Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да изтрия или забраня системно приложение?

trasha
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте!

Разполагам със Huawei P40 Lite E

Закупен е нов , ползвам го само за разговори и музика на слушалки ... дори интернет нямам.

Наскоро обаче музикалният плеър започна да паузира песните и на екрана се появява известие "AI Voice не е достъпен за вашият регион". (не се случва постоянно , а на моменти)

Потърсих информация за въпросното приложение в гугъл и се оказа асистент за звукови команди.

Казвам си, няма проблем ... ще го деинсталирам, но там е проблема. Приложението е системно , т.е. няма опция за деинсталиране нито за забрана.

Може да бъде спряно, но то се активира отново само. Опитах да му забраня достъпа до всички функции на телефона , включително: микрофон,повиквания,смс-и,известия т.н.  но без успех.

Въпросът ми е , има ли начин приложението да бъде премахнато "насилствено" и ако да , ще окаже ли сериозно влияние на нормалната функционалност на телефона.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш HUAWEI AppGallery Huawei does an Apple in a disagreement with Tencent over revenue sharing on  the AppGallery - NotebookCheck.net News

Като го отвориш - кликваш на най-десния бутон - „Аз“image.png.e5ddb7ebd327c0b36891c6c53890bcd3.png

После търсиш „Мениджър за инсталиране“tEOy9D1LxkjYX6QWikqpZHelDRRhwnRfWsaHwpYQuFlnm45eqYMHMmiO-mgOdrK8z-setB79V5otjxWhklMnzqvXAOk0u62pGjExnv2yxE2t8vD6Z_Co7xJ2RMAtQMLuMb8RPlm4QwQK3x2XM-5svlRKdWvJa8ktpEa8tgH8nCoXbjjAdyv5ONYdug1Px-4JU8vTWj4Z8TDquSTFV8M-oF_VIZm06kqDK4uyYpsUUq20I-TCAkbmbD6mDaJfTnWaZZ1MjNJdzC04t39MPPRYUGtA240Gg7iya0K8DHaps8NlZSpVRZgzo352kN5zJ6JpiP-ymIymtQ6_xsOLbOKWdLRP6p5poeMoIupfc8jwBs1ew_MsCWkZiKFoe9_LM6kBSXCesi8XnF5mBqA6xaF4rA0LDcaDUYYsj6dCCyVxb0BuOYCY0NggJnI3DAuUHTpz0XI2i0DeDh6eu0dUnozg95sKajjQM_aHpZsgJW5iSAcbuaLKZleV_O4tj0O0GVvhgcEnAgl3EwifY0f2f6uEsbajLMS0P7BKmWtJAJx05Rg46qSmSa7HMsa_0VBzLgQwtrn8TAQSUE7HoJEyR7Brnp9MhMesd2HKnmOZEoK66SE82szOI53iIVy208r1vWmKhUW1L2p2eJOUVggVWjpNfnqzFhP6ZZaGruhzENjn_dmzkTrY9etXsDWb8RO-57UuHm65N8vWVlF31PrSoRSiIWAtBw=w497-h883-no?authuser=0

И се отваря списъка с  приложения.

Кликваш на името и на бутона „Управление“  image.png.e10a1b65e004eac116d36ceaf4040dc9.png

В новия прозорец - „Информация за приложения“ - ще има два бутона: „Деактивиране“ и „Спиране“.image.png.36e27475743fb50f7c634f3b837172c0.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за желанието да ми помогнете ... оценявам го!

@pix3l@jhoro

последвах стъпките ,обаче приложението го няма в листата.

