Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с буутване на Hiren’s през флашка

490214
 Сподели

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

Здравейте ако темата не е за тук моля да ме поправите.Става въпрос за Acer aspire 3830tg който в момента е с windows 10 20h2.Имам флашка с последната версия на Hiren's която съм тествал и работи на други лаптопи но когато пробвам да я буутна на споменатия седи на черен екран и нищо не става, докато по принцип флашки с windows исо ги буутва без проблем.Биоса е insydeh20 rev 3.5 версия 1.12 и няма опция за secure boot нито за промяна от uefi към legacy или обратното.
Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този стария лаптоп изобщо поддържа ли UEFI, много ме съмнява. Запиши hirens за MBR, пробвай и с някоя по-стара версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в други USB портове пробва ли да включваш флашката ?

В BIOS включи всички опции за USB.

И един въпрос - с кой инструмент е направена флашката ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и в другите портове , същия резултат (по подробно за резултата седи черен екран не реагира и при натискане на който и да е бутон от клавиатурата се рестартира)

в биос-а са включени всички опции за usb (които има)

и пробвано е с една флашка правена на rufus и една правена на yumi (и с двете резултата е същия а са пробвани на други компютри и работят)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, 490214 написа:

и пробвано е с една флашка правена на rufus и една правена на yumi 

А с инструмента от сайта на хиренс  ISO2USB ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

А с инструмента от сайта на хиренс ?

Не , но е добра идея по-късно ще го пробвам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, alex203 написа:

Защо ти е притрябвал този Hiren's?

Защо ми трябва не е по темата , приеми че просто ми трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Пробвай с друга USB памет направена през Ventoy.

копирай след това нужното ти ISO. Може наистина да пробваш малко по-стара версия на Hirens също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, 490214 написа:

Защо ми трябва не е по темата , приеми че просто ми трябва

Има и други инструменти за целта да не кажа и по-добри.

Също така приеми, че има машини на които не можеш да подкараш Hiren`s и подобни програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, alex203 написа:

Има и други инструменти за целта да не кажа и по-добри.

https://sergeistrelec.ru/

Също така приеми, че има машини на които не можеш да подкараш Hiren`s и подобни програми.

Съгласен съм може и да не тръгне но си пробвам късмета ако стане стане ако не живи и здрави 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, alex203 написа:

има машини на които не можеш да подкараш Hiren`s и подобни програми

К'во му е на HBCD 15.2? Ползвам го от Стрелец и за мен е по-'убав от новите компилации, особено за стари машини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acronis и други за които вече не се сещам,но не са малко.С две думи липсва платен софтуер.Сега виждам, че има нова версия, която се разработва от ентусиасти ,но в нея няма почти нищо.

Виждам, че в новата версия има Акронис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Техният софт съм го игнорирал от много време след щети от ползването му миналата епоха и не страдам - има маса алтернативи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво точно е необходим HBCD.

Иначе много неща могат да бъдат свършени и със запис на флашка на LiveCD, на която и да е Linux дистрибуция, за предпочитане Ubuntu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ntm7iv написа:

Иначе много неща могат да бъдат свършени

Например ремонт на bcd; на Windows; на регистратура; на драйвър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, plamen_petrov_80 написа:

Пробвай с друга USB памет направена през Ventoy.

копирай след това нужното ти ISO. Може наистина да пробваш малко по-стара версия на Hirens също.

Ventoy определено реши проблема.Буутна без никакви ядове последната версия 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...