Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся стар български филм

Препоръчан отговор

Здравейте, търся стар български филм, но не се сещам за името. Сюжета беше семейства са на море и са настанени в едни колибки имаше и деца. (Не говоря за филма с Деца на море). Спомням си, че имаше едно момченце, което наричаше момичето Дрисла, защото не искаше да танцува с него. Моля ви ако някой има предположения да ги казва, защото се измъчвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JKirilov написа:

С Дрисла на море? ;)

Хахаххаах ако беше така щеше да е супер

преди 1 час, Gabriela Darakchieva написа:

Здравейте, търся стар български филм, но не се сещам за името. Сюжета беше семейства са на море и са настанени в едни колибки имаше и деца. (Не говоря за филма с Деца на море). Спомням си, че имаше едно момченце, което наричаше момичето Дрисла, защото не искаше да танцува с него. Моля ви ако някой има предположения да ги казва, защото се измъчвам

Мисля, че бяха ходили и на едно празненство. Същото така в края на филма момичето беше на един хамак, до бунгалата в които са отседнали те, и четеше книга

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е бил чехски или руски филма? На такова прилича...

Аз съм гледал всички наши филми, даже Кит и оня, май Привързания балон се казваше, щях да запомня Дрисла!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих потърсил тук на първо време.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, dioib написа:

Успех!

А кой беше българският филм някъде 1987-1988, в който играеха балет ВЕДА. Беше поменато и в End Titles, че участват! Играеха на някаква площадка на едно училище. Имам съмнение, че Тодор Колев имаше участие, но не открих за толкова години! :( 

Музиката върху която играят е на клипа! Имаха спектакъл и в БНТ, ако не се лъжа по празници от Хачо Бояджиев новогодишните музикално развлекателни предавания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.01.2022 г. в 10:25, dioib написа:

Успех!

Потърсих от всички години. И не можах да го намеря 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.01.2022 г. в 23:36, JKirilov написа:

Да не би да е бил чехски или руски филма? На такова прилича...

Аз съм гледал всички наши филми, даже Кит и оня, май Привързания балон се казваше, щях да запомня Дрисла!

Ами може да не е дрисла, може и друга дума да е, но момчето я беше поканило да танцуват и тя му отказа и той я нарече с Пръдла или Дрисла нещо такова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Gabriela Darakchieva написа:

Потърсих от всички години. И не можах да го намеря 

Уви не всички български филми съм изгледал и нямам спомен за описаните сцени от Вас. 

До колко са описани сюжетите в мястото към което Ви насочих не проучих. 

До колко си спомняте главните герои, т.е. децата ли са били или родителите им?! 

Ясно е какво Ви е направило впечатлението, но освен въпросната сцена и къде, то друго какво помните? Цялото действие ли се води на морето или има и друго?

Кратко: Информацията която давате е оскъдна. Тематиката на филма поне помните ли? 

п.п. Нещо за актьорския състав помнете ли?! Някой известен актьор играл във филма поне да споделите ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@dioib и за ВЕДА ли нямаш спомен? Този филм се излъчваше по БНТ. Бяха уловили момент от един прозорец как играе танцов състав на площада. Никой няма запис с ВЕДА, архивите са в БНТ, единствено филмът дава нещо за първия състав. Явно не гледаш БГ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Клонинга написа:

@dioib и за ВЕДА ли нямаш спомен? Този филм се излъчваше по БНТ. Бяха уловили момент от един прозорец как играе танцов състав на площада. Никой няма запис с ВЕДА, архивите са в БНТ, единствено филмът дава нещо за първия състав. Явно не гледаш БГ.

Не, нямам спомен! 

Знам, че към момента БНТ добре се справят с излъчване на български филми, но определено към момента предпочитанията ми са насочени към новите продукции. 

Уви, българското кино към момента е комерсиално. Не съм съзирал качествена продукция към момента с изключително малко  изключения .... 

Повече в момента гледам какво гледат младите. Как протича процеса на "програмиране' на техните мозъци. 

Един мой приятел го обобщи по следния начин: Виж какви книги и/или филми чете или гледа човек и може да разбереш що за "стока е". = По неговата логика, то мен ме интересуват младите. Защо е друг въпрос. Той от своя страна набляга на анимацията .... 

Не ми пречи вече, че не съм гледал някой български или чужд филм. = Изгледай "чуждия" филм "60 дни" .... хм ... мисля, че така бе наречен ... или прочети "Фондация и Империя" (определено не ще бъде филмиран този роман или бля, бля трилогия ... художествено произведение) и ще разбереш защо съм се дистанцирал от българската филмография ... Май добър качествен филм считам сериала "Шменти капели" ... та като го приложиш към близката ни "перестройка" ще разбереш смисъла на "Пази боже сляпо да прогледне" ...  

п.п. Не е важно какво гледаш, а какво виждаш! 

Ето и по друг начин да се потърси въпросния филм.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 12.01.2022 г. в 17:20, Gabriela Darakchieva написа:

Помниш ли кога горе-долу е бил излъчен? По коя телевизия? Къде си го гледала? Провери да не е  "Деца играят вън" https://www.vbox7.com/play:8bf419952e

След 65 минута действието се развива на море и семействата са настанени в колибки.

на 13.01.2022 г. в 23:01, Клонинга написа:

А кой беше българският филм някъде 1987-1988, в който играеха балет ВЕДА. Беше поменато и в End Titles, че участват! Играеха на някаква площадка на едно училище. Имам съмнение, че Тодор Колев имаше участие, но не открих за толкова години! :( 

Музиката върху която играят е на клипа! Имаха спектакъл и в БНТ, ако не се лъжа по празници от Хачо Бояджиев новогодишните музикално развлекателни предавания.