на пръв поглед ще кажете ,че е премахнато но е там и работи (прикачил съм скрийншот)

първото изображение е от апп-стора , въпросното приложение го няма в листата

второто изображение е от самият асистент (който съдържа в себе си всички подобни приложения) ..... въпросното пак го няма в листата

третото изображение е от "информация за приложенията" на самият телефон, там приложението се вижда.... не може да бъде деактивирано и премахнато , а ако се спре се пуска само след "заспиването на телефона"

Screenshot_20220102_203018_com.huawei.appmarket.jpg

Screenshot_20220102_202854_com.huawei.hiassistantoversea.jpg

Screenshot_20220102_203206_com.android.settings.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, trasha написа:

Screenshot_20220102_203206_com.android.settings.jpg

Щом си тук - кликни на „Спиране“. Виждаш, че бутона „Деактивиране“ не е достъпен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Щом си тук - кликни на „Спиране“. Виждаш, че бутона „Деактивиране“ не е достъпен.

Правил съм го ... спира , но веднага след като телефонът "локне" и дисплеят изгасне се активира отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Пробвай да изключиш този асистент:

отдавна е спрян , още със закупуването на телефона ... премахнах го заради натрапчивите "новини"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, dimi073 написа:

Аз съм с Р20,при мен не е системно приложние появи се след ъпдейт -

Screenshot.jpg

Ти поне имаш опция за деинсталиране. Дали на цялото приложение или на ъпдейтите ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Виж и втората връзка, която добавих.

задържам бутона за секунда ... нищо

задържам за повече .... телефонът се рестартира

П.П. изключително идиотско приложение , като някакъв malware е , няма отърване от него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Ти поне имаш опция за деинсталиране. Дали на цялото приложение или на ъпдейтите ...

На цялото приложение,но за сега не ми изкачат такива съобщения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли с настройки на дума там както е показано в другите точки от връзката?

Пробвай и през ADB: How to uninstall pre-installed system apps from Android phones without root (techmesto.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че името е „А1 Voice“. Дали е свързано с оператора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Razeне , няма как да променя настройките понеже въпросният "AI Voice" не съществува във асистент менюто (виж скрийншот)

@jhoroпо-скоро мисля че е "ai voice"  , поне така го чета ... а пък и няма логика да е свързано с а1 оператора , аз съм на виваком

Screenshot_20220102_202854_com.huawei.hiassistantoversea.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори и другата връзка, дето ти пратих и деинсталирай с ADB. Ето я пак: How to uninstall pre-installed system apps from Android phones without root (techmesto.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

Гледам, че името е „А1 Voice“. Дали е свързано с оператора?

Не е А1, а ИИ на български-изкуствен интелект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, като решение, аз лично най-вероятно не бих използвал вграденото приложене за слушане на музика.

Ето: https://apkmody.io/apps/jetaudio-hd-music-player-plus-2/download/0

Това е отключена версия на JetAudio Plus.

На моя телефон съм с версия 9.9.2, но в случая тази е най-новата.

Каквото и приложение да ползваш за музика, аз препоръчвам това.

Има множество настройки за звука, звукови ефекти и модификации, и най вече следните настройки за НЕпрекъсваемо възпроизвеждане на музика:

Screenshot-20220102-213403-jet-Audio.jpg

Тоест музиката няма да се прекъсва/нарушава от известия, като може да се настрои дори и от звънене.

Настройките се намират в менюто с трите точки > Preferences / Playback.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом не съществува - https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

На последната стъпка, името на пекиджа е com.huawei.hiassistantoversea:

pm uninstall –k —user 0 com.huawei.hiassistantoversea

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Maxim Todorov написа:

Чудесна програма,отървах се от не нужни програми на телефона. Благодарности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dimi073 написа:

Чудесна програма

На моя P40Lite не ще да се стартира

преди 12 часа, jhoro написа:

„А1 Voice“

Artificial Intelligence Voice

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За слушане на музика използвам VLC за андройд доволен съм единственият минус е , че не става за филми като го прехвърля на тв не се пускат субките за тази цел използвам друг плейър .

преди 14 часа, trasha написа:

дори интернет нямам.

E kак така в кой век живееш ? аз дори и от нета слушам но не от Youtube хаби много трафик , а от разни руски сайтове .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...