Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся програма за сканиране на лична карта на една страница

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

преди 56 минути, lupis написа:

E, аз вече видях, че става. С програмката на Iztre6tel става за секунди, но и твоя начин е вариант.

Има една малка подробност - директно в word можеш да си пишеш допълнително инфо към данните на човека и небрежно с 3 клика вкарваш страна на карта. Бързо, лесно, елегантно ползване...
Да, пробвах scan2pdf - работи, но не е това, което е с word. Поне за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус. Със Scan2PDF също можеш да слагаш текст, дори и върху снимките.Ако сметнеш и сканирането, ти трябват 4 клика.

А пък честно казано, не ми се занима със скриптове, уорда го ползвам само за писане :)

image.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, lupis написа:

А пък честно казано, не ми се занима със скриптове, уорда го ползвам само за писане :)

Темата не е твоя, все пак!!! Авторът ще си прецени... 

Ти беше изказал и категорично мнение, че е невъзможно това.... Така, че твоето мнение е някак никак... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Темата не е твоя, все пак!!! Авторът ще си прецени... 

Ти беше изказал и категорично мнение, че е невъзможно това.... Така, че твоето мнение е някак никак... 

Ами човек се учи докато е жив😊 Научих нещо, което смятах за невъзможно и в бъдеще може да ми върши работа.Така че твоето мнение за моето мнение изобщо не ме интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докарах я до някъде. Преинсталирах наново драйвърите на машината и вече драйвърът на скенера се разпознава. Но винаги стартира с настройката за сканиране на цялата страница.

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след бутон [Preview]?
Може би ще трябва да си създадеш профил за сканиране на карти. Прожери няма ли такъв размер - Credit card или id card

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз в такива случаи сканирам картата от двете страни като два отделни файла, гледам да е разположена в средата на половината лист, после сглобяването става на принтера, като печатам двата файла на един лист от една и съща страна. Всички програми за снимки имат инструмент за писане на текст, ако е необходимо.

112.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След натискане на бутон Preview скенерът разпознава само обекта за сканиране. След това се натиска Scan и се сканира едната страна на картата. Същото се прилага и да втората страна. А това е резълтатът, който търсих. Хубавото е, че мога да избирам вида на сканирането /цветно, ч/б .../. Към момента не откривам възможност за създаване на нов профил с персонални настройки, но ще продължа да търся. Може и да се получи. Към момента маркирам въпроса като решен. Благодаря на всички, взели отношение по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсеният резултат постигнат ли е? Не го чопли повече.
Едит: Сега се замислих, че ако работиш с предварително зададен малък размер ще трябва картата да е на точно определено място. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

Аз в такива случаи сканирам картата от двете страни като два отделни файла

Голяма играчка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей затова Scan2PDF е много по- удобна за карти, визитки и др. Поставяш най-отгоре и сканираш, обръщаш от другата страна и поставяш пак най- отгоре, сканираш, добавяш ги в страницата, нагласяш ги едно до друго и записваш PDF файла.

image.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти май активно ползваш руския принцип - едно нещо като може да се направи просто, 'що да не го направим сложно...
А и не това е по задание на автора!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, NEVADA написа:

Аз в такива случаи сканирам картата от двете страни като два отделни файла, гледам да е разположена в средата на половината лист, после сглобяването става на принтера, като печатам двата файла на един лист от една и съща страна. Всички програми за снимки имат инструмент за писане на текст, ако е необходимо.

Това е възможно най- сложния вариант, цър-вул е прав на 100 %.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Ти май активно ползваш

Адаш, каквото и да напишеш за мен, не можеш да промениш уважението, което изпитвам към теб. Почти всичко, което съм научил във форума, го дължа на теб. Сега се оправям сам с проблемите на домашните компютри и винаги чувствам твоята близост. Бъди жив и здрав!

преди 2 часа, lupis написа:

Това е възможно

Достатъчно е да се види чия снимка си диктисал, за да няма нужда от повече приказки! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, цър-вул написа:

И к'во? Дай сега да премахне готов работещ пакет, само 'щот си казал да е на твоята. Не го разбирам това.

преди 4 часа, 2249 написа:

:angry:

Не е задължително. Може да си го инсталира без да маха другия и така да е с повече екстри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си заеме едни 6-700MB, за софтуер, които ще ползва от дъжд на вятър. Да не говорим за допълнителното писане в регистратрата... Няма значение какво е - твоето да е, да?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Резултатът е постигнат! Точка. Стига размисли и страсти.

@Gangosa с тази машина си вадя хляба и ако нещо се скапе поради външна причина ще ми бъде тежко. Затова инсталирането на допълнителен софтуер е нежелателно. Мога да инсталирам куп програми, но не желая. Искам да работя с тотален минимум на програми. Надявам се да ме разбереш.

Ако можех, бих ударил катинара на темата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...