Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на процесор

Ouladsa
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време бях пуснал подобна тема относно един настолен компютър който е вече остарял.

Не съм заклет геймър, искам просто да подкарам World of Warcraft The lich king без да се получават насичания в централните зони с много играчи на едно място.

В момента хардуера е:

ОС: Windows 10 Home 64 bit

Дъно: Gigabyte GA-A75M-DS2

Процесор: AMD A8-3870 3.00 ghz Quad Core

Видеокарта: ATI Radeon Sapphire R7 250 1GB GDDR5

Рам Памет: 8 GB DDR3, Corsair Vengeance 1600 mhz. (2x4)

600 GB HDD SATA

Моите наблюдения са, че този спад на кадрите в централните зони се получава от спъване в процесора, навсякъде в играта държа стабилни 60 FPS, докато не влезна в една от тези зони и на места пада дори към 40.

Има ли някаква възможност да сменя просто процесора и да се пооправят нещата, друго не играя, затова нямам намерение да купувам нова машина и така нататък, ще вложа колкото мога в тази колкото да подкарам тази игра нормално. Всеки два месеца се прави профилактика на компютъра, максималните градуси в игра на видеокартата и процесора са до 40-45 градуса. Дайте съвет какво мога да направя и колко мога да вложа в този вече остарял хардуер, защото така или иначе самата игра е 2010 година, не е също първа младост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда това е най-новият и бърз процесор, който се поддържа от дъното - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A75M-DS2-rev-30/support#support-cpu

Не казваш коя ревизия е, но за 2 и 3 изглежда едно и също (а не виждам 1).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, killchain написа:

Изглежда това е най-новият и бърз процесор, който се поддържа от дъното - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A75M-DS2-rev-30/support#support-cpu

Не казваш коя ревизия е, но за 2 и 3 изглежда едно и също (а не виждам 1).

2.3 се води моята. Значи да разбирам, че на този хардуер това са възможностите и няма реално какво от тук нататък да се направи за да получа нещо повече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни task manager и виж при спада на кадрите кое се товари на максимум - видеокартата или процесора. Според мен, видеокартата ти идва слаба.

Реално, всичко ти е за смяна - най-добре някоя нова платформа. Дори с един Ryzen с 4 ядра и вградена графика нещата ще са много по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Пусни task manager и виж при спада на кадрите кое се товари на максимум - видеокартата или процесора. Според мен, видеокартата ти идва слаба.

Значи току що го направих, това което видях е че на моменти там където е пълно с хора, процесора държи 40-45 процента натоварване, а видеокартата от 15% изведнъж скача на 100 и пак обратно, температурите и които сега показва в този момент са 46.

преди 5 минути, Raze написа:

Реално, всичко ти е за смяна - най-добре някоя нова платформа. Дори с един Ryzen с 4 ядра и вградена графика нещата ще са много по-добре.

Аз това го знам, но мисля че с някои компромисни варианти тая игра ще може да се играе добре и на тая машина, просто нямам намерение вече да влагам пари в тази сфера, този си го взех отдавна рядко играя, но поне когато пусна не ми се иска да дропва fps-a. Реално нямам високи предпочитания за игри затова и не искам нови машини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво повече да направиш по текущата платформа, освен да сложиш SSD за системен, ако нямаш и да качиш там и играта. Евентуално може да пробваш и с по-добра видеокарта, но процесора е с много ниска single core производителност, а игрите искат точно това. Дори и втора употреба някой I5 2/3 поколение или по-нов да вземеш, нещата доста ще се подобрят, особено комбинирани с по-модерна и мощна видеокарта - 1050/1050 TI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Raze написа:

Няма какво повече да направиш по текущата платформа, освен да сложиш SSD за системен, ако нямаш и да качиш там и играта. Евентуално може да пробваш и с по-добра видеокарта, но процесора е с много ниска single core производителност, а игрите искат точно това. Дори и втора употреба някой I5 2/3 поколение или по-нов да вземеш, нещата доста ще се подобрят, особено комбинирани с по-модерна и мощна видеокарта - 1050/1050 TI.

Ясно. Благодаря за изчерпателния отговор, а като заключение да попитам, ако реално оставя нещата така и игнорвам това натоварване в големите столици в играта, може ли да предизвика с времето някаква щета върху картата, процесора и тн. Или просто реално ще си върви така играта, нали като сложим това че и градусите не са високо като да са над 60-70 като дори рядко минават 50.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да стане, но определено както ти казаха, едно SSD ще подобри работата. И това SSD, винаги можеш да го извадиш и преместиш на нов компютър, ако си купиш такъв в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

Нищо не може да стане, но определено както ти казаха, едно SSD ще подобри работата. И това SSD, винаги можеш да го извадиш и преместиш на нов компютър, ако си купиш такъв в бъдеще.

Да, това ще е може би следващото последно нещо което ще променя в тази конфигурация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...