Наистина, виж по години. Може да включиш и 1989 г. 

Стари новогодишни спектакли на БНТ провери тук: https://www.videoclip.bg/playlist/22641

Мисля че в една от новогодишните програми там имаше балет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, mudozvon написа:

Наистина, виж по години. Може да включиш и 1989 г. 

Стари новогодишни спектакли на БНТ провери тук: https://www.videoclip.bg/playlist/22641

Мисля че в една от новогодишните програми там имаше балет.

Хм. Записал съм всички новогодишни програми от последните 2 години, но това от БНТ4 за новата 2022 с повторенията на най-старинните спектакли ми е обягнало! Най-вероятно не съм схванал заглавието "Преди 12". Иначе за 88/89 проверих, наистина имаше балет ВЕДА и аз този техен спектакъл въобще не го бях виждал. Музиката на която играят я имам на запис от БНР на аудио касетка, но тя отдавна е изтрита. Тези аварии често ми се случваха при недостиг на лента и съм губил златни записи по този начин. За съжаление липсващия запис е някъде 87/88. Тези години БНТ ги спестиха при многократни молби. Имаше само кратки фрагменти за секунди на някои неща. Не мога да ги разбера какво крият. Най-атрактивните моменти са прескочени.

Съжалявам за тези години, язък че е имало високо технологична мода със записващи видео камери, които правят записи от 80-те, но никой не е записвал с видео рекордера поне един филм от телевизията на VHS! Например, последно се ядосвах, че до ден днешен телевизията не е посмяла да излъчи повторно филма "Дада е Смърт". Сериала "Богат Беден", "Коломбо" и други подобни. Даже по TV1000 съм виждал известен филм на Wes Craven да излъчат само един единствен път на тази телевизия и никъде другаде. Както и да е, филми преведени на български сега се гледат само на английски и чакат втори превод. Който няма да се случи, при положение, че ги има преведени. Така остават в историята за няколко поколения напред. Ако въобще ги спуснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.01.2022 г. в 0:02, Клонинга написа:

Хм. Записал съм всички новогодишни програми от последните 2 години, но това от БНТ4 за новата 2022 с повторенията на най-старинните спектакли ми е обягнало! Най-вероятно не съм схванал заглавието "Преди 12". Иначе за 88/89 проверих, наистина имаше балет ВЕДА и аз този техен спектакъл въобще не го бях виждал. Музиката на която играят я имам на запис от БНР на аудио касетка, но тя отдавна е изтрита. Тези аварии често ми се случваха при недостиг на лента и съм губил златни записи по този начин. За съжаление липсващия запис е някъде 87/88. Тези години БНТ ги спестиха при многократни молби. Имаше само кратки фрагменти за секунди на някои неща. Не мога да ги разбера какво крият. Най-атрактивните моменти са прескочени.

Съвсем случайно открих "Преди 12" докато в новогодишната вечер превключвах програмите. Даваха го по БНТ4.

Що се отнася до БНР, доколкото знам там има шанс да се намери нещо. Имат доста запазени записи. Можеш да се свържеш с тях да питаш за музиката дето си я имал на касетка.

Продължавам да търся за ВЕДА. Прегледах "Акатамус". Само гимнастици и акробати. Може би въпросният филм не е точно игрален, а телевизионен, на БНТ? Или късометражен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Докато другите се подиграват, аз намерих филма. Хипотезата ми се оказа вярна. Филма е "Деца играят вън". 

https://www.vbox7.com/play:8bf419952e

За съжаление, в Vbox7 за разлика от Youtube няма възможност да се даде линк към точното време. Диалога почва от 83:50

Цитат

- Вие защо не танцувате?

- Няма с кого.

- Ами, ето с него.

- Охх, моля ви се, с хлапета не танцувам.

- Пръдла.

Ако искате, убедете се сами.

Момчето не знае че нарича "пръдла" бъдещата суперстар на БГ киното Нели Топалова 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на 13.01.2022 г. в 23:01, Клонинга написа:

Намерих го! Филма е "Карнавалът"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mudozvon написа:

Намерих го! Филма е "Карнавалът"

ВЕЛИК си брат! Благодаря ти от сърце! :wors: Най-накрая това забравено нещо излезе от тъмницата, изровено от мазето и разбрахме, че има такова кино!!!

Знаеш ли, ако си голям критик и фен на филми, може ли да проучиш за още две загадки, но чужда фантастика?
Филм 1: Виждал съм негови аналози - аналози с анимационен и с игрален филм. Общото е, че някакъв вижда през окото на една птица - орел. Старият филм е някъде 1985-та, където главния герой има видение от окото на орела, но имаше и някакви свръхестествени хора с качулки и наметала. Като завият с наметалото си някого (да го прегърнат с наметалото) след кратко поклащане на ръцете жертвата (прегърнатия) пада на кости отдолу и се вижда как се сипят костите му на земята.
Филм 2: Година някъде 1986, италианска телевизия, цветен. Някакви хора им светят очите и стават страшни и опасни в този момент. Предава се някаква зараза, ако не се лъжа. От заразата болните експлодират през гърдите им някакви дървообразни фрагменти (като рога от елен). Един експлодира докато се любеше в леглото с една жена и рогата убиха и нея при експлозията. Друг случай имаше в лека кола и дървета излязоха през стъклата на колата счупвайки ги като избухване. Накрая имаше едно овално лято стъкло, мязаше ми на мехур, което използваха като датчик, стъклото свети ако го доближи някой заразен. Филмът завършва като героят постави стъклената тумба в ъгъла на метро или на някаква гара, летище. Оказва се, че всеки гражданин който премине покрай него, кълбото светва! Оказва се, че цялото население е болно и няма нито един здрав. Тези два филма се издирват без успех от 40 години! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...