Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми антивирусна програма

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам за някоя антивирусна програма, която да върши добра работа и да сте я пробвали. Знам че Windows 10 си има фабрична антивирусна програма, но искам да се подсигуря.

Наистина ще съм изключително доволен, ако някои ми каже как работят от опит!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попитайте първо интернет провайдъра ви дали с договора за предоставяне на достъп до Интернет не включва лиценз/ключ за активация на антивирусен софтуер, който в повечето случаи е ESET® NOD32 Antivirus? Препоръчвам ви да не ползвате антивирусен софтуер , която е свободен от лиценз - безплатно хубаво няма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Barca.05 написа:

Здравейте, искам да ви попитам за някоя антивирусна програма, която да върши добра работа и да сте я пробвали. Знам че Windows 10 си има фабрична антивирусна програма, но искам да се подсигуря.

Наистина ще съм изключително доволен, ако някои ми каже как работят от опит!

Важно е да кажеш и какви параметри има машината, тъй като на този уиндолс които си ти тази антивирусна е достатъчна. Иначе колегите който са ти предложили касперски антивирус е добра. Можеш просто да е държиш като втора без да те защитава в реално време, тъй като няма смисъл и от двете. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Barca.05 написа:

Значи фабричната антивирусна си е достатъчна?

До голяма степен е къде влизаш, какво правиш и т.н. Ако влизаш в сигурни сайтове - защо ти е да товариш допълнително машината с друга антивирусна. Ако влизаш и се ровиш навсякъде - това е хубаво да сложиш допълнителна антивирусна. Прецени си в какви сайтове влизаш. 

Иначе има много безплатни антивирусни програми, който можеш да използваш. Но, да касперски антивирус е хубава. Аваст преди години съм ползвал беше хубава. Сега не чувал такива отзиви. Всеки има мнение и то е различно. Инсталираш тестваш и ако ти хареса дадена антивирусна е оставяш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Карай си с вградения defender. Най-добрата антивирусна е задклавиатурното устройство. Ако то не знае какво прави и най-добрата антивирусна няма да помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
на 28.02.2022 г. в 0:51, karadzha написа:

Вграденият Дефендър е параноик, сега съм без АВ, но с Malwarebytes!

И аз така мисля. Точно за това след инсталацията на Windows 10 го изключвам. А вече ако потребителя поиска антивирусна програма му слагам нещо в зависимост от конфигурацията му. Ако е досттъчно добра слагам Kaspersky Free, а ако е по-слаба слагам ESET Antivirus. И която и да избера слагам и Malwarebytes Antimaware Free(като скенер).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Losh_Chovek написа:

И аз така мисля. Точно за това след инсталацията на Windows 10 го изключвам. А вече ако потребителя поиска антивирусна програма му слагам нещо в зависимост от конфигурацията му. Ако е досттъчно добра слагам Kaspersky Free, а ако е по-слаба слагам ESET Antivirus. И която и да избера слагам и Malwarebytes Antimaware Free(като скенер).

Как изключваш вградения Дефендър, при моя Уин 10 навсякъде забранява да се бара, ба си! Все пак успях частично да го спра, ама пак се обажда пустиняка. В по-стара версия на Десетката го спирах с програма на един турски разработчик (фирма Sordum), ама сега и с нея е трудно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, karadzha написа:

Как изключваш вградения Дефендър, при моя Уин 10 навсякъде забранява да се бара, ба си! Все пак успях частично да го спра, ама пак се обажда пустиняка. В по-стара версия на Десетката го спирах с програма на един турски разработчик (фирма Sordum), ама сега и с нея е трудно.

Ако потърсиш в гугъл ще намериш стотици резултати с решението. Дори на windows 11 съм го спирал. Например:

How to permanently disable Microsoft Defender Antivirus on Windows 10 | Windows Central

3 Easy Ways To Disable Windows Defender in Windows 10 - jv16 PowerTools

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Raze написа:

Ако потърсиш в гугъл ще намериш стотици резултати с решението. Дори на windows 11 съм го спирал. Например:

How to permanently disable Microsoft Defender Antivirus on Windows 10 | Windows Central

3 Easy Ways To Disable Windows Defender in Windows 10 - jv16 PowerTools

Супер! Благодаря много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...