Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телевизор JVC - няма звук при възпроизвеждане на видео файл от флашка

Препоръчан отговор

Добър вечер.

Карам по същество.Телевизора е JVC LT43К800 43 инча смарт тв. Качвам си филм на флашка, вкарвам я в тв-то пускам и картина има но звук никакъв. Цял ден ровене из нета, четене за формати , кодеци и т.н. разбрах , че телевизора не поддържа аудио формата на филма който се опитвам да пусна.В ръководството намерих това: Sound: aac,mpeg-1,mpeg-2. Пробвах с 3 различни софтуера да конвертна аудиото на филма в acc и mpeg-1/2 , но уви нищо.Въпроса ми е какво трчбва да направя , че да си гледам филмите на тв-то с звук, в какъв формат да е филма и има ли някой софтуер който може да препоръчате да ползвам за конвертиране на аудиото? Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам JVC 50'' Android TV. Всичко ми тръгва. Дори и да има проблем се инсталира подходящия player и няма грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, JKirilov написа:

Или по-простото - свързваш компа с ТВ!

Понякога по- простото е по- сложно😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

JVC, няма нищо общо с марката JVC от близкото минало:

Цитат

In Europe, JVC sells mainly some audio accessories, like headphones, and until recently DIN type car audio. Also in Europe, JVC is present with camcorders, security cameras, audio systems and with their emblematic boom box, projectors. JVC TV sets in Europe are manufactured mainly by Turkish manufacturer Vestel, but are not available in all countries.

Wikipedia

Погледни добре, в упътването форматите, които чете: филм x264 с Dolby digital (AC3), x265 Dolby Digital plus (E-AC3) - много често срещан формат.

При неуспех, вече ти "подсказаха" алтернативата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

За простия човек всичко е сложно! ;)

Явно не правиш разлика между просто решение и прост човек, ама като са ти толкова сложни тия умозаключения...се придържай към прости изреченияdefault_wink.gif.43f4aed6a6c289983c4410b9c36a911a.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, ntm7iv написа:

Имам JVC 50'' Android TV. Всичко ми тръгва. Дори и да има проблем се инсталира подходящия player и няма грижи.

Тоест може да се инсталира player на тв-то ли ? Тази вечер ще си поиграя още малко и ако не , ще търся от тези тв-box :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, gdvl написа:

Тоест може да се инсталира player на тв-то ли ? Тази вечер ще си поиграя още малко и ако не , ще търся от тези тв-box :)

Допълнителен видео плеър, не е  възможно да се инсталира на телевизора, защото не е Android. TV ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора би трябвало да е с Android. Ако е така инсталирай МХplayer и трябва да тръгне. 

Сега видях,че не е с Andriod.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andreygg написа:

Телевизора би трябвало да е с Android. Ако е така инсталирай МХplayer и трябва да тръгне. 

Така , търсих в приложенията плеъри но не намира нищо , освен някакъв който е на испански.Явно или трябва да пускам филми с поддържаният аудио формат, или да си купя от тези тв-боксове.Варианта да свързвам компа с тв-то не ми допада.Остава и варианта да си търся софтуер да конвертирам аудиото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...