избери каналите в опциите на KODI, да са два 2.0 (тръгва и 5.1, в повечето случаи), ако не стане с 5.1.

Телевизора е от старите модели на LG, които си четат без проблем DTS, от вградения медиа плеър.

Ако, не стане през оптика със Mi Box, търсиш 1080p, H264 релийз DTS, DD 

Закачаш флашката директно на ТВ, и трябва да имаш многоканален звук, поне DD, и DTS, може да "подкараш".

На мен по скоро това ми беше въпроса, дали след като саундбара не поддържа DTS а само Dolby Digital, ако му пусна примерно видео което е DTS ще ми изкара многоканален звук 5.1 или ще трябва да конвертирам клипа за да стане на съответстващата технология на саундбара

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Casper_ написа:

На мен по скоро това ми беше въпроса, дали след като саундбара не поддържа DTS а само Dolby Digital, ако му пусна примерно видео което е DTS ще ми изкара многоканален звук 5.1 или ще трябва да конвертирам клипа за да стане на съответстващата технология на саундбара

С конвертиране по-скоро не. Просто търсиш формат, който се поддържа от системата

Настрой KODI и тествай с демотата, по-горе които ти пуснах. Програмата има и BG интерфейс.

Ако имаш питане за настройките как да стигнеш до тях...

Другият вариант е директно през медиа плеъра на TV, както ти писах.

При него филма и субтитрите трябва да са с едно и също име.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало, но освен да пробваш, няма как да се разбере.

Dolby Digital vs DTS: what's the difference? | What Hi-Fi? (whathifi.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...