Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Решение на задачи

ntm
 Сподели

Препоръчан отговор

Нов съм във форума и се надявам някой да ми обясни.

В този подфорум непрекъснато се пускат теми с определени задачи и авторите на темите очакват, че някой заради тях ще им напише кода а те съответно ще се представят с чуждия труд.

Бил съм и в други форуми за програмиране и определено там е пълно с код а тук почти не го виждам. Нормално е, примерно имаш задача, пишеш код нещо не ти работи или не разбираш, пускаш това, което си кодирал и искаш помощ за решение на проблема.

Лично аз не бих си жертвал времето и усилията да пиша на някой код просто хей така за едно мерси. Това са платени услуги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ntm7iv написа:

Нов съм във форума и се надявам някой да ми обясни.

В този подфорум непрекъснато се пускат теми с определени задачи и авторите на темите очакват, че някой заради тях ще им напише кода а те съответно ще се представят с чуждия труд.

Бил съм и в други форуми за програмиране и определено там е пълно с код а тук почти не го виждам. Нормално е, примерно имаш задача, пишеш код нещо не ти работи или не разбираш, пускаш това, което си кодирал и искаш помощ за решение на проблема.

Лично аз не бих си жертвал времето и усилията да пиша на някой код просто хей така за едно мерси. Това са платени услуги!

Проблемът не е в това дали услугите са платени или не. Повечето, които пускат такива теми просто не знаят къде се намират. Даже не знаят задачата на какъв език е. Не питат за нещо специфично, не показват докъде са стигнали. Просто искат готово решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, ако имам свободно време и задачите са интересни, си ги разписвам за себе си. Понякога поствам решението просто да издразня някой, който има проблем с това, че автора търси решение.

Ся, ако ти правиш бизнес от това, с удоволствие ще отделя 15 минути да ти разваля бизнеса. ^^

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е интересна задачата и аз бих им я написал без пари, ама даскалите май умишлено им дават някакви съвсем безсмислени и мега тъпи задачи които не те стимулират да ги решиш, а само за проверка на изучавания материал, примерно използване на цикли, масиви, четене и запис от/във файл и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ined написа:

Ако е интересна задачата и аз бих им я написал без пари, ама даскалите май умишлено им дават някакви съвсем безсмислени и мега тъпи задачи които не те стимулират да ги решиш, а само за проверка на изучавания материал, примерно използване на цикли, масиви, четене и запис от/във файл и т.н.

Освен това не се учат актуалните езици на деня примерно Java, Python и др. Държавната поръчка е само за C# и C++ :)

преди 20 минути, piх3l написа:

Аз, ако имам свободно време и задачите са интересни, си ги разписвам за себе си. Понякога поствам решението просто да издразня някой, който има проблем с това, че автора търси решение.

Ся, ако ти правиш бизнес от това, с удоволствие ще отделя 15 минути да ти разваля бизнеса. ^^

Ще се радвам да видя скоро тук някое оригинално решение на задача, може пък да се прежаля и да помогна и аз с нещо. :)

Това, на което наблегнах е, че не трябва да се чака всичко на готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те да си пускат теми, това не пречи. Пробват, ако мине номера - мине. Повечето дори и да им обясняваш и показваш нещо, въобще не отговарят повече в темата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ntm7iv написа:

Ще се радвам да видя скоро тук някое оригинално решение на задача, може пък да се прежаля и да помогна и аз с нещо. :)

Дори да му напишеш домашното, да изкара диплома с отличен, този човек очевидно няма да стане инженер. Ако изкара добри връзки, най-много да отиде в "Информационно Обслужване" АД, при другите заплатаджии. В сериозна фирма няма да мине номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ntm7iv написа:

Освен това не се учат актуалните езици на деня примерно Java, Python и др. Държавната поръчка е само за C# и C++ :)

На мен ми е чудно как категоризираш кой език е модерен за ден и кой не. Да беше за години, ми че то java-та си е стара, та не е модерна. Да кажеш по търсене в бранша, ами  C#  си се търси стабилно, даже май повече и от Python  в момента (поне в България), та чудно м и е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 Most In-Demand Programming Languages in 2022 - Berkeley Boot Camps

11 of the Most In-Demand Coding Languages | Indeed.com

Горе-долу това са едни от най-популярните. Това също е интересно: index | TIOBE - The Software Quality Company

Реално, като знаеш основите на някой език, можеш допълнително да научиш и други езици много по-лесно. А и колкото повече познания и най-вече опит имаш, толкова ще си по-търсен и добре платен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Raze написа:

11 Most In-Demand Programming Languages in 2022 - Berkeley Boot Camps

11 of the Most In-Demand Coding Languages | Indeed.com

Горе-долу това са едни от най-популярните. Това също е интересно: index | TIOBE - The Software Quality Company

Реално, като знаеш основите на някой език, можеш допълнително да научиш и други езици много по-лесно. А и колкото повече познания и най-вече опит имаш, толкова ще си по-търсен и добре платен.

Това за кого си го постнал ? Иначе прегледах статиите и изобщо не съм съгласен, всъщност още в първия линк като видиш, че са наредили  HTML и CSS редом до Python, и трябва да ти светне лампата. Аз ще ти посоча как аз определям кое, колко е популярно и търсено - влизаш в jobs-a и гледаш, колко има за с#, колко за с++, Java, python и т.н. И това смятам дава по реална представа, а не разни статистики, проучвания и прочие, все пак като тръгне човек да търси работа, то ще гледа какво се предлага на пазара  а не какво е излязло по статистика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчките за разработка на софтуер идват основно от фирми извън България. По проектите работят международни екипи от програмисти и България в повечето случаи не определя правилата за разработка на съответния проект, в това число и езици за програмиране. 

Обявите за работа в България не би трябвало да са много по-различни от тези за другите държави.

Имаме разбира се малък дял български софтуер, който е проектиран първоначално за българския пазар и основно от български програмисти. Ако проектите обаче станат доста успешни неминуемо преминават в международни.

Освен това за разработката на софтуер, рядко се използва само един език за програмиране. А един програмист, само с един език за програмиране няма как да мине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...