Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на Компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам компютър, който е доста старичък и съм решил малко да го ъпгрейдна.

Дъното ми е ASRock G31M-VS. В момента имам 2GB Рам памет, 512МB ми е видеокартата на Nvidia и двуядрен процесор Intel.

Какви са препоръките Ви и какъв ще е максимума, който мога да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета? За какво обичайно ползваш компютъра? С какво не се справя, за да искаш ъпгрейд? Дай повече информация за това каква е паметта, каква е видеокартата, какъв е процесора, какво е захранването, какъв е монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджет? Цели?

Можеше малко по-конкретно да кажеш:

- имам точно този процесор в момента

- имам тази видео карта

- паметта ми е 2GB като е 1х2 или 2х1 ..

- имам такъв системен диск

- всичко това се захранва от това захранване

- ползвам го под тази операционна система в момента и ще го ползвам онази след ъпгрейда.

Глобално - с това дъно си за никъде - най-много да добавиш малко памет и да клокнеш сегашния процесор, ако вече не си. Евентуално добавка на SSD ако нямаш.

А тази система https://alphacom-bg.com/product/1332/bluechip-businessline-m-tower-i3-4130-8gb-500gb.html обезмисля всякакъв ъпгрейд на сегашната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

Бюджет? Цели?

Можеше малко по-конкретно да кажеш:

- имам точно този процесор в момента

- имам тази видео карта

- паметта ми е 2GB като е 1х2 или 2х1 ..

- имам такъв системен диск

- всичко това се захранва от това захранване

- ползвам го под тази операционна система в момента и ще го ползвам онази след ъпгрейда.

Глобално - с това дъно си за никъде - най-много да добавиш малко памет и да клокнеш сегашния процесор, ако вече не си. Евентуално добавка на SSD ако нямаш.

А тази система https://alphacom-bg.com/product/1332/bluechip-businessline-m-tower-i3-4130-8gb-500gb.html обезмисля всякакъв ъпгрейд на сегашната.

Мисълта ми е, че все по-новите игри не ги подкарва. 

Тогава направо ще се ориентирам към някоя по-нова и по-мощна система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази система, може би игри от 2010 работят, но сега сме 2022 вече и ако игрите не са тип "скрити обекти", катри, табла .. много трудно е да се мисли, че тази система ще стане за игри.

Помислете много добре и глобално върху всичко - какво искате, как го искате и т.н. и след това го обяснете тук и питайте или кажете какво сте избрали. Няма да казвам, че момента изобщо не е за правене на нов геймърски компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За по-нова система си приготви около 2000+ лева, ако искаш да играеш нови игри с прилични кадри и настройки. Само видеокартите, които стават горе-долу за игри, са 500+ лева - GTX 1050 TI/1650 са ти като минимум. Вече RTX 3060 и нагоре са 1400+ лева. Отделно дъно, памет, процесор, кутия, захранване, дискове - още поне 1000 лв. Разгледай темите из раздела и ще се ориентираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Djaner Erhanov написа:

Здравейте!

Имам компютър, който е доста старичък и съм решил малко да го ъпгрейдна.

Дъното ми е ASRock G31M-VS. В момента имам 2GB Рам памет, 512МB ми е видеокартата на Nvidia и двуядрен процесор Intel.

Какви са препоръките Ви и какъв ще е максимума, който мога да направя.

Прекалено стара платформа! Моята препоръка е да си купите нов!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...