Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма, която намаля размера на видеото

Препоръчан отговор

Здравейте. Може ли да ми препоръчате безплатна програма, която намаля размера на видео, произведено от Camtasia 8? Направих 40 минутно видео с Camtasia 8, и размера е 4 гигабайта, въпреки че видеото не е нищо повече от компилация от скрийншотове и музика. Общия размера на всички песни във видеото е 84 мегабайта, а общия размер на всички изображение е 452 мегабайта, и не знам откъде идват всичките тези допълнителни гигабайти. Видеото е с качество 720р. Нужна ми е програма, която маха излишния размер, БЕЗ да намалява и качеството на образа на видеото.

Благодаря.

ЕДИТ: Забравих да кажа, че имам програма OpenShot Video Editor. Тази програма може ли да направи това, което искам? Ако да, кажете ми конфигурацията, вида настройки, които трябва да въведа, за да се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава програма!

Сглоби си видеото на ново и помисли с какви параметри го правиш, виж какви кодеци използваш, защото това е от съществено значение за размера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви плавни преливания на снимките има ли, движение и т.н.?

Нещо ми се струва, че се вманиячаваш с това - "без загуба на качество"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента x265 и AV1 са с най-високо ниво на компресия. Създай видеото с тези декодери или го прекодирай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Някакви плавни преливания на снимките има ли, движение и т.н.?

Нещо ми се струва, че се вманиячаваш с това - "без загуба на качество"

Има много zoom-ове.

преди 1 час, dimy написа:

AVI ли е файла?

Файла е формат mp4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че тези "zoom-ове" са реално информация която ти не вкарваш като обем при редактирането, а самата програма ги създава допълнително - така, че от там имаш Х обем. Приеми го като игра или приложение което е Х MB, а когато го стартираш и започнеш добре да го ползваш става ХХ или ХХХ MB.

Разширениято на файла е без особенно значение - важно е какво точно има в него и дали може да се сбие още, добре е да знаеш после на какво ще се използва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.

Просто намалих бройката на frame rates в секунда. Намаляване на бройката от 30 на 15 успешно намали размера на видеото.

Мерси на всички, опитали да помогнат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нужна ми е програма, която маха излишния размер, БЕЗ да намалява и качеството на образа на видеото.

Пишеш това - пък все пак намаляваш качеството...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, bootlicker написа:

Проблема е решен.

Просто намалих бройката на frame rates в секунда. Намаляване на бройката от 30 на 15 успешно намали размера на видеото.

Мерси на всички, опитали да помогнат. 

15 FPS е твърде малко, няма да имаш плавно възпроизвеждане на видеото. Решението ти е само прекодиране на видеото с по-висока компресия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато искам да намаля размера на видео файл без съществена загуба на качеството използвам това. За намаляване на размера пипам само:

> в раздел Video слагам плъзгача Quality на 18. FPS го слагам да е Same as source

> в раздел Audio избирам mp3 за кодек и 128 за Bitrate

Съхранявам си видеото някъде, натискам Start и чакам програмата да стане готова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...